Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, być może chodzi Ci o Neurot Recordings. Świetna wytwórnia założona m. in. przez kapelę Neurosis (swoją drogą polecam, szczególnie ostatnie płyty i album z Jarboe). Spod ich skrzydeł wyszły np. albumy Isis, Current 93, Red Sparowes (a to wszystko super kapele, też serdecznie polecam, fryturo ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anglagard, Asgard, COMA, Creed, Tool, Sting, Pain of Salvation, A Perfect Circle, Anathema, Cheope, Queensryche, The Who, Genesis, Redemption, Decapitated, Dimmu Borgir, Divine Heresy, Dream Theater, Galadriel, Grip Inc., Judas Priest, Guns N'Roses, Rotting Christ, Kreator, Minotaurus, Moonsorrow, Municipal Waste, Nevermore, Pink Floyd, Fates Warning, Engine, John Arch, Quo Vadis, Red Hot Chilli Peppers, Sceptic, Thy Disease, Strangers On The Train, Testament, Vader, Neil Morse, OSI, Transatlantic, U2, Anthrax, Lamb Of God, Hate Eternal, Iron Maiden, In Flames, Slipknot, Dissection, Running Wild, Amon Amarth, Catamenia, Turisas, Wintersun, Opeth, The Crown, Paradise Lost, Meshuggah, Motorhead, Camel, Legion Of The Damned, Black Label Society, Anathema, Riverside, Enslaved, Godsmack, Liquid Tension Experiment, Pantera, Cryptopsy, Slayer, Lux Occulta, Black Sabbath, Rush, Danzig, Deep Purple, Led Zepplin, Queens of the stone age, Korn, System Of A Down, Tenacious D, Rage Against The Machine, Fear Factory, VoiVod, Mastodon itd. itp.

 

PS. Nudziłem się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deadsoul tribe , ostatnie bardzo przyjemne odkrycie.

 

Polecam zdecydowanie plytke - The January Tree

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Disturbed wymienione w 1. poście - i dobrze. Poza tym dobrą muzykę ma Static-X, Fear Factory, Mnemic (wg. nich grają Future Fusion Metal, ale ja w tym industrial widze) no i Tenacious D! Btw. przy okazji The D's polecam film Tenacious D in the Pick of Destiny

http://www.youtube.com/watch?v=Ews6lVhIDxU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde tak to czytam i sie zdziwilem ze nikt nie wymienił :

Nightiwsh

Myslovitz

Marilyn Mansona

Rammsteina

Oasis

Interpol

Megadeath

Jezeli jednak byly to przepraszam ; d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio w screamowych klimatach gustuję ;p I tak:

 

From A Second Story Window - świetna kapela, album Conversations powala

Blame Me - mniej 'scream', więcej 'emo', ale nie tego znanego z MTV. Bardzo fajna sprawa

Saetia - chaos i energia, kawałek Venus and Bacchus niesamowity ;p

 

 

I na koniec najlepsze:

My Own Private Alaska - kapela grająca w konfiguracji perkusja + fortepian + wokal. Mega klimatyczna rzecz, polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam trio Możdżer-Danielsson-Fresco. Odbiło mi na ich punkcie po płycie The Time. Poza tym, nie wiem czy był już wymieniany Wishbone Ash. Reakcja jak poprzednio, tyle że po pierwszej (self titled) i trzeciej płycie (Argus).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może:

Roy Ayers

Medeski, Martin &Wood

Stanton Moore Trio

Galactic

The Meters

Groove Collective

Herbie Hancock

Stanley Cowell

Quincy Jones

Richard "groove" Holmes

Jimmy Smith

A.C. Jobim

...itd, a dla relaksu - Eberhard Weber

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soulowo wam zarzucę ;)

 

Erykah Badu (Baduizm - ARCYDZIEŁO), Joss Stone, Corinne Beliey Rae, Amy Winehouse, Jill Scott, Mary J Blige (choć to raczej R&B), India Arie. Oczywiście jeszcze królowa - Aretha Franklin.

Z męskich - John Legend, Dwele i paru innych, ale preferuję soul w damskim wykonaniu ;)

 

 

 

Dalej - 'neo' swing - Big Bad Voodoo Daddy, Indigo Swing, Lavay Smith, Royal Crown Revue, Squirrel Nut Zippers, The Puppini Sisters, może jeszcze Dirty Dozen Brass Band.

 

I podobnym nurtem - współcześni wokaliści swingowi, w szczególności: Michael Buble oraz Harry Connick Jr.

 

 

Następnie: Earth, Wind And Fire, Jamiroquai, Sly And The Family Stone i wieelu innych ;)

 

 

Król - Michael Jackson.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam

Queens Of The Stone Age - wymiatają chłopaki, brzmienia, aranżacje, kosa:]

Franz Ferdinand

The Hives

Jet

The Greenhornes

The Raconteurs

tak więc te obecnie tworzące bandy mają u mnie największe względy, vintage'owe naleciałości to jest to:)

 

The Doors - Klasyka

The Beatles - Klasyka

 

Trochę inne klimaty:

Amy Winehouse - bardzo mi się spodobała jej ostatnia płytka.

 

Ciężej:

Lipali - najlepszy polski ciężkobrzmiący band.

 

No i nie można zapomnieć o:

Pogodno :)

Coldplay

Eagles of Death Metal - fajnie się chłopaki bawią

Gorillaz

Arctic Monkeys

 

No i kupa innych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to ogolnie slucham metalu. Black, death, brutal i new. Glownie to slipknota slucham i kocham. Moja ulubiona kapela. Pozniej mam Hate eternal. Rutan ma naprawde niski growl. Virgin Snatch i Sceptic. Podobne kapele bo w oby dwoch gra pan Jacek Hiro. FireWind i Eluviette. AA i jeszcze Unsun - Mauser jest wymiataczem. Opeth, Vader, Decapitated.

 

A z rocka to : Alter Bridge , Creed, Amoc, Coma, no i moze inne Fajne kapele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było jeszcze (chyba) King Crimson :/. Najlepszy i najświetniejszy zespół jaki dane mi było słuchać. Ich historia jest dość dziwna. Powstali ok. 1969 i grają do dziś - ze starego składu pozostał jedynie wirtuoz gitary Robrert Fripp. Co drugi album praktycznie cały skład się zmieniał, ale nawet i z tym brzmią wyśmienicie. To nie jest zwykła muzyka - zestawienie dźwięków. Tutaj każde uderzenie, nuta może mieć znaczenie. I mimo, że niektóre utwory trwają 20 minut i nie ma żadnego słowa (Lizard) to i tak nie można się nimi znudzić - to już bardziej opowieść niż utwór - zawarta w dźwiękach kilkunastu instrumentów, na których grają wyśmienici muzycy. Co prawda - pierwsza płyta (In The Court of the Crimson King) to legenda, a pozostałe niestety są słabsze, lecz oczywiście trzymają poziom. Zdecydowanie polecam wszystkim fanom rocka/metalu, a także jazzu, który występuje w niektórych utworach. Stare jak świat (za rok 40 im stuknie), ale mam nadzieję, że i za trzy stulecia będziemy o nich pamiętać i słuchać.

 

Poza tym - naprawdę dobre zespoły - Led Zeppelin czy Red Hot Chilli Peppers.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, świetna kapela, chyba sam ją tu polecałem :) Po prostu niesamowicie energetyczny rock pełny syfu i 'browarowego' klimatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zagłębiłem się w kapelke Rootwater!

Polecam wszystkim. Zróżnicowana muza!

świetny wykop!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapele, których słucham najczęściej, które zawsze stwiają mnie na nogi nawet po najgorszym dniu:

 

Metallica - muszę pisac więcej??

 

Epica - jeden z najpękniejszych kobiecych wokali, śliczna kobieta za mikrofonem, no i muzyka uderzająca zarówno w mózg jak i w serce

 

Kamelot - niby power metal, ale tak różny od całej tej hałastry

 

Blind Guardian - kapela z tak niesamowitym kopem, że dech zapiera, jak dla mnie najlepszy power metal na świecie

 

KoRn - tak brzmiących gitar nie nigdy słyszałem, świetne, kiedy człowiek ma ochotę na rewolucję swoim umyśle

 

Republika - jedyny polski zespół, który mnie urzekł i muzyką i tekstami

 

Na razie tyle :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kamelot - niby power metal, ale tak różny od całej tej hałastry

 

Jakiej hałastry? :razz:

 

Poza tym Kamelot jest z USA, tam się gra nieco inny power i mimo że naśladują ten europejski to wychodzi coś... nowego i rzeczywiście ciekawego ;)

 

Blind Guardian - kapela z tak niesamowitym kopem, że dech zapiera, jak dla mnie najlepszy power metal na świecie

 

Popieram - tworzą niesamowite kompozycje. Mimo że nie znam całej dyskografii, to np. płyta Nightfall in MiddleEarth to jest coś genialnego pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnie odkrycie to zespół MINDFUNK w swoich czasach pozostał w cieniu m in Pearl Jam, Soundgarden i alice in chanes ale to świetny zespół i jeszcze jeden podobny z tych czasów to MOTHER LOVE BONE :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dfa: no to posluchaj blindow dokladniej, a zwlaszcza batalions of fear czy imaginations form the other side, ale kurde oni chyba nie maja jakiejs slabej plyty, wszystkie sa swietne :)

 

ode mnie to regularnie:

Helloween - moja kapela nr.1, ktora poza incydentem z plytka Chameleon nie ma slabych w dyskografii i naprawde swietny power - heavy metal

behemoth - musze cos mowic?

vital remains - swietny death metal

death - kompozycje chucka, to jest mistrzostwo no i garowy zwlaszcza na plycie sound of perserverance

quo vadis(kanadyjskie) - szybkosc, technika i mistrzowskie kawalki

Amon Amarth - swietna szwedzka kapela, swietne riffy, aranzacje i wokal hegga, ktory wgniata w ziemie, no i andersson tez daje rade na perkusji

 

a ostatnio faza na dwie kapele, z racji ich kompletnie pogietego grania nierowno czyli

Spastik Inc - bobby jarzombek z bratem i spolka, czasem jeszcze wokalista, ale generalnie bardzo krzywy progresywny rock

Planet X - to co tam czynia kolesie, wliczajac w to Virgila przechodzi ludzkie pojecie

 

i od czasu do czasu:

blind guardian - czemu to pisalem troszke wyzej

grave digger - po tym jak ojciec puscil mi witch hunter, pokochalem ta kapelke

black sabbath - no ozzy to chyba juz taka klasyka, ze nie musze nikomu mowic czemu

 

to mniej wiecej tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Kamelot - niby power metal, ale tak różny od całej tej hałastry

 

 

Jakiej hałastry?

 

No chociażby Stratovarius czy Rhapsody. Na początku sie podobało, ale potem stwierdziłem, że kawałki są do siebie bardzo podobne. I nie mogę tych tekstów zdzierżyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...