Skocz do zawartości
gładek

Daray ( Vader, Vesania)

Rekomendowane odpowiedzi

Ma gadane. Miałem kiedyś próbę, a on w sali obok przez 4 godziny non stop blasty z rytmikiem na chince mielił. Gra jeszcze w projekcie Masachist z Heinrichem i innymi Uruk-Hai. Rozwija się, ciągle coś nowego u niego słyszę, no i ogarnia partie Docenta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dariusz Daray Brzozowski- pseudonim artystyczny Daray - polski muzyk i instrumentalista. Współzałożyciel grupy muzycznej Vesania, znany ze współpracy z grupami muzycznymi Sunwheel, Pyorrhoea, Neolithic. Od 2004 roku w zastępstwie Krzysztofa Raczkowskiego perkusista grupy muzycznej Vader. Oficjalny członek (Vader) od roku 2005. Pod koniec roku 2006 współzałożył zespół Masachist. Charakterystyczną cech.ą jest to że potrafi świetnie dostosować się do klimatu (chodzi o różnorodność gry w 3 zespołach). Świetny perkman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba jak gra Daray, jest jednym z moich ulubionych perkusistów, no i poza tym, fajne są jego sygnowane pałki :smile: No ale jednak co do gry w Vader, nie zastąpi nigdy Docenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem świetnie zastępuje Docenta. W ogóle jest świetnym perkusistą. Jak widziałem Vesanię na żywo i przyglądałem się jego grze to potem szczęki na parkiecie szukać musiałem z wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Daray bardzo sprawny jest. Jego grę miło się ogląda, jest wyprostowany i gra to wszystko na luzie :smile: Nie to co Inferno który grając wygląda strasznie dziwnie..

 

Zresztą sami popatrzcie:

 

: Nagranie z koncertu Vadera

 

: Sesja nagraniowa z zespołem Masachist

 

Co do zastępowania Docenta.. Każdy jest innym człowiekiem, nie ma dwóch takich samych ludzi, każdy ma swój styl gry. Chyba nie chcecie żeby go naśladował i grał tak jak Doc? Daray według mnie daje rade i dobrze wpasował się do Vader, nie wiem czy byłby ktoś lepszy na miejsce Doca w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, no Docenta nikt nie zastąpi, ale dobrze, że teraz gra tam Daray a nie kto inny. Daray cały czas się uczy i gra jeszcze lepiej. Ogólnie, jakoś go lubię :smile:

 

[ Dodano: 02-05-2008, 08:55 ]

Jeszcze kilka ciekawostek mam :biggrin:

 

Daray gra na Meinl'ach (szczerze to nie wiedziałem), zaczął grę w wieku 14 lat, obecnie ma 28 lat. Jego znak zodiaku to wodnik, a ulubione jedzenie: Tradycyjna polska kuchnia ;)

http://www.meinlcymbals.com/artists/artist/ARTIST/daray_brzozowski.html?cHash=18bd516b0f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daray na Meinlach?! haha, się porobiło:P O tym nie wiedziałem, zawsze grał na Alchemy i jakieś splashe Oriona czasem za dawnych czasów widziałem. W sumie Roddy tez się przerzucił na Meinla, może jakaś moda? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous
Oj Daray bardzo sprawny jest. Jego grę miło się ogląda, jest wyprostowany i gra to wszystko na luzie :smile: Nie to co Inferno który grając wygląda strasznie dziwnie..

 

Moim zdaniem zrobił ogromny postęp od płyty The Beast. Przyznam, że byłem rozczarowany bębnami na tym krążku...

Impressions in Blood to już klasa! Tam gra jak Vader powinien brzmieć.

 

Poza tym, jak michu_666 pisze, Daray gra na pełnym luzie. Czesze blasty a na twarzy zero grymasu i napinki. Jakby właśnie czytał gazetę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lutowo-marcowym Top Drummerze jest wywiad z Darayem. Nie wiem czy czytaliście, mowi tam ze podpisał kontrakt z Premierem i takie tam. Sam za nim nie przepadałem chypa przez jego wygląd ;) Docenta znałem całkiem dobrze i byla to dla mnie niesamowita postać a do Daraya nie moglem sie przekonać długi czas. Ostatnio troche sie osłuchałem z tym co robi i nawet mi sie zaczyna podobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie chcecie żeby go naśladował i grał tak jak Doc?

 

Nie, nie chcielibyśmy.

 

Daray na Meinlach?! haha, się porobiło:P O tym nie wiedziałem, zawsze grał na Alchemy i jakieś splashe Oriona czasem za dawnych czasów widziałem. W sumie Roddy tez się przerzucił na Meinla, może jakaś moda? :lol:

 

Tak, jakoś od tego roku, od niedawna gra na Meinl'ach. Też się zdziwiłem ;)

 

W lutowo-marcowym Top Drummerze jest wywiad z Darayem.

 

Tak. Przeprowadzony przez niekompetentnego dziennikarza, który nie potrafił nawet zapisać poprawnie nazwy zespołu Strapping Young Lad i imienia jego perkusisty, Gene'a Hoglana :/ Zresztą w tym piśmie w zasadzie zawsze, gdy wspomniana jest muzyka rockowa, musi paść jakiś żałosny kwiatek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Daraya, zawsze jakoś bardziej podchodziła mi jego gra w Vesanii, pomimo tego że z Vaderem daje radę.Ogólnie go cenię za całokształt. Przy okazji powiem że podoba mi się lekka zmiana stylu Vadera, trochę upodobnił się do Vesanii, przypuszczałem że do tego dojdzie. Jedna uwaga. To co nagrali do Wiedźmina to jakaś parodia :roll: nie wierzę że światowej klasy wymiataczy nie stać na odrobinę więcej pomysłowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Vadera, to powiem, że stary (tak do 2000r.) był lepszy...

A co do Daray'a, to tak jak napisałem wyżej: dobry perkusista, podoba mi się jego gra w Vesani, jak i zarówno w Vaderze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o doca to jak dla mnie moze nie byl szybszy czy selektywniejszy lecz mial w sobie cos co mnie rozpier****** :) Daray jest świetnym garowym. Blasciki z palcow masakra. Na zywca jest zaj****cie na niego patrzec!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten news mnie rozwalił:

 

"Energy drink VADER - premiera 30 sierpnia!!!

Firma Hertz Polska i zespół Vader nawiązały współpracę przy produkcji i promocji nowego napoju energetycznego - VADER! Fani metalu i nie tylko będą mogli spróbować tego napoju na jubileuszowym koncercie już 30 sierpnia! Podczas koncertu będą wystawione specjalne bary, w których będzie można kupić po promocyjnej cenie ten nowy energy drink.

 

Firma Hertz Polska planuje poszerzyć współpracę z zespołem VADER w promocji tego napoju na naszym rynku! Więcej szczegółów już wkrótce!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten news mnie rozwalił:

 

"Energy drink VADER - premiera 30 sierpnia!!!

Firma Hertz Polska i zespół Vader nawiązały współpracę przy produkcji i promocji nowego napoju energetycznego - VADER! Fani metalu i nie tylko będą mogli spróbować tego napoju na jubileuszowym koncercie już 30 sierpnia! Podczas koncertu będą wystawione specjalne bary, w których będzie można kupić po promocyjnej cenie ten nowy energy drink.

 

Firma Hertz Polska planuje poszerzyć współpracę z zespołem VADER w promocji tego napoju na naszym rynku! Więcej szczegółów już wkrótce!"

 

Broda ;)

 

Też na początku się z tego śmiałem... Ale po namyśle... Zresztą, pisałem już o tym w innym temacie. To jest temat o Daray'u, który w Vaderze już zresztą nie gra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi niezle, ale jak dla mnie wciaz niepokonany pozostaje kubek goracej herbaty "Behemoth", ktory, wypity o 7:30 rano rozpocznie moj dzien, jak nalezy.

 

Najwidoczniej Dimmu Borgir postanowilo rowniez wlaczyc sie w przemysl spozywczy, majac zapewne dostep do informacji, ze Daray swoja podwojna stopa najlepiej ubija smietane do kawy.

 

Swoja droga, zastanawiajaca jest polityka panow z firmy "Dimmu Borgir", ktorzy dosc sezonowo traktuja sytuacje za bebnami. Ostatnio byl Hellhammer, poprzednio Nicolas Barker, wczesniej chyba Daniel Erlandsson (czy jak mu tam), cos pamietam jeszcze o Dereku Roddym... jak dla mnie, to nie wyglada to jak zespól. No, moze zespol bez perkusisty i wtedy powinni mowic, ze maja goscia na plycie i w trasie.

 

A moze za malo placa?

 

A moze wlasnie placa duzo (sprobowalyby inne zespoly zaciagnac Hellhammera do skladu...), tylko, ze jednorazowo i po prostu chca miec liste najlepszych bebniarzy w skladzie. Oby George Kollias odmowil.

 

Darek, jak widac, nie odmowil. Polskie realia go tak wychowaly, cos mi sie wydaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to bardzo fajnie ze przeszedł do Dymnego Burgera, bo przynajmniej bedzie porownanie jego ze wszystkimi poprzednimi perusistami owego zespolu ;). Uwazam ze bedzie to ciekawe doswiadczenie zobaczyc jak sobie poradzi :D.

 

AD.1. Nawiasem mowiac to jestem oddanym fanem zarowno Dimmu jak i Daraya, moze stad moja opinia ^^.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...