Skocz do zawartości
ŚwieRszcz

wasze inspiracje ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zauwa?y?em ?e na tym forum goszcz? ludzie s?uchajcy r??nej muzyki ... jestem ciekawy jakie s? wasze inspiracje lub wasi ulubieni perkusisci ...

 

moim "idolem" jest Mike Justian z Unearth ... naprawde niesamowita szybko?? i technika w jednym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją inspiracja do gry był z pewnością Lars Urlich - za niesamowity feeling. Potem gdy poznałem troche tajników gry, to napewno Brian Mantia z Guns n' roses bo posiada świetna technike. Do czas gdy nie stwierdziłem ze podkład perkusyjny Nirvany jest prosty, ich perkmana tez lubiłem. Ale jednak mysle ze i tak feeling Urlicha najbardziej przypada mi do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie byl glownie Portnoy teraz bardziej Łosowski ale nie moge tego tak ograniczac bo w zasadzie kazdy perkusista cos wnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rewelacyjnym pałkerem jest Tim Alexander z PRIMUS'a

oraz

John Blackwell grający w bandzie PRINCE'a.

 

Jezeli kiedykolwiek wpadną Wam w ręce ich nagrania video musicie koniecznie to zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

dla mnie świetnymi bębniarzami są: PORTNOY , DAVE WECKL, bardzo fajnie gra ułan z sistars jest ich sporo od każdego z nich można dużo sie nauczyć naprawde świetni bębniarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dory jest perkusista Max Torrana z kapeli Alex Ruddi Pell(nie pamiętam jak to sie dokładnie pisze więc jak coś to mnie poprawcie:P) oraz perkusista Slayera, bo jest szybki i fajne solówki gra, no i jeszcz moge pochwalić perkusiste ze SlipKnota który też mnie czasem zadziwia:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

Ja najbardziej cenie trzech perkusistów. Larsa Ulricha z Metalliki, Danny Careya z Toola oraz Mike Portnoy z Dt. Każdy ma swój niepowtarzalny styl olbrzymie umiejętności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, portnoy jest na prawdę niezłym pałkerem rockowym, duży feeling i lekkośc gry, inwencja. Ale ostatnio zafascynował mnie Virgil Donati, polecam. Sława taka jak Dawe Veckl ma do niego duży szacunek. Gienek Krupa też daje radę !! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie absolutnym idolem jeśli chodzi o perke jest Dennis Chambers niesamowicie gra wyczucie szybkość zgranie z zespołem szczegulnie przypadła mi do gusty solówka z Buddy Rich memorial - niesamowita jesli ktos nie widzial polecam gra na jednej stopie tak jak niejeden lepszy metal na twinie

 

lubię też Stiva Gadd'aa za technikę i lekkość oraz Louie'go Bellsona za usniech :) no nie tylko za to

 

Buddy Rich jest dla mnie troszkę zbyt klasyczny choć napewno miejsce w historii jazzu mu się należy

 

z rockowych Carter Beauford szczegulnie w "solówce "z Triping Billies

 

jakoś do gustu nie przypadła mi gra Portoy'a jak kolwiek lubię Dream Theater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie liczą się ci Panowie: Matt Chamberlain, Vinnie Colaiuta, Emil Valach, Dennis Chambers, Stewart Copeland, John Bonham, Tim Alexander, Jojo Mayer, Robert Maitland, Paul Kodish.

 

Chcociaz oczywiste jest ze nie byloby ich bez Buddy'eggo Richa, Gene'a Krupy, Elvina Jonesa, Neila Pearta

 

No i Ringo Starra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

Dla mnie liczy sie pałker TOOLa niejaki Danny Carey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to numer jeden to Dave Lombardo kazdy wie z jakiego zespolu, pozniej jest jeszcze Paul Bostaph( ex slayer, forbidden, testament), lubie calkiem Nicko Mc brain´a z Iron Maiden jakby ktos nie wiedzial. Nie lubie kolesia ze slipknot, moze tylko dlatego, ze nie lubie slipknot. Tak poza tym to jeszcze lubie Ventora z Kreatora.

I to chyba juz wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie lubie kolesia ze slipknot, moze tylko dlatego, ze nie lubie slipknot.

 

no i chyba tylko dlatego , bo joey wymiata pierońsko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze nie lubie tego, ze podczas solowek robi ogromne show, tzn nie zwraca uwagi ludzi na swoje umiejetnosci, tylko robi jakies glupie obroty z perkusja itp. :doubt:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jeszcze nie lubie tego, ze podczas solowek robi ogromne show

 

i do tego pierońsko wymiata 8) , kwestia gustu, ja gościa podziwiam, być takim perkusistą, gitarzystą, basistą w jednej osobie .... tylko zazdrościć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam podziwam pana w moim avatarze, za jego roznorodnosc, za szybkosc, za gra na 2 stopach. A tak poza tym to polecam jego wystep na modern drummer festival 2000. A do inspiracji chcialem jeszcze dodac bobby jarzombka( halford, pain museum, i wiele innych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko jest popatrzycz na dobrych perkusistow ale mysle ze glownie wszystko sie opiera o przekazanie siebie na instrumencie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm moje inspiracje, wszystko zaczelo sie od Dave'a Lombardo ze Slayera i Igora Cavalery z Sepultury. To moi najwieksi inspiratorzy :) Ostatnio dolaczyli do nich Dennis Chambers ( :shock: ) ; Joey Jordison, Vinnie Paul (Pantera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczelo się to od Grohla, perkarza nirvany... ;) No później byli inni. Chad Smith z red hot'ów. Cenie go za to co robi ze stopą. Ślimaka też lubie... naprawde wymyśla fajne rzeczy. Wielu perkusistów przychodzi mi do głowy: Łosowski, Pelc, Czarek Konrad, Jacek z dubska, Demolka i wielu innych. Najwarzniejsze by nie ograniczac sie do jednego, ale żeby wziasc cos od kazdego. Perkusistek nie znam za dużo... a to pech!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wzorem i inspiracją jest Lars Ulrich(Metallica).Podoba mi się w jego grze to, że przy tym jak potrafi grzać gary, robi to z precyzją i wspaniałą techniką.Podoba mi się również gra Dave Grohl'a,Billa Warda i Nicko McBraina(odpowiednio -Nirvana-Black Sabbath-Iron Maiden- :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z polskich pałkerów zdecydowanie Tomek Łosowski - niesamowicie sympatyczny gość, a jak pomiata... ;)

a z zagranicznych... Manu (edit:) Katche :) (dzięki) grający ze Stingiem.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...