Skocz do zawartości
Kurdt

Ekonomiczne pałki

Rekomendowane odpowiedzi

Najekonomiczniejsze pałki imo, to chyba 3DrumSticks od DW. Jeszcze tylko niech przejdą próbę wytrzymałości i się pochwalę do końca.

Są świetnie wykonane, porównywalne do drogich pałek. Kosztują 38zł, ale w komplecie mamy 3 pałki, więc opłacają się nawet bardziej niż te wszystkie pałki za 20zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz już dłuższy czas gram 3drumsticksami i dobre jest to że biorąc 2 komplety, masz tak jakby 3 gratis. A pałki są naprawdę dobrej jakości. Wytrzymują dość długo, jednak nie polecam nylonów - mogliby zmienić system mocowania, bo wygląda jakby były normalnie nakładane od góry. Kilka prób i miałem po nylonie. Dobrze, że się w porę zorientowałem bo bym miał po naciągach.

 

Teraz akurat mieszam komplety biorąc np. 5A oraz 5B i tak jedną do jednej, a drugą do drugiej ręki. Z jednej strony mocniejszy strzał na werblu modelem 5B, a za to nylonowe 5A fajnie brzmią na tomach i na blachach, szczególnie na ridzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ekonomicznych pałek, to jak dla mnie Everplay-je są lepsze od Gładków. To tak, jakby ktoś miał dylemat :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może chcesz Vic firtha za 17 zł para?Pałki nowe, proste, słoje układają się odpowiednio ale bez nadruków bo nie przeszły drugiej kontroli z powodu złego malowania albo fragment gdzieś na dole uszczypany trochę lub malutki sęk na dole. Mogę foty na prv podesłać z dobrze udokumentowanym defektem. Przesyłka po kosztach, może 5-7 zł za parę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym jakąś antyreklamę robił, ale sorry, te VF "z wiadra" w DC kosztują 10zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze wiedzieć bo ja 15 muszę bulić. Zawsze mają? Bo na stronie DC nie ma info na ten temat, nie proponują przy zamówieniach. Jaka opinia na temat tych pał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwie, że mają je na sklepie, ale nie na stronie ;)

Są takie, jak je opisałeś, grałem nawet nimi jakiś czas i są niezłe, jednak trochę odbiegają, od pałek pierwszej klasy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam. Popędziłem koło 15 wszystkie pałki ale tego modelu nie było. Za około 2 tyg powinienem mieć nową serię. No ale nie zawsze jest to czego chcesz. Gdyby ktoś chciał to została jedna para nietypowe jakieś i nie opisane w katalogu który posiadam. Długie na 17" , średnica jakieś 13,2 mm. Dwukolorowe góra kość słoniowa a od połowy w dół czarne antypoślizgowe, jakby gumowane. A zwężenie do główki 11cm. Wiecie może co to za model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć coś więcej na temat "Vic Firthów z wiadra"? tzn? nie są wagowo dobrane, mają jakies ubytki? gdzie można takowe dostać?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seth pisze ze w drumcenter mają. Co do dobierania wagowego to nie sądzę żeby różnica grama albo dwóch była zauważalna a pewnie większych wahań nie będzie. Niby są podobierane w pary w tym wiadrze i gumkami pospinane, może pod kontem wagi.Zresztą jak pałką pograsz na krawędzi HH albo crasha to polecą wióry. Moim zdaniem nie warto przepłacać i idealne 1 klasa kupować. Te defekty w pałach z wiadra to często zaciek. Miałem 1 sort VF ale już nie kupię bo bez sensu przepłacać jak różnicy w graniu nie robi, bo serio nie ma. No chyba że ktoś ma zajawkę na logo i lans ważny to różnica jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobranasza2, uwierz mi że różnica jednego grama już robi konkretną różnicę. Wystarczy, że jedna pałka będzie cięższa przy główce o ten 1 gram i jak chwytasz je w optymalnym punkcie, to będzie się przechylała do przodu.

Może w grze to nie jest tak zauważalne, no ale co można chcieć od 1 grama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ciągłej grze na Vic Firthach zakupiłem ich tańszą odmiane Nova i jakoś się ten miech trzymają, po opiniach myślałem, że wytrzymają może z 2 tygodnie. Ale ja gram na 2B a opinie są dawane do cienkich 5-7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gram na pałkach TAMA,od roku,i sprawują się świetnie.koszt 40 zł.Są mocne,nie za ciężkie,dobrze wyważone,całe z drewna,polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w jakimś pobliskim muzycznym kupiłem za 7 zł pałki klonowe G-Rock świetna sprawa tanie i wytrzymałe nie narzekam na nie ani trochę. Kupiłem też hickorowe Hayman , ale to totalny shit - dałem za to 15 zł niby "hickory" a rozpadły się po 2 tyg . Tańsze klonowe mam do teraz. Oprócz tego gładki mega za dziewiątkę można dorwać i bębnić ile wlezie. Przerabiałem też mat-max raczej średnio wytrzymałe coś ;/ więc nie polecam. Osca4drums robi podobno świetne niedrogie pałki też można spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pałki Stagga - Maple i Oak, dostępne 7A, 5B i 5A - cena : 5zł

 

kto przebije? :D

 

Mam chrust przed domem - Darmo. Przebiłem.

 

Chyba nie chodzi o to, żeby grać byle wiórem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dameis, ekonomiczne dla jednych znaczy kupić jedną parę pałek na dwa miesiące za 40 zł a dla innych kupić 3 komplety tanich pałek za 5 zł i przerąbać je na jednej próbie. Ot ekonomiczność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie chodzi o łamanie, te tańsze pałki po prostu gorzej brzmią i mają gorsze wyważenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gładek -najtańsze z najtańszych które mi leżały

NOVA - bardzo szybko porzuciłem gładki i paliłem parę paczek mniej

VATER - obecnie only vater ale to już nie kategoria ekonomiczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekonomiczne pałki czyli tanie... nie koniecznie idealnie wyważone i wytrzymałe. Od razu wybrał bym gładka. Firma sprawdzona wiele osób używało. Wspierajmy polską gospodarkę. Jeśli miał bym wybierać pomiędzy kilkoma tanimi i mało wytrzymałymi modelami, które jakościowo i tak są bardzo zbliżone. Gładek. Dobre bo Polskie. Co do VF nova to uzywam ostatnio i wytrzymują całkiem długo. A co do tych pałek z wiadra to nie wiem ale to chyba jakiś syf musi być skoro nova rock kupowana w sklepie parami często ma sęki, nie jest dobrana wagowo. Grając na padzie słychać kolosalną różnicę w wysokości dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...