Skocz do zawartości
ŚwieRszcz

wasze inspiracje ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, to mój pierwszy post na tym 4um, więc wypadałoby się przedstawić ;) Nazywam się Bartek, mam 19 lat, na bębnach gram koło 5 lat.

Nawiązując do tematu... Moimi ulubionymi pałkerami są:

1. Gene Hoglan (obecnie gra w Strapping Young Lad, ex-Death, ex-Testament)

2. Brann Dailor (Mastodon)

3. Raymond Herrera (Fear Factory)

Pozdro :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zgodzić się z osobą Gene Hoglana. Wyjątkowo dobrze pokazuje swoje umiejętności w Strapping Young Lad - zresztą zespół daje mu tą możliwość - dużo ciekawych kompozycji. Poza tym obecnie wsłuchuję się w "Dante XXI" - i tak jak płyta jako całość nie trafia do mnie (brak jej mocy), tak pracę Igora należy szanować. Doskonałe partie bębnów, doskonałe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

To mój pierwszy post na tym forum

 

Staram sie jak najwięcej słuchać:

 

Dave Lombardo

Joey Jordison

Gene Hoglan

Tomas Haake

Brann Dailor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Tak jak przedmówcy to tesz jest mój post..

A co do inspiracji to szczególnie:

 

Krzysztof Docent Raczkowski

Derek Roody

Joey Jordison

i kilku innych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i glupie ale mnie bardzo do gustu przypadla camille gainer czy jakos tak, bardzo fajne i finezyjne rytmy bez niepotrzebnych dodatkow

 

[ Dodano: <43ePoniedziałekec31 3pm03e= ]

no i steve gadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jabłoński ? Całkiem fajnie gra, słychać, że koleś wie do czego służą pałki :D Ja tutaj jednak wymienie dwóch zagranicznych perkusistów: Mike Portnoy i Dave Weckl. Posiadam materiały szkoleniowe z nimi w roli głównej i stwierdzam, że chcę umieć grać tak jak oni :biggrin: .

 

Co do Chada z red hotów to jego gra mi się podoba, jednak gdy gra trochę szybciej, to robi takie miny, jakby z każdym uderzeniem pałki dostawał cios w brzuch :lol: Pod tym względem zdecydowanie wolę kamienną twarz Portnoya :).

 

A tak na marginesie: posiada ktoś może jakieś materiały szkoleniowe z Polskimi bębnmiarzami w roli głównej :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesie: posiada ktoś może jakieś materiały szkoleniowe z Polskimi bębnmiarzami w roli głównej

 

JA mam szkołe gry Łosowskiego, bardzo fajnie i zrozumiale tlumaczy, widac ze wykladal na łopatologii stosowanej:) kazdy poczatkujacy sie polapie w tym, a i zaawansowani cos moga wyniesc.

 

Bardzo dobry perkusista jak dla mnie, szacun dla niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JA mam szkołe gry Łosowskiego

 

A masz to może jakoś w formie elektronicznej, możesz udostępnić ?

Jesli nie, to napisz chociaż skąd to mozna wziąść,bo takie materiały zawsze sie przydadzą :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie to przede wszysttkim Dale Crover z the Melvins za styl, ogólnie facet robi w muzyce rockowej to co mi sie najbardziej podoba, żaden z niego wymiatacz a i zestawu nie ma z kosmosu, ale po prostu na scenie bezbłędnie wypełnia swoje zadania, a pomysły ma naprawde zajebiste

 

lubie też Dave'a Lombardo, ale tylko z fantomasie, bo w slayerze jakby niemógł pokazać swoich ukrytych umiejetnosci, czyli tego co nie motywuje tylko do grania szybko i równo.

 

łeb rozwala mi też Danny Carrey z tOOl'a, jego nawet nie ma co komentowac, jak dla mnie i zestawowo i muzycznie gość jest ponad kilometr nad ziemią :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lubie też Dave'a Lombardo, ale tylko z fantomasie, bo w slayerze jakby niemógł pokazać swoich ukrytych umiejetnosci, czyli tego co nie motywuje tylko do grania szybko i

pzdr

 

Fantomas to zupełnie inny wszechświat. Zgodzę sie jednak że perkusja tam jest piekna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi ulubieni (moze nie najlepsi, ale...):

Aaron comess (Spin doctors)

Dennis Poschwatta (Guano apes)

Chad smith (RHCP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez mam chrapke na łosowskiego :D chetnie lookne :) wiec daj znaka czy moglbys przeslac :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja inspiracji nie szukam u innych perkusistow. jedynie ucze sie wprawek i ciekawych chwytow. inspracji szukam hmmm... roznych miejscach, zdarzeniach i problemach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz wymieniałem moich ulubionych perkusistów ale wymienie jeszcze razbo się troszkę zmieniło, a wiec:

oczywiscie pierwsze miejsce- Thomas Lang

- Joey Jordison

- Lars Ulrich

- Jojo Mayer

- Terry Bozzio

- Mike Portnoy

- Steve Gadd

 

To z tych, których najbardziej lubie, oczywiscie jest ich o wiele więcej :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inspiracji muzycznych szukam (a właściwie one same się pojawiają) słuchając "klimatowej" muzyki. Nie inspirują mnie wirtuozerskie popisy czy też "sześciolatki juniorki" kręcące pałeczkami i mieszające maksymalnie.....Czasem prosty bit wespół z ciekawą linią basu ,oszczędną gitarką sprawia ,że mam ochotę grać. Jest moim zdaniem wielu "muzyków" ,którzy zapominają ,że muzyka jest sztuką a nie miejscem prezentacji swojego warsztatu za wszelką cenę. Warsztat jest niezbędny ale artstą się człowiek rodzi albo nim staje....Artysta tworzy sztukę , w tym wypadku sztukę dźwiękową (muzykę). Za artystów perkusji uważam , wymienie tylko kilku moich ulubionych, Arka Skolika, nieodżałowanego Jacka Oltera( Miłość, NRD, projekty Tymona Tymańskiego), Kubę Staruszkiewicza(Pink Freud), Kubę Suchara(Robotobibok) , Bartłomieja Olesia...Ci wspaniali muzycy i artści zarazem, nie zaistnieli by oczywiście bez innych twórczych muzyków. A z zupełnie innej beczki bardzo inspirujące jest dla mnie wsłuchiwanie się w dźwięki przyrody. Szum lasu, śpiew ptaków, woda , wieczorny rechot żab i cykady....Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dominik, bardzo mądrze to ująłeś

ostanio tez bardziej mie imspiruje muzyka robiona z sercem duszą

polecam soundtrack stay piosnke Damien Rice - Cold water

Smashing Pumpkins - To Sheila

Lizz Wright - Salt - Lead The Way.mp3

soundtrack wonder years

oraz niezniszczalny Marvin Gaye

Joshua Redman nie pamietam tutułu ale z płyty Mood Swings piosnka 4

 

naprawdę idzie się wzruszyć :)

 

z wymienionych rzeczy jako iż mieszkam w lesie prawie nie lubie świepu ptaków bo mam to codziennie od 2:30 rano

wole szum deszczu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Derrick McKenzie (Jamiroquai), Richard Bailey (Incognito), Adam Deitch ("Uberjam" - John Scofield), Alex AcuĂąa (Weather Report), Billy Cobham (Mahavishnu), Kirk Convington (Tribal Tech).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dominik, ktoś mądry powiedział, że sztuka grać prosto;). Co do popisywania sie to stanowcze NIE, ale jesli ktos ma warsztat i pokaze go, ale w harmonii do reszty instrumentow i w odpowiednich, godnych podkreslenia miejscach to bardzo TAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauwa?y?em ?e na tym forum goszcz? ludzie s?uchajcy r??nej muzyki ... jestem ciekawy jakie s? wasze inspiracje lub wasi ulubieni perkusisci ...

 

moim "idolem" jest Mike Justian z Unearth ... naprawde niesamowita szybko?? i technika w jednym.

 

no ja sie inspiruje gra dwóch drummerów:

 

Thommas Noonan- 36 Crazyfists

Aaron Gillespie-underOATH

 

MASTERS!!!! zwłaszcza thomas za jego połamane jakieś rytmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...