Skocz do zawartości
niebieskiszymon

Sabian Cymbal Vote 2013

Rekomendowane odpowiedzi

Sabian kontunuuje zeszłoroczny Cymbal Vote, można wybrać która spośród 12 zaprezentowanych blach wejdzie w przyszłym roku do seryjnej produkcji. Każdy typ jest prezentowany przez kilku perkusistów m.in Tony Royster Jr., Portnoy czy Ray Luzier

 

Jakie są Wasze typy?

 

www.cymbalvote.com

 

Dla mnie faworytem jest przepiękny Artisan Raw Bell Ride, świetna długa chinka z nitami AA Chaos China i najdziwniejszy spośród wszystkich AAX Manta Ray który wygląda jak bardzo mocno wycięty crash AAX :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rok temu były zdecydowanie fajniejsze blachy.

też tak myślę, do tej pory sie dziwie czemy przepadł HH glass crash, byl genialny.

 

z tego rocznych wybralem AAX Freq Crash, HHX Compression Hats, AAX Air Splash, Artisan 3-Point Crash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem Artisan Raw Bell Ride. Bardzo mi pasuje (wiem, rewolucyjny nie jest, ale rewelacyjny dla mnie owszem :)

 

PS: pomyśleć, że wiele lat temu grałem na czymś w stylu ten Manta Ray. Na początku miałem blachy ...jakie miałem. Powycinane i jak pękały to dalej ciąłem byle by było w co przyłożyć i coś takiego zrobiłem z crasha 16" Meinl Raker. Polecam ;) (szkoda, że nie opatentowałem wtedy tego pomysłu :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie świetnym rozwiązaniem jest AAX Manta Ray, można go stosować jako samodzielny talerz i z innym jako stax. Ale fakt, rok temu były nieco ciekawsze blachy np Stacked Hats czy Zen China.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego Manta Raya mozna samemu zrobic jak talerz za mocno popęka :D hehe :D

A tak na serio to mi bardzo podoba sie AA Chaos China i HHX Compression Hats :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie powtórki z poprzedniego roku, czyli hhx compression hats i aax air splash oraz ewentualnie aa chaos china.

Co do manta ray - oto klasyczny przykład jak można z ludzi robić idiotów. Wystarczy, że pojawiło się logo Sabiana oraz informacja, że jest to specjalnie zaprojektowana blacha i już wszyscy ją kochają. Gdyby kilka miesięcy temu ktoś wystawił takie coś na allegro, to więcej jak 50 zł na pewno by nie osiągnęło. A teraz skoszą pewnie nie mniej niż 900 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie Artisan Ride miażdży totalnie, jeden z najpiękniejszych ride'ów jakie słyszałem ever.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się mocno podoba HHX Compression hats, 3-point crash też jest fajny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do manta ray - oto klasyczny przykład jak można z ludzi robić idiotów. Wystarczy, że pojawiło się logo Sabiana oraz informacja, że jest to specjalnie zaprojektowana blacha i już wszyscy ją kochają. Gdyby kilka miesięcy temu ktoś wystawił takie coś na allegro, to więcej jak 50 zł na pewno by nie osiągnęło. A teraz skoszą pewnie nie mniej niż 900 zł.

No w gruncie rzeczy masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaworki7 napisał/a:

Co do manta ray - oto klasyczny przykład jak można z ludzi robić idiotów. Wystarczy, że pojawiło się logo Sabiana oraz informacja, że jest to specjalnie zaprojektowana blacha i już wszyscy ją kochają. Gdyby kilka miesięcy temu ktoś wystawił takie coś na allegro, to więcej jak 50 zł na pewno by nie osiągnęło. A teraz skoszą pewnie nie mniej niż 900 zł.

 

 

No w gruncie rzeczy masz rację.

 

nie napinajcie sie, najprawdopodobnie ta blacha i tak nie wejdzie do produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do manta ray - oto klasyczny przykład jak można z ludzi robić idiotów. Wystarczy, że pojawiło się logo Sabiana oraz informacja, że jest to specjalnie zaprojektowana blacha i już wszyscy ją kochają.

 

Sabian na pewno nie robi z ludzi idiotów, przecież daje ludziom wybór, nie podoba sie blacha nie głosuj, proste! Poza tym i tak jest to najbardziej innowacyjna marka talerzowa, a ciężko jest wymyśleć 12 zupełnie nowych modeli blach bo jak to sie mówi "wszystko już było" ale probować trzeba, chwala sabianowi że nie spoczywa na laurach. :)

 

P.S. Sabian forever!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napinajcie sie, najprawdopodobnie ta blacha i tak nie wejdzie do produkcji

Ja się napinam. Chcę tylko pokazać jak to działa. Wystarczy, że Portnoy puknie w takie coś 2 razy i już wiele osób chciałoby to mieć, a wcześniej pewnie nie daliby za to kilku dyszek.

Poza tym jw, pewnie i tak nie przejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy, że Portnoy puknie w takie coś 2 razy i już wiele osób chciałoby to mieć

 

pokaż mi firmę która nie stosuje zagrywek marketingowych? taki już ten świat, na dzieciaki to działa, na mnie nie. Swoje sabiany wybrałem uchem a nie tym kto na nich gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal stawiam na Compression Hats - oryginalne brzmienie, nie do każdej muzyki, ale bardzo charakterystyczne i precyzyjne, w sam raz do szybkich przebiegów. Z drugiej strony, otwarty brzmi równie paskudnie jak Fierce hats :).

 

Poza tym Air Splashe!! Już widzę ich zaporową cenę, ale chętnie bym na dziesiątkę zapolował. Dokładnie takiego tnącego splasha mi brakuje. Reszta w ogóle mnie nie ruszyła, najbliżej była HHX Zen China rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby kilka miesięcy temu ktoś wystawił takie coś na allegro, to więcej jak 50 zł na pewno by nie osiągnęło.

 

Widzisz, bo na allegro było by tylko "takie coś" - coś co powstało przez przypadek i ma nieokreślony kształt i dźwięk. Tu będziesz miał do czynienia z blaszką, która została przemyślana co do kształtu i brzmienia oraz będzie w jakiś sposób powtarzalność tej blaszki - poszczególne egzemplarze będą miały podobny, z góry określony charakter. Więc już nie marudź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo jest z blachami w malych rozmiarach. Robia nas za przeproszeniem w *, bo przeciez mozna kupic duza i sobie samemu wyciac. A ciemnota placi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To samo jest z blachami w malych rozmiarach. Robia nas za przeproszeniem w *, bo przeciez mozna kupic duza i sobie samemu wyciac. A ciemnota placi...

 

Sorki, że zapytam, czy Ty wiesz o czym mówisz mistrzu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...