Skocz do zawartości
shalaq

Jak zmienić głośnik w mikrofon?

Rekomendowane odpowiedzi

Patrze na Yamaha Subkick i zastanawiam sie, jak można coś takiego samemu zrobic. Mam w domu pare duzych ladnych glosnikow (slabe, bo stare) i chcialbym otrzymac z jednego z nich mikrofon do stopy. Jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze można zrobić to samemu. Najlepszy do tego celu jest głośnik 8 ohm o średnicy 13 do 16 cm. Najlepiej okrągły.

Jednak z doświadczeń moich kolegów jest to rzecz dyskusyjna. Nie ma kliku za to potęga basu...

Jesli bardzo Ci na tym zależy mam gdzieś w pdf artykuł z Estrady i Studio na temat takiego doświadczenia.

 

A po prostu robisz coś takiego:

 

 

gosniksn3.png]Głośniko-mikrofon[/url]

 

 

Sam zamierzam się na to od dawna. Jesli mi się spodoba zamontuję sobie w korpusie z bongosów Amati i zrobię jak Yamaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydawało mi się, że rozumiem pytanie i z chęcią bym skorzystał, ale po przeczytaniu odp. Loszmiego stwierdzam że chyba nie kumam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podłączamy tak:

 

poaczeniedq3.jpg] [/url]

 

W przypadku problemów z przydźwiekiem można zmostkować piny 1 i 3.

 

PS. Czemu mam napisy linka dookoła zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo. No to sqmaliście czy nie? Bo nie wiem czy się mam nadal produkować czy to zaniechać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

produkuj się :) dodamy do "Perkusista" w dziale moderowanym, zostanie dla potomnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawej masz głośnik, po lewej złącze XLR takie jakich używa się przy podłączaniu majka. Podłączasz normalnie głośnik i tyle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to końcówka Cannon, zwana też XLR. Jest dwa razy większa od DINa. Średnica chyba 18mm. Jest to wtyk mikrofonowy (przeważnie) - myślę, że każdy z nas to widział ;-)

 

 

 

imageszt5.jpgxlryok0.jpgxlrcu3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu jak normalnie glosnik podlaczasz... to poprostu kabelki 2 i 3 zamieniasz miedzy soba... :] najlepiej sprawdzi to sobie np na sluchawkach jakis starych zeby pozniej nie bylo problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to tylko może być XLR?? nie można na DINa albo jacka?? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, w mikserach sa przeważnie przynajmniej po 2 wejścia na kanał: XLR, jack (chyba insert i send czy jakoś tak)

więc?? :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacki są tylko w powermixerach (w zwykłych mixerach od 100 lat nie widziałem).

Nie nadają się one to transmisji małych sygnałów mikrofonowych, a przy wkładaniu do gniazda zwierają styki robiąc zwarcie... to akurat jest niebezpieczne w jackach głośnikowych, ale jack nie nadaje sie to małych sygnałów i już. Nie każcie mi tego tłumaczyć. Transmisje symetryczne i takie tam, są dla mnie trudne do tłumaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loszmi, wybacz w sumie masz racje i mi nie musisz tlumaczyc wkoncu jam jest technik elektryk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie zrobiłem mikrofon z jacka :D

 

f7911a1006c71dc6m.jpg

 

jak znajdę jakiegoś xlra i większy głośnik to zrobię sobie lepszy sprzęt. przetestowałem na piecyku gitarowym brata i chodziło :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. to miałem na myśli :neutral: . zauważyłem że źle napisałem dopiero gdy go napisałem :doubt:

ale mikrofon chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zająłeś się tym tematem, to poeksperymentuj zwielkością głośników. Duży jest cięzki ale duża powierzchnia może pociagnąc niezły bas. Mały, leciutki, może dać więcej góry (?).

 

 

Ale po tych eksperymentach i tak wyjdzie na to, że mikrofon jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...