Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja kupiłem w riffie 2 pary vaterów 5a, idealnie proste i jak na razie się trzymają. są solidniejsze od ice stixów i vic firthów nova. zobaczymy ile wytrzymają, wyglądają już na dość sfatygowane po tylko jednej próbie, no ale jazzu ja nie gram więc to nic dziwnego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kto ma wiedzieć czy w Twoim riffie są akurat te modele?

 

jakim moim Riffie?

 

W Riffie najbliżej Twojego miejsca zamieszkania ;<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy te pałeczki można kupić na niemieckim Ebay-u tylko trzeba je wypatrzyć, właśnie sobie zamówiłem 2 pary i dzięki za dobre opinie bo mnie to utwierdziło w przekonaniu, że nie zmarnowalem czasu ani pieniędzy, jakby któś chciał to jeszcze jestem w niemczech i mogę przywieźć cena wyszła 9 euro za parę plus transport i tu już zależy od ilości- pozdrawiam jestem w Niemczech do 3 października więc na zamówienie mam tylko czas do końca tygodnia może dzień dłużej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Vater sugar maple fusion i są bardzo lekkie jak do ich grubości ja mam vicfirthy 7a które są cieńsze ale cięższe. Dobrze leżą w dłoni i są dobrze wyważone. Nie wiem jak z wytrzymałością bo na zestawie grałem nimi wczoraj pierwszy raz :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm Vatery moje pierwsze pały. Są o wiele wytrzymalsze niż vici. Wogóle chyba to są najwytrzymalsze pały jakimi grałem. Poszły w drzazgi chyba po 1.5 miecha, a NOVA mi poszłu po 2 tyg. Jedyną ich wadą są główki które bardzo szybko się kruszą(przynajmniej te łezkowate) ale kupuje się nylonki i sie gra za 16 złoty prawie dwa miechy lalalala :D

Aha i ośmielę się zapytać bo niechce mi sie tematu robić czy szukać:

Jakie są najgrubsze pały? Chętnie bym przetestował. Model prosze i ewentualnie marke :doubt:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak już chyba znalazłem ideał pałek dal mnie, a mianowicie Vater Studio 2

Genialne pały, nie za ciężkie, długie i mało lakierowane. Ekstra!!! 25 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupilem pare klonowych Cymbal Sticks, ksztalt OVAL. Na razie w rekach i na padziku feeling jest swietny. Ostatnio spodobalo mi sie odczucie grubych ale lekkich pałeczek i te wydaja sie byc zadowalajace :) plusem jest to, ze cymbal sticks ma kilka modeli rozniacych sie tylko glowkami, wiec mozna sobie pare par kupic i wymieszac do roznych talerzy. Jutro bedzie test na sizzle ride, wtedy zobaczymy jak sobie radza na talerzu. Na padzie odbicie jest bardzo duze, paleczki mocno wibruja a przy okazji sa tak lekkie, ze prawie ich nie czuc w dloniach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram sugar maple 5A nylon tip. Jak dla mnie rewelacja!! Świetnie leżą w łapie i są super wytrzymałe !! Pierwszą parą jaką kupiłem grałem ok 7 miesięcy!! do tej pory je mam ale są już tak zdarte że nie da się nimi grać:P ostatnio babcia przysłała mi zza oceanu 10 par. Ciekawe na ile mi wystarczą ;D Na nic innego ich nie zamienię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wczoraj złamałem parę nowych vaterów, po ok 30 minutach gry

 

Zawsze można trafić na felerny model. To jest nieuniknione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to przypadkiem Riff?

W krakowie na szczescie jeszcze sa. Boje sie o ich dostepnosc, wiec na razie proby gram paleczkami OSCA, a Vatery zostawiam na sesje samotne/pada :)

I WCIAZ nie moge wyjsc z podziwu dla tych paleczek. Nigdy nie wymykaja sie spod kontroli grajacego. Wylatuja mi z rak ;) ale zawsze sa pod kontrola (w torbie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej słuchaj a nie gdybym ci kasę przelał załatwiłbyś mi 2-3 pary (Manhattan 7A)?

bo mam za daleko do Krakowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu, gdy znalezienie w Warszawie Vic Firtha(nie Nova tylko prawdziwe VF)graniczyło z cudem, kupiłam analogiczny model Vatera i cóż...moja starsze z pół roku Vici są w o wiele lepszym stanie niż te Vatery, poza tym jak dla mnie są o wiele lepiej wyważone(cięższe), nie strzępią się tak brzydko ordynarnymi drzazgami... W dodatku wczoraj z Vatera odleciała mi nylonowa główka na próbie :???: a od rimshotów te pałki mają pokaźne ubytki, złamałam ich też dużo więcej niż VF, a rzaaaadko zdarza mi się złamać pałkę, raczej przechodzą na emeryturę gdy są zbyt zniszczone. Przy lekkim graniu może się sprawdzają, ja w każdym razie więcej ich nie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja posiadam Vater sugar maple fusion i są bardzo lekkie jak do ich grubości ja mam vicfirthy 7a które są cieńsze ale cięższe. Dobrze leżą w dłoni i są dobrze wyważone. Nie wiem jak z wytrzymałością bo na zestawie grałem nimi wczoraj pierwszy raz :biggrin:

 

Bo klon lżejszy jest od orzesznika:)

 

[ Dodano: 28-05-2009, 10:03 ]

A swoją drogą 7A napewno kupię skoro tak zachwalacie. Dotychczas używałem viców i byłem zadowolony. Odpowiednik vaterów 7A to vic firth 8D. Trzeba popróbować czegoś nowego. Wykonanie viców zawsze było perfekcyjne. Zobaczymy jak z vaterami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich Małopolan (i nie tylko) zainteresowanych pałkami VATER serdecznie zapraszam do krakowskiego RIFFU. Jesteśmy po dużej dostawie, więc chyba jest w czym wybierać. Odwołując się do powyższych opinii na temat naszego sklepu, chciałbym prosić o szansę na rehabilitację ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z wagą 7A w porównaniu do odpowiednika Vic firth 8D? Siedzę właśnie na allegro i te dwa modele "walczą o moją uwagę" :lol: . Wiem jak było z 5B i 5A vic firth. 5A były cięższe albo tak samo ciężkie co 5 B mimo mniejszych rozmiarów. 5A widać było robione z wewnętrznej twardzieli hickory. Jest to losowe czy każdy model ma swoją metodykę robienia. Jak ciężkie są 7A vaterów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...