Skocz do zawartości
Kurdt

Ekonomiczne pałki

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam ekonomicznych pałek, w miarę wyważonych dobrze, choc to sprawa drugorzędna.

Obecnie używam matmaxów najzwyklejszych za dyche z jesiona i starczają na jakieś dwa tygodnie, lub pałek Bomba, nie wiem czy ktoś o nich słyszał, ale mają plastikową końcówkę, dzięki czemu wolniej się tępi. Co sądzicie o pałkach z grabu O4D, są droższe ale czy wytrzymalsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wytrzymalsze to nie wiem, bo grałem tylko jedną parą, ale na pewno są lepsze od mat maxów. Możesz jeszcze spróbować VicFirth Nova, albo 3drumsticks. Albo jeszcze VicFirth z wiadra za 10zł, jak masz dostęp do sklepu gdzie takie sprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jak grasz ja Zildjianami nylon 5A gram już 2 miesiące i pogram jeszcze z jeden albo pół ;P ale kosztują 50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam aheady ale... !!!153zł!!! Grom z ceną i z pałkami podobnie bardzo dobre pałki z aluminium i na to gumowa powłoka. Jak byś kupował na drumstore.pl to masz gwarancje na 2 miechy więc na 100% tyle wytrwają ;p Pozdro

 

[ Dodano: 30-05-2010, 14:31 ]

Zapomniałem dodać, że są dostępne części wymienne kosztujące tyle co średnie vic firth'y :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro Marki, Pro Marki - warto, bardzo wytrzymałe - jak masz mozliwość przetestowania w sklepie różnych rodzajów to zrób to i wybierz pod rękę. Najpierw określ sobie jakie długości, grubości są dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo dobre pałki z aluminium
(z włókna węglowego...)

 

Aheadami zupełnie inaczej się gra niż zwykłymi pałkami, mają zupełnie inny feeleng, można je lubić, albo nienawidzić, to zupełnie co innego niż drewniane pały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo dobre pałki z aluminium
(z włókna węglowego...)

 

Aluminium!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale offtop, miały być ekonomiczne pałki, a nie Aheady.

 

Do 10 zł:

 

MatMax - dobre do palenia w piecu, zero wytrzymałości i wyważenia.

Bomba - kiedyś takie miałem w zamierzchłych początkach, nawet dawały radę przez jakiś miesiąc.

Gładek - grałem kiedyś na zwykłych Gładkach, tzn. nie specjalnie zwracałem uwagę na oznaczenie inne niż rozmiar, nawet wytrzymywały sporo i grało się ok. Gładki są tańsze od MatMaxów, więc z trójki powyższych wybrał bym właśnie Gładki.

 

Do 20 zł:

 

Nova - to są semi ekonomicznie pałki (w Lublinie około 20 zł), ale inwestycja sto razy lepsza niż np. 2 pary MatMaxów. Polecam hikorowe nylony, u mnie wytrzymują około 3 miesięcy intensywnego grania na próbach. A jeśli nie lubisz nylonów, to ponoć Gładek Hickory jest ok (tzn. kosztuje chyba 17 zł, jest hikorowy, nieźle wyważony i trzyma się długo). Zobacz tutaj post razcoba.

 

Z budżetówek, jest jeszcze Hipstix Hickory - 12 zł. Sporo rozmiarów, hikora i niedrogie. Grał ktoś?

 

Ja obecnie gram Vic Firth ACH 5A - mniej niż 50 zł, a aż chce się grać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vic Firth'y z wiadra, za 12zł.

Jeśli masz możliwość, to bierz je w sklepie, bo to chyba najlepsze rozwiązanie.

Masz normalne Vicki, tyle że tańsze, bo bez jakiegoś tam atestu.

Patrzysz, czy nie ma sęków, czy z pałki nie robi się banan, czy mają taką samą wagę i podobny dźwięk - jeśli tak, to bierzesz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdt

Są w pewnych sklepach dostawy pałek z firmy Vic Firth, ale zamiast kosztować 30zł kosztują 12zł, bo niby nie przeszły jakiś tam atestów.

Ale to jest takie same drewno i wszystko jest OK, tylko trzeba wybierać między sztukami, bo niektóre mają sęki, albo mają złą wagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że 3drumsticks są świetne, w komplecie masz 3 pałki za 33zl, czyli kupisz dwa takie komplety i jakbys mial 3 pary palek za 22zl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram 3drumsticksami, bardzo polecam, ale tylko z drewnianą główką, z nylonkami jest problem bo odpadają, ale muszę pomyśleć, jakby je przykleić dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pulek a jeśli kupię z drewnianą końcówką, to ile wytrzymają pałki, a ile będzie utrzymany dobry stan końcówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drewniane mają zupełnie inne brzmienie niż nylon.

Ale jeśli zależy Ci na wytrzymałości pałki, no to nylon się sprawdza... a z drewnianymi to jest tak, że często się kruszą, sypią, niszczą.

 

Jak nylony, to na pewno nie: Gładki, 3drumsticksy, mat maxy i inne tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nylon czy drewno, tak czy tak, pałki często łamią się także poniżej końcówki (przynajmniej przy moim graniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://perkusje.pl/?strona=produkt&dzial=6&grupa=55&id=3778

Wytrzymały mi 3 miesiące po czym złamał je mój wokalista jak chwile pograł (TOTALNY brak techniki, podejrzewam że mi by wytrzymały jeszcze z miesiąc czy dwa) ale mają jeden minus farbują blaszki na zielono

dlatego się przerzuciłem na

http://perkusje.pl/?strona=produkt&dzial=6&grupa=55&id=3790

troszkę inne, na początku sądziłem że za grube ale tydzień i się przyzwyczaiłem a jako iż grubsze to troszkę dłużej wytrzymają(tak mi się zdaje) mam już je z 2 miesiąc i mam tylko ślady od hi hatu (takie kreski jakby) poza tym są w stanie idealnym (poza zmazanymi autografami)

Te drugie pałki omara stały się moimi ulubionymi

Co prawda nie są tanie ale jeśli masz średnia technikę, bo tak siebie klasyfikuję, to jak widać 2 miesiące i jak nowe praktycznie.

Acz kolwiek jeśli nie masz techniki to nawet się nie baw w drogie pałki.

Pamiętam jak dziś jak kiedyś kupiłem jakies vic virthy za 3X zł i na 1 próbie mi pękły. Załamałem się.

Reasumując

http://perkusje.pl/?strona=produkt&dzial=6&grupa=55&id=3790 <--- moja rada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 9 miesiacach poszły mi Vatery(nie oszczedzałem ich,grałem prawie codziennie po 1,5/2 h ),kosztuja okolo 30zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jeśli masz średnia technikę, bo tak siebie klasyfikuję, to jak widać 2 miesiące i jak nowe praktycznie

 

i tu się z Tobą nie zgodzę ;P bo to nie koniecznie chodzi o technikę... chociaż też znam gościa, który tak łupał na koncercie (bo tego graniem nazwac nie można) że mu pałki poszły... a wracając do tematu to zależy od tego jak grasz bo jeżeli grasz bitem akcentowym to trzon pałki nie wytrzyma Ci dłużej jak 3 miechy, nie wiem jak z tipem bo gram nylonami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po 9 miesiacach poszły mi Vatery(nie oszczedzałem ich,grałem prawie codziennie po 1,5/2 h ),kosztuja okolo 30zł ;)
ufam że na zestawie a nie na padzie ;]

 

[ Dodano: 30-05-2010, 19:12 ]

i tu się z Tobą nie zgodzę ;P
ja tam zauważyłem u siebie znacznie dłuższą żywotność pałek w momencie gdy technikę sobie polepszyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie musiałem swojej polepszac bo mam dobrą :lol: zanim zacząłem bit akcentowy nylony trzymały mi rok! a teraz dupa zaraz się złamią :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bombami 3 już prawie rok gram.... i są gites :smile: i nie szanuję ich więc szczerze polecam: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia techniki. Kiedyś załatwiłem główkę chyba w Gładkach, w 5 minut, a w 3drumstickach teraz da się wytrzymać nawet i ponad 3 miesiące w bdb stanie, a w takim co jeszcze się pogra to z pół roku wytrzymają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po 9 miesiacach poszły mi Vatery(nie oszczedzałem ich,grałem prawie codziennie po 1,5/2 h ),kosztuja okolo 30zł ;)
ufam że na zestawie a nie na padzie ;]

 

chyba nie trudno sie domyśleć ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...