Skocz do zawartości
Budadek

Pearl Eliminator Demon Drive Pedal

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie jeszcze długo nie obadam tej stopki, ale strasznie podoba mi sie jej design. xD. Jestem bardzo ciekaw jak będzie się na niej grało.. i jak wypadnie w porównaniu z Axisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja zacznę o konkretach?

 

Ma regulację momentu działającego na wał. Tego się nie spotyka w napędach direct.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://pl.youtube.com/watch?v=Ahp7HU4yr84

 

Zapraszam do rozmowy o nowym produkcie Pearla, z tego co widać na filmiku, zapowiada się całkiem ciekawie, może w końcu będzie to Eliminator, na którym się gra, a nie kręci śrubkami ;)

Nie za bardzo rozumiem, ja mojego mam juz jakiś czas i po za normalną konserwacją niczym nie kręcę a działa bardzo sprawnie i bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie za bardzo rozumiem, ja mojego mam juz jakiś czas i po za normalną konserwacją niczym nie kręcę a działa bardzo sprawnie i bezproblemowo.

 

Należysz do grona osób, którym ustawienie Eliminatora zajęło mało czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Ci chodzi. To jest kilkadziesiąt sekund, jeżeli wiesz co chcesz uzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie podstawowe to kwestia doświadczenia, minuta roboty. Potem tylko regulacja szczegółowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to masz i sie nie chwalisz... Może recenzje jakaś?

Mam! ...na zdjęciach :lol:

Należysz do grona osób, którym ustawienie Eliminatora zajęło mało czasu

należę do grona osób, które nie doszukują się wad sprzętu przy każdej najmniejszej niewygodzie rozumiejąc, że do wszystkiego można się przyzwyczaić a stopki perkusyjnej nie projektował murarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://pl.youtube.com/watch?v=Ahp7HU4yr84

 

Zapraszam do rozmowy o nowym produkcie Pearla, z tego co widać na filmiku, zapowiada się całkiem ciekawie, może w końcu będzie to Eliminator, na którym się gra, a nie kręci śrubkami ;)

 

Stopka (stary eliminator)wymaga dość często smarowania (w przeciwnym wypadku zaczyna skrzypieć) i w większości egzemplarzy występują nieznaczne luzy, które w niczym nie przeszkadzają. Śrubki mi się nigdy nie odkręciły.

 

Dla niektórych jest za ciężka do noszenia, ale czy to wada?

 

Wracają do tematu nowego, cholernie seksowny. 690$ przy obecnym kursie, to i tak taniej niż AXIS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożyska samosmarujące się smaruje? Bo z tego co ja wiem, to takie łożyska właśnie szybciej padają od własnoręcznego "smarowania" (chyba, że Pearl jako pododdział jakieś wielkiej fabryki metalurgicznej zakłada zwykłe łożyska, które trza smarować... - w co nie chce mi się wierzyć...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej samosmarujących nie smarować. Są szczelnie zamknięte. Zresztą to nie wał silnika, dobre łożysko na stopie nie ma prawa się zużyć nawet przez 15 lat.

 

Za to kwestia zawiasu... tam większość ma plastikową (teflonową?) tulejkę. Ale straszny OT się robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łożyska samosmarujące się smaruje? Bo z tego co ja wiem, to takie łożyska właśnie szybciej padają od własnoręcznego "smarowania" (chyba, że Pearl jako pododdział jakieś wielkiej fabryki metalurgicznej zakłada zwykłe łożyska, które trza smarować... - w co nie chce mi się wierzyć...)

 

Przeczytaj dokładnie co napisałem. Nie wspomniałem o łożyskach. Wydaje mi się, że stopka ma więcej ruchomych elementów. Koniec OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem szczegółową budowę stopki:

 

http://www.steveweissmusic.com/category/pearl-demon-drive

 

Wygląda naprawdę solidnie. :D

 

==========================================================

Nie wiem o co Ci chodzi. To jest kilkadziesiąt sekund, jeżeli wiesz co chcesz uzyskać.

 

Możesz wiedzieć co chcesz uzyskać, ale musisz wiedzieć jak to uzyskać. Jeśli patrzysz na stopę i widzisz 10 śrubek do regulacji jednego pedału i 4 krzywki, a na każdej się inaczej gra, to jestem ciekawy, czy byłbyś w stanie od razu dobrać sobie ustawienie i grać tak jakbyś chciał. A nawet jeśli ustawisz ją za pierwszym razem to nie przyjdzie Ci do głowy pytanie "a jakby było, gdybym zmienił to"? W moim przypadku tak było, wolę spędzić dwie godziny ze stopą sprawdzając wszystkie możliwości i szukając najlepszej, a nie kilkadziesiąt sekund i strzelić "tak jest dobrze i lepiej nie będzie".

 

Albo inaczej, jak stare porzekadło mówi: "Złej baletnicy..."

 

Jeśli spędzam więcej czasu przy regulacji sprzętu to znaczy, że jestem złym perkusistą?

========================================================

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spędzam więcej czasu przy regulacji sprzętu to znaczy, że jestem złym perkusistą?

========================================================

 

Oczywiście, że zły :) Dobry kupuje sprzęt - testuje intensywnie ustawienia i po jakimś czasie tylko dokręca ewentualne luzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli spędzam więcej czasu przy regulacji sprzętu to znaczy, że jestem złym perkusistą?

 

W innym kontekście to napisałem. Dobremu bębniarzowi nie potrzeba ustawiać wszystkiego godzinami żeby było superprecyzyjnie. Kąt bijaka/wysokość footboardu, napięcie sprężyny, pochylenie centrali. Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopka ma się pojawić w Europie i w Polsce na początku wiosny. Mam nadzieję, że na targach we Frankfurcie się do niej dobiorę. Po wyglądzie nie będę się doszukiwał czy to dobry sprzęty czy też nie. Ostatnio nie przepadam za direct drive i nie lubię sztywnych połączeń.

 

Szkoda ze cena podwójnego Demona to koszt ponad 3000 PLN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda ze cena podwójnego Demona to koszt ponad 3000 PLN...

 

hmm.. Myślę, że jeżeli ktoś ma znajomego w Stanach, to nie powinno być większego problemu z sprowadzeniem. Koszt przesyłki (pod warunkiem że będzie to wysyłka jako prezent) to 300-350 PLN. Niestety przy obecnym Kursie dolara (3,48 zł) całkowity koszt sprowadzenia stopki wyniósłby około 2700- 2750 PLN. Zatem myślę, że warto poczekać, aż dolar trochę spadnie i potem coś myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda ze cena podwójnego Demona to koszt ponad 3000 PLN...

 

hmm.. Myślę, że jeżeli ktoś ma znajomego w Stanach, to nie powinno być większego problemu z sprowadzeniem. Koszt przesyłki (pod warunkiem że będzie to wysyłka jako prezent) to 300-350 PLN. Niestety przy obecnym Kursie dolara (3,48 zł) całkowity koszt sprowadzenia stopki wyniósłby około 2700- 2750 PLN. Zatem myślę, że warto poczekać, aż dolar trochę spadnie i potem coś myśleć.

 

A jeśli dupną na cle to 2750+22%+3%+koszty przesyłki i mamy jakieś 3550 PLN. Póki co kompletnie nieopłacalne.... Zobaczymy jak się zachowają waluty w najbliższej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...