Skocz do zawartości
Gość Anonymous

przezroczysta perkusja tamy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

wie moze ktos jak nazywa sie ta perkusja ...ta przezroczysta ktora mozna zobaczyc w teledysku MUSE Starlight ?

no i oczywiscie co o niej sądzicie ?

mi sie wydaje ze ma bardzo cichą centrale a tak to spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

a ja juz wiem to jest Tama StarClassic Mirage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to tama, to może to być model Starclassic w wersji z akrylu...

 

Jeśli centrala jest za cicho w/g ciebie, to daj głośniej muzykę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze ma bardzo cichą centrale a tak to spoko

To nie jest kwestia tego jak to akustycznie brzmi tylko miksu. Akryl jest glosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akryl to ciężkie twarde tworzywo często wykorzystywane do budowy instrumentów muzycznych ze względu na ciekawe wlasciwości akustyczne. Na akrylowych bębnach grał m.in legndarny John,,Bonzo,, Bonham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

mowicie ze akryl jednak ma kopa ?

a kto kiedys tego sluchal na zywo ? i co ma na ich temat do powiedzenia ?

mi sie wydaje ze drewno chyba maleprze brzmienie

alenie mam porownania :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj koncert Led Zeppelin pod tytułem wymienionym w temacie a będziesz miał świetny przykład. W Polsce Ludwiga Vistalite używał śp. Andrzej Tylec, pokazał się z nim w serialu dla dzieci '7 życzeń' grając z Wandą Kwietniewską (prehistoria).

Przezroczyste bębny są nadal w ofercie firmy Ludwig w konfiguracji a la Bonzo.

Wydaje mi się że pałker Muse jest endorserem TAMY, czyli w istocie powinien grać na garach tej firmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi sie wydaje ze drewno chyba maleprze brzmienie

alenie mam porownania

A co twoim zdaniem ma lepsze brzmienie: werbel metalowy czy drewniany ( oczywiście porównujemy ten sam przedział cenowy i jakościowy ) ?

Co lepiej jeździ - Porsche Carrera GT czy Hummer ? :lol:

Nie porównuje się takich rzeczy pod względem tego czy brzmią lepiej czy gorzej. Ponieważ zrobiono je z diametralnie różnych materiałów i przeznaczone są do czego innego. Można sobie gdybac czy lepiej brzmi Mapex Orion czy Pearl MRX bo są zrobione z tego samego materiału. Akryl brzmi inaczej, charakterystycznie. Może się podobac lub nie. Słyszałem na żywca raz w życiu i byłem mile zaskoczony ( ale też grał na nich b.dobry bębniarz). Mój kolega z zespołu ma akrylową gitarę B.C. Ritch i brzmi b. dobrze ale nie we wszystkich przypadkach i nie traktuje jej jako głównej gitary.

Kwestia gustu a gustach się nie dyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemo dobrze prawi, polać mu ;)

 

akrylowe bębny fajnie wyglądają :evil: mozna ostro zmienić standardowy wygląd perkusji hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można sobie gdybac czy lepiej brzmi Mapex Orion czy Pearl MRX bo są zrobione z tego samego materiału.

Nie mozna, bo znowu Orion ma inna technologie tworzenia korpusow i u niego sa ciensze niz w MRX. Itp itd.

Wypowiedz nie ma na celu klocenia sie z Przemem, tylko przekazanie, ze instrumentow nie da sie tak latwo porownac. Wybierasz to, co Ci pasuje i tyle. Dlatego zawsze bylem za testowaniem sprzetu wyjetego z kontekstu (czyli bez porownan).

Grunt, to sluchac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

tak ale tu jak w temacie ...moze nie zauwazylkes ..moze okulista sie przyda ....jest mowa o drewnie i akrylu ..a nie o samochodach czy innych (drewnianych) zestawach perkusyjnych ...wiec pytam konkretnie ...co ma dla was leprze brzmienie ? akryl czy drewno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ELdupa, jakbyś przeczytał wszystkie posty, to wiedziałbyś, że to kwestia gustu.

A mi sie bardziej podoba drewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak ale tu jak w temacie ...moze nie zauwazylkes ..moze okulista sie przyda ....jest mowa o drewnie i akrylu ..a nie o samochodach czy innych (drewnianych) zestawach perkusyjnych ...wiec pytam konkretnie ...co ma dla was leprze brzmienie ? akryl czy drewno ?

Widzę świetnie za to ty nie rozumiesz. Nie da się powiedziec czy akryl brzmi lepiej od drewna lub drewno od akrylu. Tak jak nie da się powiedziec czy ladniejsza jest Pamela Anderson czy David Hasselhoff :lol: .

Święte słowa kolegi:

Wybierasz to, co Ci pasuje i tyle. Dlatego zawsze bylem za testowaniem sprzetu wyjetego z kontekstu (czyli bez porownan).

Grunt, to sluchac.

I na koniec - pisze się ,,lepsze,, a nie ,,leprze,, bo z tąd to już tylko krok do ,, Lepperze,, :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na akrylowych bębnach grał też perkusista Primusa i bębniarz Mars Volty, na You Tube jest sporo materiału z koncertów, więc można posłuchać w warunkach live jak się to odzywa mniej więcej - mnie się to brzmienie podoba - no i wygląd wypas! Chciałbym mieć takie bębenki.

 

I na koniec - pisze się "stąd" a nie "z tąd' ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przezroczyste bębny (prawdopodobnie) tamy można zobaczyć i usłyszeć tutaj w trailerze od Mike Portnoy'a :-) może nie ma tego dużo, ale skoro ktoś chce sobie coś takiego kupić, to chyba 20$ + transport nie jest dużym wydatkiem :-). Oczywiście, jest to studyjne wydanie tych bębnów a studio, może więc być różne od tego, co naprawdę potrafią.

 

Edit: O proszę, ktoś był na tyle miły, że zamieścił nawet jeden kawałek w sieci na youtube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem niedawno solówkę Keitha Moona z The Who, on miał akrylowe bębny. Fajnie to wyglądało, z jednego toma zrobił sobie akwarium :razz: Znając tamte czasy był to Ludwig, ale nie dam sobie ręki uciąć.

 

No nawet mam linka:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem niedawno solówkę Keitha Moona z The Who, on miał akrylowe bębny. Fajnie to wyglądało, z jednego toma zrobił sobie akwarium :razz: Znając tamte czasy był to Ludwig, ale nie dam sobie ręki uciąć.

tłucze w te bębny bez sensu, ale pomysł z akwarium jest ok.

 

btw. ddrum ma teraz akrylowe w swojej ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napatrzyłem się na te bębny na koncertowych DVD X Japan. Wyglądają niesamowicie zwłaszcza jak sie je fajnie podświetli.. a Japończycy umieli:)) w sumie to teżsie zastanawiałem jak to jest, że przecież czym lepsze drewno tym droższe gary... a tu pleksa jakaś czy cuś a dźwięk świetny... ogólnie.. ciekawy motyw:) aczkolwiek ja wolę dla siebie drewienko:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na takie przezroczyste bębenki, już płyną statkiem do mnie.

Zamówiłem Ddrum diode. Chciałem w kolorze amber ale będą w końcu czerwone.

Jak tylko przyjdą to pochwalę się odczuciami w porównaniu do moich obecnych bębnów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja czekam na takie przezroczyste bębenki, już płyną statkiem do mnie.

Zamówiłem Ddrum diode. Chciałem w kolorze amber ale będą w końcu czerwone.

Jak tylko przyjdą to pochwalę się odczuciami w porównaniu do moich obecnych bębnów.

 

ja tez juz nie dlugo bede takie mial najprawdopodobniej tylko w kolorze "purple"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...