Skocz do zawartości
Przemo

Pearl Reference Pure

Rekomendowane odpowiedzi

Pearl Reference Pure - nowa seria zaprezentowana na targach NAMM Show 2011. Ta sama idea zastosowania łączenia kilku gatunków drewna oraz ukształtowania krawędzi (identycznie jak w klasycznym Reference) całkowicie inna grubość korpusów oraz hardware bebnów. Korpusy bass drum i floor tom 8 warstw ale grubość 7,2 mm ( w ,,starym" 10 mm) tomy 6 warstw 5,4mm (poprzednio 7,5mm) bez ringów wzmacniających - korpusy tomów praktycznie tej samej grubości co w MMX ale więcej warstw. Werble 6 warstw - 4 warstwy klonu i dwie wewnętrzne brzozy. Obręcze Fat Tone 1.6mm zawiniete do wewnątrz i zgrzane (grubsze przy krawędzi) i lugi typu tube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ktoś wie czy to jest nowy, dodatkowy model, który wprowadzają obok dotychczasowego (będa produkowali oba jednocześnie), czy ten ma zastąpić stary model zupełnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nieco mnie to dziwi. Nie ma w ofercie najwyższej jakości ,,klasycznych" bębnów wykonanych w całości z klonu lub brzozy (czym przyznam jestem nieco rozczarowany) czyli właśnie odpowiednika Masters Premium a jednocześnie seria Reference Pure to zupełnie inne bębny o nietypowej dla Pearla konstrukcji - zastosowali nietypowe dla siebie znacznie cieńsze warstwy drewna. Czekam na jakieś próbki dźwiękowe.

Ale czy ktoś wie czy to jest nowy, dodatkowy model, który wprowadzają obok dotychczasowego (będa produkowali oba jednocześnie), czy ten ma zastąpić stary model zupełnie ?

To po prostu nowa seria produkowana równolegle ze ,,starą".

Na amerykańskiej stronie Pearla jest juz nowy cennik na USA - cena identyczna jak za stara wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może doszli do wniosku, że klon i brzoza to drewna lat 85-05 (tak sobie szacuję) i teraz trzeba iść tylko w nowoczesne rozwiązania? Wiecie, tak jak już się nie robi mahoniowych bębnów z 3 warstw sklejki... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też nie podobają się te lugi... Mogli je przynajmniej pociągnąć po całości lub zostawić stare, bo te wyglądają tak... nijak. Poza tym jestem ciekaw jak brzmią te cieńsze korpusy, nie mogę się doczekać próbek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy tu o drewnie a yaro nagle o lugach. ;)

 

Wszyscy to u Pearl Reference Pure, a nagle jerekp o yaro. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie podobają mi się te tube-lugi. Starsze były ładniejsze :)

Mnie się akurat podobają i jedne i drugie ale to już kwestia gustu. No cóż przyznam się Wam szczerze, że nie zamówiłem jeszcze nowych bębnów bo czekałem właśnie na te targi.

Chciałem coś bardziej klasycznego ale teraz jestem trochę zamieszany. Najgorsze jest to, że do targów we Frankfurcie wszystkie nowości w Europie są tematem tabu, więc trzeba pokornie czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemo, mam nadzieję, że nie weźmiesz tego modelu Pearla.

Z tego co opisałeś, wywnioskowałem iż jest to bęben cichy i skupiony w sobie.

Wiem , że teraz jest moda na bębny o brzmieniu "ztrigerowanych" pudeł kartonowych (np: Tama Starclasic z bubbingi), ale może nie ulegajmy modzie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie z kolei ciekawi czy te wszystkie "super innowacje" na prawdę skutkują odczuwalną poprawą brzenia czy to raczej sztuka dla sztuki "bo przecież na targach trzeba coś pokazać". ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż przyznam się Wam szczerze, że nie zamówiłem jeszcze nowych bębnów bo czekałem właśnie na te targi.

 

No to dziwne, bo w "swoim" temacie napisałeś, że już wybrałeś, wybór może zdziwić niejednego bo to będzie coś zupełnie zwykłego, ale ty to już przemyślałeś itd...

No ale ok, nie o tym ;)

 

 

te wszystkie "super innowacje" na prawdę skutkują odczuwalną poprawą brzenia

 

Po pierwsze to nie są innowacje (za innowację to można uznać produkty Yamahy, która wprowadza na bębniarski rynek perkusje z nieznanego szerszej publiczności drewna) To jest po prostu coś innego. Poszerzyli swoją ofertę o nowy produkt.

 

Reference to świetne bębny, ale kurde... CHOLERNIE CIĘŻKIE ! ;)

Teraz dla odmiany przygotowali wersję light - poza ciężarem, bardziej czułe pewnie.

 

sztuka dla sztuki

taki niestety jest świat - konsument rządny jest nowości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom 12(w każdym razie ten drugi) nie brzmi, jest zduszony, względem reszty.

 

ale dobrze że dali filmik, z naturalnym brzmieniem, nie tak jak mapet to zrobił swego czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam słyszę jedynie, że ten koleś gra słabo dynamicznie. Mogli się postarać i wybrać do testu kogoś bardziej zaufanego. Chętnie usłyszałbym jak na tym gra Todd Suchermann albo Hakim. Brzmienie mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja jednak będę sie upierał że ten drugi tom nie ma takiego brzuszka jak ten pierwszy i floor.

 

co do gry kolesia, to faktycznie lipa trochę, nie ma ataku, mógłby pomiarkować trochę osobne uderzenia w tomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najfajniej z tego filmiku brzmią blaszki :) bębny przyzwoite , ale bez rewelacji.

 

Nie narzekajcie na gościa , dobry bęben przecież powinien brzmieć zarówno przy grze piano pianissimo jak i forte fortissimo.

 

p.s

po trzecim przesłuchaniu , zaczął mi się podobać tom 10" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po trzecim przesłuchaniu , zaczął mi się podobać tom 10" :)

 

Mi już po pierwszym :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze jest ogromna różnica oglądająć/słuchając na 1080p co też polecam : ) Co do brzmienia... werbel gra zawodowo (14X na ...?) , co do tomów... wydaje mi się że mała zmiana naciągów stworzyła by potwora, i niekoniecznie takiego grubego i ociężałego jak na nagraniu, no ale wszystko kwestia gustu chyba.. bardzo mi się podoba hat, ale to pewnie przez to że gram na takim samym ;p no i ten kolor przepiękny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...