Skocz do zawartości
didu

Pałki Ahead

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wybralem te SD1, bo wydaja mi sie najbardziej zblizone do tych co Famularo ma- dlugie, lekkie, z okragla glowka. Sa troszke duze, ale bez problemu sie przyzwyczailem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. SD2 rozni sie tylko dlugoscia. SD1 ma dlugosc 16 1/2 cala(przynajmniej jak kupowalem to mialy) i taka mi sie dobrze gra, bo lubie dlugie palki(np. Vic Firthy Extreme albo Vatery Power)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca sie kupić pałeczki Ahead - Lars Ulrich? Niestety kolo który je sprzedaje zgubił jednego tipa czyli główkę pałki i nie wiem czy opłaci mi się to wraz ze sprowadzeniem takich końcówek no chyba że bym znalazł kogoś znajomego kto mógłby mi kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz miałem te pałeczki w rękach w sklepie i pomachałem trochę nimi i wydają mi się że są dobre tzn. bardziej pasują niż się wydaje Tylko jeżeli one sa aluminiowe to nie brzmia tak trochę metalicznie wraz z nylonkami na końcach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmia jak zwykle palki nylonowe. I nie uzyskasz nimi cieplego rimclicka na werblu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także mam te Dżołejowskie Aheady, ale nie ze względu na sentyment do zespołu Slipknot, ale na to że były dla mnie wygodne... ;) Zakupiłem je w W.Brytani i kupiłem wymienne końcówki, ale główek nie było... Kupiłem je równo rok temu i jeszcze nie zmieniałem nic i są naprawde bardzo fajne i przyjemnie się nimi gra, ale gdyby były jeszcze drewniane głowki było by wypas... ;) Ogółem to tak daję 9/10... ;)

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez uzywam ahedow

 

pierwsze 2 komplety na zachete dostalem od jednego malego amerykanina pochodzenia dunskiego... :smile: kolejne i osprzet sciagnalem ze stanow... i tak jakos zostalem wiernym wyznawca :).... Jako totalny newbie uwazam te palki jako naprawde bardzo dobre... przy cwiczeniach potrafia dobrze zmeczyc nadgarstki... "zmuszaja" do pracowania lapami jak sie nalezy... fajnie jest sie przesiasc po kilku minutach cwiczenia ahedami na drewniane :) albo mniejsze lzejsze :) mozna sie dowartosciowac bo znow ciutek lepiej wychodzi ;)

 

Pewnie starzy wyjadacze mnie zaraz opieprza... ale grip tape robiony przez aheda jest kapitalny... polecam super sie "klei do reki" nie rezonuje... fajna sprawa... para kosztuje bodajze 3$

 

@pulek2

 

Sprobuj goscia skubnac ! :)... tzn negocjuj z nim cene w stanach kosztuja 39,99 u nas z tkz drugiej reki kupisz za okolo 160 zeta... Zaatakuj go tym brakujacym tipem :) jak mu rura zmieknie to ja ci takiego tipa posle poczta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie zaczalem grac na aheadah model LU i powiem tylko tyle za zaje... palki tylko troche je w nadgarstkach czuje ale poza tym sa super. jak do mojej raczki sa akurat- jak na miare robione:P dla mnie paly jak znalazl:)

 

a czy ma ktos moze nowe tipsy i ew. covery tanio na sprzedarz???

jesli tak to piszcie na gg albo maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy ma ktos moze nowe tipsy i ew. covery tanio na sprzedarz???

 

Ja mam główeczki do Ahedów ;]

Info na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pałeczki kupuje na Allegro.

Są nawet w przestępnej cenie.

 

175 zł to nie jest przystępna cena... jeśli ktoś ma znajomych w USA - tam kosztują ok 33 $

 

 

Przepraszam że teraz do tego wracam, ale dopiero teraz to przeczytałem.....

 

A pała pana Langa ma .650 grubosc w hikorowym drewnie........ Bo jemu sie latwiej gra lekko grubą pałą....

 

Pokaż mi choć jeden fragment gdzie Lang gra lekko.. :/ On napie***la w bębny i blachy że hej... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w zestawie paleczki Ahead Joey Jordison ( a niebawem rowniez werbel JJ :) ) . Ze wzgledow oszczednosciowych uzywam ich wlaciwie tylko na koncertach.

Ale co moge powiedziec o tyh palkach, to to,ze sa znakomiecie wywazone i mimo,ze sa dosc cienkie to wydobywaja niesamowity dzwiek z bebna.

Do grania metalu idealne!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam w zestawie paleczki Ahead Joey Jordison ( a niebawem rowniez werbel JJ :) ) . Ze wzgledow oszczednosciowych uzywam ich wlaciwie tylko na koncertach.

Ale co moge powiedziec o tyh palkach, to to,ze sa znakomiecie wywazone i mimo,ze sa dosc cienkie to wydobywaja niesamowity dzwiek z bebna.

Do grania metalu idealne!!

 

Czy grając tymi pałkami nie narażasz blach na uszkodzenie bardziej niż gdybyś używał drewnianych? Jeśli chodzi o werbelek, to już niebawem na drummer.pl pojawi się obszerna recenzja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[

 

Czy grając tymi pałkami nie narażasz blach na uszkodzenie bardziej niż gdybyś używał drewnianych?

 

Zagrałem nimi już trochę koncertów i nie zauważyłem jakiejs destrukcyjnej mocy tych pałek , tym niemniej wole dmuchać na zimne i uzywam ich tylko na koncertach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari

Ja od tygodnia jestem szczesliwym posiadaczem tych palek, a dokladnie model Joey Jordinson :)

Nie wiem czemu niektorzy mowia ze te palki to "Kije bejsbolowe" ktore sie nadaja idealnie tylko dla Ulricha :P

Model JJ jest akurat bardzo fajny, sa leciutkie, o wiele lepiej i wygodniej sie na nich gra. Uderzajac w talerze, nie wzbudzaja "destrukcyjnej" falii energii ktora moglaby wplynac na szybsze rozwalenie blaszek :P. Sadze ze tego typu opinie (negatywne) sa spowodowane tym ze ludzie sugeruja sie modelem Ulricha (grube, dluzsze paly, moze one zeczywiscie sa ciezkie i maja podobne cechy co kije bejsbolowe, ale palek JJ napewno to sie nie tyczy) oraz tym ze Ulrich na nich gra, i jak wiekszosc perkusistow wie, On naprawde napieprza porzadnie w swoje bebny i talerze (po co? chyba taki image :P )

Wiec radzilbym, aby ktos pogral na tych palkach, obejzal je i dopiero podejmowal sie do oceniania i pisania o nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On naprawde napieprza porzadnie w swoje bebny i talerze (po co? chyba taki image :P )

 

Jasne, a Joey blaszki swoje z pewnością głaszcze....

 

 

Miałem Ahead modele 5A i model JJ, grałem nimi sporo czasu, nawet udało mi się jedną złamać ( wbrew pozorom nie są to niezniszczalne pały - na usprawiedliwienie mogę dodać że pałka złamała się bo w garażu było bardzo zimno, a metal nie lubi niskich temperatur...)

Uważam że do pałek tych trzeba się przyzwyczaić, na pewno nie każdemu podejdą.

Ja po jakimś czasie swoje posprzedawałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od pół roku mam Aheady Tommy Lee. są pośrodku miedzy larsami a Joeyami. muszę przyznać ze jestem z nich bardzo zadowolony. ostatnio tylko zaczęła mi guma pękać przy jednej ale wymienię ja niebawem i będzie jak nowa. Jedyne co mi w nich nie pasuje to waga. strasznie je czuje w nadgarstkach. Grałem też Joeyami i tamte są świetne:) a o Larsach to boję się myśleć, skoro są ciężże od moich... :) a kiejyś się moze innego modelu dorobię:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje zakup ahead'ow tyle, ze nie wiem ktore:|. myslalem, miedzy JJ a LU... ale z tego co wyczytalem to urlichowskie sa znacznie ciezsze i grubsze. do jakiego rozmiaru mozna przyrównac ów pałki? 135/140/150/160 ? pytam zarowno o palki urlicha, jak i joey'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
planuje zakup ahead'ow tyle, ze nie wiem ktore:|. myslalem, miedzy JJ a LU... ale z tego co wyczytalem to urlichowskie sa znacznie ciezsze i grubsze. do jakiego rozmiaru mozna przyrównac ów pałki? 135/140/150/160 ? pytam zarowno o palki urlicha, jak i joey'a.

 

Jezeli chodzi o JJ to ja przyrownalbym je do 140/145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
planuje zakup ahead'ow tyle, ze nie wiem ktore:|. myslalem, miedzy JJ a LU... ale z tego co wyczytalem to urlichowskie sa znacznie ciezsze i grubsze. do jakiego rozmiaru mozna przyrównac ów pałki? 135/140/150/160 ? pytam zarowno o palki urlicha, jak i joey'a.

 

To jest proste jak budowa cepa tylko trzeba trochę pomyśleć ...

 

Wchodzisz na stronę o palkach Ahead i tam są ich wymiary

http://www.bigbangdist.com/ahead_sticks_list.htm

 

Model JJ to w rzeczywistości model 7A tylko z inną główką ( inny rodzaj tworzywa - tzw sygnowany)

 

Model Lars Urlich to w rzeczywistości model 5B Power tylko też z inną główką...

 

Teraz wystarczy że udasz się do jakiegoś lepsiejszego sklepu gdzie mają firmowe pałki np. Vic Firth i weźmiesz do łapy modele 7 A i 5 B Power bo to są znormalizowane standardy i praktycznie wszystkie pałki o tych oznaczeniach maja te same rozmiary.

 

Problemem może się okazać to że pałki Ahead są trochę cięższe od drewnianych - musisz na to wziąć poprawkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
praktycznie wszystkie pałki o tych oznaczeniach maja te same rozmiary.

 

Tak się mówi, a rzeczywiste różnice pomiędzy "identycznymi" pałkami są kolosalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
praktycznie wszystkie pałki o tych oznaczeniach maja te same rozmiary.

 

 

Tak się mówi, a rzeczywiste różnice pomiędzy "identycznymi" pałkami są kolosalne.

 

No na pewno nie są one identyczne - są zbliżone

 

Wymiary modelu 5A mieszczą się w granicach

 

L=16", Dia.=.565"

 

L 16" D .570"

 

a 7A

 

L=15 1/2", Dia.=.540"

 

L 16" D .540"

 

 

Są to naprawdę niewielkie różnice ale pogłębia je również fakt że rożni producenci stosują różnej gatunkowości drewna ( nawet jeśli to jest hickora to różni się jakością)

Dla przykładu - kupiłem ostatnio dwa komplety palek Vater John Blackwell - wagowo różniły się bardzo znacząco !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHEADY są sporo cięższe od pałek drewnianych tej samej grubości... ogólnie chyba JJ są najfajniejsze... bo wytrzymałe i lekkie i łapki nie bolą;) jak dobrze pójdzie to niedługo będę szczęśliwym posiadaczem modelu "Rick Allen - DEF LEPPARD" i zobaczymy co to za cudo jest. Swoja droga nie mam pojęcia czemu w Polsce dostępne są tylko 3 modele:/

 

mam pytanie natury technicznej... Czy ktoś już wymieniał covery? Bo nie mam pojęcia jaką siłą je ściągnąć. .. :) jeśli ktoś ma jakiś patent to chętnie skorzystam. b nie chciał bym ich rozcinać albo coś:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...