Skocz do zawartości
kubencjusz

Wszystko o Roland TD-3

Rekomendowane odpowiedzi

jest na forum opis jak używać kabla midi-usb ;)

 

Czego się spodziewać? tego że na kompie możesz podłożyć sobie dowolne dźwięki, ergo elektronik może zabrzmieć lepiej niz nie jeden akustyk ;) tylko troszke trzeba się pobawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podłączyc td3 pod np ezdrummera albo addictive drums ?

Jakim kable i czym ,.

 

Mam karte Emu-0404

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie jest takie czy da sie osiągnąć dzwięk bell na padzie ride przy mocniejszym uderzeniu w pad. W sklepie testowałem td-4 i zauważyłem że gdy uderza się z normalną siła w ride to słychac klasyczny dżwiek ride, ale przy mocniejszym zaakcentowaniu uzyskujemy bell. czy moduł td-3 też potrafi takie coś wygenerować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie..

Jeżeli podłączę dwu strefowy pad jako hi hat do modułu DTXplorer, to będę miał dwa różne dźwięki (bow, edge)?Tak samo czy jak podłączę dwu strefowy pad jako werbel, to będę miał rimshot i normalny dźwięk werbla? Z tego co wiem DTXplorer ma dwa różne dźwięki na padzie werblowym (jednostrefowy) tylko rimshot uzyskuje się po mocnym uderzeniu..Jestem jednocześnie ciekawy czy "efekt" ten jest również na jednostrefowym padzie hi - hat ...

Proszę o pomoc w uzyskaniu informacji...

Posiadam YAMAHę dd-65 i chciałbym podłączyć moduł DTXplorer(poprzez MIDI- i mam nadzieję,że wszystko będzie transmitowane na pady DD-65 :roll: ) oraz przynajmniej jeden dwustrefowy pad dodadtkowy... jako werbel lub hi-hat...

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Niedawno sprawiłem sobie ten zestawik, muszę powiedzieć, że sprawuje się rewelacyjnie. Możliwość podłączenia mp3 na prawdę jest świetną sprawą. W każdym bądź razie moje pytanie dotyczy czego innego: czy zabrudzenia na padach (szczególnie talerze) to kwestia pałek? Jeśli tak, to jakie byście polecili, żeby właśnie nie zostawiały mocnych śladów. Obecnie używam 5b osci.

 

Z tego co wyczytałem wcześniej, mogę podłączyć perkusję do kompa za pomocą kabla midi - usb i wgrać do niej nowe sample?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem wcześniej, mogę podłączyć perkusję do kompa za pomocą kabla midi - usb i wgrać do niej nowe sample?

Możesz wgrać do niej co najwyżej ustawienia brzmieniowe i "konfigurację" zestawów, ale sampli w żadnym wypadku nie dasz rady. Możesz użyć modułu jako kontroler midi sterujący programami zainstalowanymi na komputerze. Dźwięk "idzie" wtedy z komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...czy zabrudzenia na padach (szczególnie talerze) to kwestia pałek? Jeśli tak, to jakie byście polecili, żeby właśnie nie zostawiały mocnych śladów. Obecnie używam 5b osci...

 

Używaj pałek z nylonowymi główkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam TD3 (Rolanda) i powiedzcie mi czy jest jakakolwiek możliwość wgrania do niego nowych dźwieków, np żebym na stopie miał np. kaczkę :P Jeśli tak to powiedzcie mi za pomocą jakiego kabla :).

 

PS: Proszę o szybka odpowiedz bo z ta kaczka to ja nie żartowałem :P Mam koncert kolęd z kolegami gdzieś w jakiejś podstawówce w jakiejś wsi i chcieliśmy zrobić jakiś baaardzo zabawny żart :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się wgrać dźwięków, masz wejście midi i możesz podłączyć zewnętrzny sampler i używać jego dźwięków. Ja np podpinam sobie td3 do spds i wykorzystuję sample które wgrywam do spds'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kolego możesz mi powiedzieć jeszcze czy jest jakaś tańsza alternatywa dla spd-s'a ? bo cena 1.600 za używany mnie mało satysfakcjonuje... ewentualnie powiedz mi czy da się to jakoś z kompem skonfigurować czy coś.... wiesz jestem zielony w tych sprawach...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy w allegro wpisać - sampler

http://www.allegro.pl/item840751497_sampler_yamaha_su700_krakow.html

 

TD3 ma "średniawe" brzmienia, ja kupiłem tą perkusję ze względu na dobrej jakości wykonanie padów, ramy oraz niezawodność modułu, który służy mi jedynie jako środek transportu do brzmień z innych urządzeń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ci powiem ja na brzmienia nie narzekam :) grałem już na nim na kilku poważniejszych sprawach i nie jest źle, tylko musi być zrobione dobre nagłośnienie i włączony ambience. Najlepszy jest do multipercussion żeby się nie bawić z noszeniem wszystkiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, modul td-3 dla ride generuje edge top i bell przy mocniejszych uderzeniach.

witam,

a czy da się w TD-3 przy mocniejszym uderzeniu, żeby zamiast bell był crash albo inny dźwięk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Nie da się tak zrobić samemu w ŻADNYM module Rolanda, nawet TD-20, chyba że tak będzie już fabrycznie przygotowany konkretny sampel. Można jednak zrobić tak, żeby na powierzchni był ride, przy mocnym uderzeniu bell, a na krawędzi crash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można jednak zrobić tak, żeby na powierzchni był ride, przy mocnym uderzeniu bell, a na krawędzi crash.

a jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie może nie w tym temacie co trzeba, ale też mam TD-3 roland.

jakich używacie programów do nagrywania i "poszerzania" gamy brzmień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagrywanie - cubase, reaper...

"poszerzenie gamy brzmien" - wtyczki VST takie jak np. Addictive Drums, EZ Drummer, Superior Drummer 2.0...

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzowie!

 

Jakie oznaczenie ma kontroler hihatu dla TD3 lub jakiego mogę użyć?

 

Czy każdy kontroler Rolanda zadziała??

 

Czy ktoś może eksperymentował z kontrolerami firmy Millenium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...