Skocz do zawartości
razcob

Czy centralki 24" nadają się do grania metalu ?

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem wiele opinii, że na centralach 24" bardzo trudno grać ciężka muzykę z tego powodu, że nie są one tak punktowe jak większość 22. Jakim cudem np. Lombardo, Ślimak, Daray mogą grać sieczkę na takich potworach i brzmi to rewelacyjnie ? Magicy ? :)

 

Co sądzicie na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak poza tematem: jaką masz centralkę, jakie naciągi na niej, tłumienie i jak stroisz? :)

Pytam z ciekawości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari
Magicy ? :)

 

Z triggerami to i na granie na desce dobrze zabrzmi*

 

 

 

 

 

 

 

*oczywiscie nie zawsze tak jest, ale bardzo często sa uzywane triggery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Darek używa triggerów, ale dwaj panowie, o których wspomniałem już nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak poza tematem: jaką masz centralkę, jakie naciągi na niej, tłumienie i jak stroisz? :)

Pytam z ciekawości :)

 

Yamaha Recording Custom 24x16

EQ3 clear uderzany ze standardowym krążkiem tłumiącym, który do niego dodają + łatka

EQ3 rezonans z otworem.

 

stroję ją średnio nie za mocno, nie za słabo, nie używam żadnego tłumienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem wiele opinii, że na centralach 24" bardzo trudno grać ciężka muzykę z tego powodu, że nie są one tak punktowe jak większość 22.

Kolejny mitoman...uslysz na wlasne uszy a nie powielaj czyichs dziwactw bo potem powstaja hasla typu "okleina zabija brzmienie..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście Darek używa triggerów, ale dwaj panowie, o których wspomniałem już nie

 

A to Ślimak gra metal ?

Chyba jednak to co gra Darey od tego co gra Slimak sporo różni, dlatego Darey dla większej czytelności uderzeń, większego ataku na przodach, używa triggerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie da się grac prawdziwego metalu na centralce 24" one są tylko do grania po weselach i do kotleta.

 

 

a tak na poważnie co to za jakiś głupi podział centrale do metalu, popu i jazz'u ze względu na średnicę. jak chcesz grać metal to mozesz nawet grac na centrali 16" albo 26" co to ma do rzeczy. w głowach się teraz przewraca ludziom :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To nie ja jestem mitomanem, bo NIE TWIERDZĘ, ŻE SIĘ NIE DA. SŁYSZAŁEM, że ktoś tak mówił, więc zrobiłem ten temat żeby się dowiedzieć, jak jest na prawdę, bo sam posiadam centralkę 22x18 i nie mam problemu.

2. Wydaje mi się, że Ślimak jednak gra metal :)

3. Daray triggeruje stopy również w Hunterze. Możesz przeczytać ich rider techniczny :)

 

[ Dodano: 09-08-2012, 17:27 ]

Miło byłoby, gdybyście nie byli tacy złośliwi. Nie zrozumieliście mojego ironicznego pytania na początku i twierdzicie, że to ja tworzę mity... Powtarzam po prostu twierdzenie, które przewija się dosć często, a że sam nie gram na takiej dużej centrali, chciałem się zapytać. Też jestem przeciwny klasyfikowaniu rozmiarów do konkretnego gatunku.

 

[ Dodano: 09-08-2012, 17:29 ]

a i nie mnie się w głowie przewraca...chyba po to jest to forum, żeby się czegoś dowiedzieć prawda ? Nie wiem, nie miałem doświadczenia, to pytam, bo sam słyszałem takie opinie i wydają mi się one bzdurne. Proste ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisałem konkretnie pod twoim adresem. było to skierowane do ogółu. niestety w środowisku krazy wiele podobnych delikatnie mówiąc głupich informacji. najgorsze jest to że ludzie bezrefleksyjnie takie rzeczy łykają. nie wiem czy to z lenistwa czy z ignorancji. rozumiem ze forum to miejsce wymiany opinii ale pytanie typu " czy czerwona perkusja brzmi lepiej niż zielona ?" są tu nagminne. podobno nie ma głupich pytań ale to chyba nie dotyczy internetu :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy centralki 24" nadają się do grania metalu ?

 

Stary, nie zadawaj głupich pytań. Oczywiście, że się nie nadają tak samo jak ft 14" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem użytkownikiem tego forum od kilku lat i zawsze zastanawia mnie, czemu jak ktoś zadaje pytanie, chce czegoś się dowiedzieć, to zamiast odpowiedzi zostaje zjechany, że jak może takie głupie pytania zadawać....ludzie, czemu wy tak się spinacie ?

 

oczywiście, że się nadaje, to zależy jakie brzmienie chcesz uzyskać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Mackowiak, a mnie zastanawia dlaczego ludzie na forach zadają pytania zamiast najpierw trochę poczytać, lub (jak w tym przypadku) - zadają pytanie sami sobie na nie odpowiadając :roll:

 

razcob pisze, że słyszał "wiele opinii" o tym, że 24" centrala do ciężkiej muzyki się nie nadaje i podaje od razu przykłady ludzi, którzy grają i fajnie to brzmi. No to zamiast pomyśleć logicznie i stwierdzić, że te "wiele opinii" jest nic nie warte, bo jednak FAKTY są takie, że goście wymienieni wyżej takich centralek używają i im się sprawują zadaje pytanie na forum o nasze opinie w tym temacie. No to co - ja, Ty i może jeszcze kilkudziesięciu innych użytkowników pozwoli wyrobić zdanie razcob bardziej niż opinia ZAWODOWEGO BĘBNIARZA, który zagrał setki koncertów i nagrał kilka płyt ? :roll:

 

A poza tym w swoim poście Mackowiak jesteś nielogiczny.

Twój post powinien brzmieć:

to zależy jakie brzmienie chcesz uzyskać - WTEDY oczywiście, że się nadaje, LUB NIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem robicie z igły widły i to prawie pod każdym tematem.

Rozmowa nie dotyczy problemu, tylko tego jak autor tematu mógł go sformułować.

Z tego wynika, że lepiej w ogóle nic nie pisać, bo i tak będzie źle....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzisz Mackowiak, a mnie zastanawia dlaczego ludzie na forach zadają pytania zamiast najpierw trochę poczytać, lub (jak w tym przypadku) - zadają pytanie sami sobie na nie odpowiadając :roll:

 

razcob pisze, że słyszał "wiele opinii" o tym, że 24" centrala do ciężkiej muzyki się nie nadaje i podaje od razu przykłady ludzi, którzy grają i fajnie to brzmi. No to zamiast pomyśleć logicznie i stwierdzić, że te "wiele opinii" jest nic nie warte, bo jednak FAKTY są takie, że goście wymienieni wyżej takich centralek używają i im się sprawują zadaje pytanie na forum o nasze opinie w tym temacie. No to co - ja, Ty i może jeszcze kilkudziesięciu innych użytkowników pozwoli wyrobić zdanie razcob bardziej niż opinia ZAWODOWEGO BĘBNIARZA, który zagrał setki koncertów i nagrał kilka płyt ? :roll:

 

A poza tym w swoim poście Mackowiak jesteś nielogiczny.

Twój post powinien brzmieć:

to zależy jakie brzmienie chcesz uzyskać - WTEDY oczywiście, że się nadaje, LUB NIE

 

Wpisałem w wyszukiwarkę "centrala 24" i nie znalazłem satysfakcjonujących mnie wyników. Tak samo zrobił pewnie autor tematu i myślę, że po prostu chciał się czegoś dowiedzieć, jeśli sie mylę, to w takim razie po co jest to forum ?

 

A co do logiczności mojego zdania, pierwsza część zdania jest odpowiedzią na pytanie, druga uzupełnieniem i moją opinią, myślę, że nie jest to trudne do zrozumienia :)

 

Nie chodzi mi teraz o ten konkretny temat, chodzi mi o całe forum. Że jest tu dużo ludzi, którzy "wszystko wiedzą", ale za bardzo się swoją wiedzą nie chcą dzielić, tylko zamiast w jednym zdaniu wytłumaczyć, wolą marudzić, jak można tak głupie pytanie zadawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by razcob, zapytał o centralki 24" a ktoś inny mu zapodał, że przecież "ten", "ten" i "ten" na nich grają i to brzmi - wtedy miało by to sens bo razcob nie wiedzial - ktoś udzielił odpowiedzi. Koniec.

 

Ale tu ?

Koleś zadał pytanie, sam sobie odpowiedział powołując się na znane autorytety i czeka jeszcze na odpowiedzi jakiś "rurków" z forum bo pewnie go to utwierdzi w swoim przekonaniu.

Jest tu gdzieś sens ?

 

Jeśli uważasz, że na forum można zadawać każde pytanie, bo przecież po to jest, to proszę, odpowiedz na to:

Kto jest twoim największym autorytetem, przykładem Polaka-patrioty i dlaczego właśnie Kaczyński ?

 

Mackowiak, co do twojego zdania: "oczywiście, że się nadaje, to zależy jakie brzmienie chcesz uzyskać", to proponuję konsultacje z polonistą.

 

Nie chodzi mi teraz o ten konkretny temat, chodzi mi o całe forum. Że jest tu dużo ludzi, którzy "wszystko wiedzą", ale za bardzo się swoją wiedzą nie chcą dzielić, tylko zamiast w jednym zdaniu wytłumaczyć, wolą marudzić, jak można tak głupie pytanie zadawać.

 

Ja jakoś tego nie zauważyłem.

Wiesz - są tu też ludzie, którzy zadają pytanie: jaki naciąg na werbel ?

A jak człowiek im odpowie jednym zdaniem: kup ambassadora coated

to potem jest całą litania 100 postów o tym, że a dlaczego ten, a mój nauczyciel ma inny, a ten z tego znanego zespołu gra na takim, a wolałbym inny, a czemu nie tamten, a czym się różni od tego.

Nie da się czasem odpowiedzieć jednym zdaniem.

 

Odpowiadając na pierwsze pytanie razcob:

 

SKORO

Lombardo, Ślimak, Daray mogą grać sieczkę na takich potworach i brzmi to rewelacyjnie
TO ZNACZY ŻE MOŻNA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszyscy jesteśmy zadowoleni.. :)

Może powinienem zadać pytanie, co zrobić, aby łatwiej i z lepszym efektem grało sie na takim instrumencie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co zrobić, aby łatwiej i z lepszym efektem grało sie na takim instrumencie ?

 

ĆWICZYĆ, nic więcej.

Życie całe na 24" gram, czasem na 28", od free metalu po death jazz.

I dobrze jest.

:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co zrobić, aby łatwiej i z lepszym efektem grało sie na takim instrumencie ?

 

ĆWICZYĆ, nic więcej.

Życie całe na 24" gram, czasem na 28", od free metalu po death jazz.

I dobrze jest.

:cool:

 

Dokładnie, to tak jak by granie na werblu 10" różniło się od grania na 14"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to tak jak by granie na werblu 10" różniło się od grania na 14"

 

Znajdą się, którzy polmemnizować bendom, zobaczysz.

:biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I wszyscy jesteśmy zadowoleni.. :)

Może powinienem zadać pytanie, co zrobić, aby łatwiej i z lepszym efektem grało sie na takim instrumencie ?

 

Na tym forum sie nie zadaje pytan. Serio. Tutaj mozesz przeczytac juz stare tematy, ale nie radze nowych zakladac.

 

Najpierw zwyzywaja Cie od amatora, palanta, a nastepnie stwierdza abys nie zadawal glupich pytan. Potem wroca do wlasnych rozmow na temat tego ze tylko Amedie sa dobre, tylko sprzet z lat 60 ma dusze a reszta to koreanske podrobki, ze dobre brzmieniowo werble zaczynaja sie od 2000 zl no i w topicu allegro klasyczne 'ludzie brac - gdyby nie to ze nie mam kasy juz byloby moje' itp ;-) OK koniec zlosliwosci :D

 

A tak na serio, nie widze powodu dla ktorego mialbys sie tlumaczyc ze swoich watpliwosci, tylko dlatego ze ktos ma zly dzien :)

 

Dla mnie osobiscie, nie ma wielkie roznicy w srednicy bebna - wiele zalezy od stoju, naciagu, ustawien stopki... To wszystko bardzo osobiste preferencje, wiec musisz sam sprawdzic co Ci bedzie lezalo!

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari

Jak pada głupie pytanie to są głupie odpowiedzi - proste.

 

W całości zgadzam się z tym o czym franzuz napisał.

 

Poza tym ludzie nawet nie pofatygują się, aby najpierw czegoś poszukac na nurtujące ich pytanie i przez to codziennie muszę natrafiac na nowy temat pt. "Jaki naciąg na werbel"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...