Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze można zmienić instrument jak komuś za ciężko, harmonijka ustna np. :)

Jakie herezje czasami padają na forum to aż strach.. Be gone satan! :badgrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zawodowa-perkusja-yamaha-recording-custom-tanio-i2486195537.html

 

ej bez kitu, jak ktoś potrzebuje wielkiego rockowego setu za darmo, to niech kupuje, bo aż strach na to patrzeć :D jeśli to nie jest fake i to faktycznie jest recording, to jedynym problemem [tak jak dla mnie] mogą być rozmiary.

ale jak jakiś początkujący czop będzie w najbliższym czasie 'fajny zestaw bębenków na początek!', to pokażcie mu to, proszę ;) albo sami kupujcie, bo chyba warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3 stare obdrapane i lekko pordzewiałe bębenki 3k? Pass, cokolwiek by to nie było. Może dlatego że pracuje w marketingu, nie przemawia do mnie takie naganianie na sprzęt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3 stare obdrapane i lekko pordzewiałe bębenki 3k? Pass, cokolwiek by to nie było. Może dlatego że pracuje w marketingu, nie przemawia do mnie takie naganianie na sprzęt :P

To leć do sklepu i kup nowiutkie Deep Drums.

 

Recording za 3k i jeszcze jest na allegro? Szaleństwo... Gdyby nie to, że do mnie kilka tygodni temu zawitał blx, to już leciałoby to do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak jakiś początkujący czop będzie w najbliższym czasie 'fajny zestaw bębenków na początek!', to pokażcie mu to, proszę ;) albo sami kupujcie, bo chyba warto.

 

po pierwsze nie nazywaj tak początkujących. ok ? oni po prostu się uczą i jeszcze daleka droga przed nimi także durne przezwiska zachowaj dla siebie. :neutral: a po drugie czy to nie jest reklama ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3 stare obdrapane i lekko pordzewiałe bębenki 3k? Pass, cokolwiek by to nie było. Może dlatego że pracuje w marketingu, nie przemawia do mnie takie naganianie na sprzęt :P

To leć do sklepu i kup nowiutkie Deep Drums.

 

Recording za 3k i jeszcze jest na allegro? Szaleństwo... Gdyby nie to, że do mnie kilka tygodni temu zawitał blx, to już leciałoby to do mnie.

 

Ja wiem wiem, Wy wszyscy tutaj kupujecie cały sprzęt na allegro i każdy sprzęt z półki 'pro' jest okazyjny. Co najmniej raz w tygodniu czytam że 'gdyby nie (wstaw dowolny powód) to ten sprzęt byłby mój.

 

A sarkazm nie jest potrzebny - za 4-5 tys można mieć świetny kompletny zestaw - oczywiście nie będzie rozreklamowany jako 'pro'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja wiem wiem, Wy wszyscy tutaj kupujecie cały sprzęt na allegro i każdy sprzęt z półki 'pro' jest okazyjny. Co najmniej raz w tygodniu czytam że 'gdyby nie (wstaw dowolny powód) to ten sprzęt byłby mój.

 

A sarkazm nie jest potrzebny - za 4-5 tys można mieć świetny kompletny zestaw - oczywiście nie będzie rozreklamowany jako 'pro'.

 

Owszem na Allegro często bywają okazje jakich nie uświadczysz nawet na Ebayu, z paru takich okazji sam skorzystałem, chwilowo nie mam po prostu już miejsca na następny zestaw.

Nie wiem czy wiesz o jakich bębnach tutaj rozmawiamy, ale Recording to ponadczasowy jeden z najlepszych instrumentów brzozowych na świecie, zresztą nie ma co się rozpisywać na ich temat bo jest to bez wątpienia już klasyk.

Za 4-5 tys. można kupić kompletną namiastkę instrumentu, za 3 tys masz tutaj rewelacyjny zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem wiem, Wy wszyscy tutaj kupujecie cały sprzęt na allegro i każdy sprzęt z półki 'pro' jest okazyjny. Co najmniej raz w tygodniu czytam że 'gdyby nie (wstaw dowolny powód) to ten sprzęt byłby mój.

 

A sarkazm nie jest potrzebny - za 4-5 tys można mieć świetny kompletny zestaw - oczywiście nie będzie rozreklamowany jako 'pro'.

 

To jest podobnie jak z samochodami. Za 35 tysięcy możesz kupić jakiegoś tam nowego Opla Astrę albo używanego i trochę odrapanego Porsche. Nikt nie mówi że Astra to zły wóz. Ale nie zrobisz nim wrażenia na nikim, a Porschakiem - owszem. A w grze na perkusji często chodzi właśnie nie o to, żeby coś było nowe i nieskazitelne, tylko żeby zrobić na innych wrażenie. Cała filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest podobnie jak z samochodami. Za 35 tysięcy możesz kupić jakiegoś tam nowego Opla Astrę albo używanego i trochę odrapanego Porsche. Nikt nie mówi że Astra to zły wóz. Ale nie zrobisz nim wrażenia na nikim, a Porschakiem - owszem. A w grze na perkusji często chodzi właśnie nie o to, żeby coś było nowe i nieskazitelne, tylko żeby zrobić na innych wrażenie. Cała filozofia.

 

wchodzę w tę Astrę za 35tysiaków, oczywiście mówimy o czwórce. tego porschaka możesz odstawić na szrot :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem wiem, Wy wszyscy tutaj kupujecie cały sprzęt na allegro i każdy sprzęt z półki 'pro' jest okazyjny. Co najmniej raz w tygodniu czytam że 'gdyby nie (wstaw dowolny powód) to ten sprzęt byłby mój.

 

A sarkazm nie jest potrzebny - za 4-5 tys można mieć świetny kompletny zestaw - oczywiście nie będzie rozreklamowany jako 'pro'.

 

To jest podobnie jak z samochodami. Za 35 tysięcy możesz kupić jakiegoś tam nowego Opla Astrę albo używanego i trochę odrapanego Porsche. Nikt nie mówi że Astra to zły wóz. Ale nie zrobisz nim wrażenia na nikim, a Porschakiem - owszem. A w grze na perkusji często chodzi właśnie nie o to, żeby coś było nowe i nieskazitelne, tylko żeby zrobić na innych wrażenie. Cała filozofia.

 

Oczywiście wiem o co Ci chodzi. Z mojego punktu widzenia wygląda to tak:

 

1. (tu do Bębniarka) nie zgodzę się że taki Ludwig Epic, albo Yamaha Stage Custom, to tylko namiastki instrumentó - moim zdaniem bardzo fajnie brzmią..

2. Po drugie - wrażenie takim zestawem zrobisz na osobach po fachu które się na tym znają (i to dopiero po wejsciu na scenę - bo czasem dźwiękowcy ze słabego sprzętu cuda czarują..). Wrażenie na postronnych zrobisz ładnym wyglądem i świecidełkami - to w kwestiach wrażenia :)

3. Wiem że niektórzy z Was zarabiają na bębnach albo/i są kolekcjonerami - więc nie chodzi mi o to że kupno takich bębnów to z marszu głupota -----> pkt ten prowadzi do mojej konkluzji-

4. Wbrew pozorom aby trzymać porshaka albo strego mustanga trzeba mieć specjalne warunki i wiedzieć na co się pisze - dla większości 3letni opel astra to nadal świetny wybór - w miarę młody, nieźle wyglądający samochód i rozsądny.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. (tu do Bębniarka) nie zgodzę się że taki Ludwig Epic, albo Yamaha Stage Custom, to tylko namiastki instrumentó - moim zdaniem bardzo fajnie brzmią..

 

Są to bardzo przyzwoite bębny ale porównując je z Recordingiem, wypadają niestety jak namiastka instrumentu.

 

Po drugie - wrażenie takim zestawem zrobisz na osobach po fachu które się na tym znają (i to dopiero po wejsciu na scenę - bo czasem dźwiękowcy ze słabego sprzętu cuda czarują..). Wrażenie na postronnych zrobisz ładnym wyglądem i świecidełkami - to w kwestiach wrażenia :)

 

Zapewniam Cię że ten instrument na scenie może wyglądać bardzo atrakcyjnie, sam posiadam zestawy ponad 40 letnie, które swoim wyglądem biją na łeb współczesne zabawki.

 

Podsumowując

... mnie dziwi po prostu to, że ludzie w Polsce nie myślą przede wszystkim brzmieniem, do pięknego wyglądu można doprowadzić prawie każdy instrument, uzyskać dobry sound już niestety nie z każdego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... mnie dziwi po prostu to, że ludzie w Polsce nie myślą przede wszystkim brzmieniem, do pięknego wyglądu można doprowadzić prawie każdy instrument, uzyskać dobry sound już niestety nie z każdego.

Miałem dokładnie to samo na myśli..jak można porównywać brzmienie recordinga do poziomu ludwiga epic albo yamahy stage custom?

Perkusja to nie wygląd..to drewno...im wyższy model tym lepszej jakości, i szlachetniejsze gatunkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie informuje forumowiczów, że jestem dogadany ze sprzedającym Recordinga na 90%.

Jeśli uda mi się we wtorek sprzedać auto to bębny będą moje.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spodziewałem się, że takie będą reakcje, ale cóż ;) może faktycznie nazwanie nowicjuszy 'czopami" jest przegięciem, ale - jeśli ktoś koniecznie upiera się, tak jak niektórzy przedmówcy, że za takie pieniądze można kupić dobry zestaw itd, to naprawdę - zastanówcie się, na ile ja przeginam.

śmieszne są te porównania Recordinga do jakiegoś tajwańskiego wynalazku - może to są i fajne bębny [Epic itd.], ale naprawdę, no nie ma nawet po co polemizować. zresztą w aukcji koleś podał linki do takich elementów zestawu, tyle że nówek ze sklepu. jak widać, centrala kosztuje dobrze ponad 1000 euro, czyli więcej, ile on chce za 3 gary w dobrym stanie.

i nie, nie była to autoreklama - byłbym debilem albo desperatem, chcąc w ogóle sprzedać taki set, tym bardziej za takie pieniądze ;) mnie samego przed kupnem wstrzymały tylko rozmiary, bo nie widzę siebie za tak wielkimi bębnami. niestety.

ogólnie pozdrawiam tych, którzy jak zwykle wypowiadają się rzeczowo, bo wiedzą, ile ten sprzęt jest wart ;) a tym, którzy nie wiedzą [oby], polecam zapoznanie się z tym lub innym tej klasy zestawem i zaprzestanie siania propagandy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

StawRos, gratuluję!

Jak pograsz troszkę na tomie 14" i floor tomie 18",

a później - przy jakiejś okazji - usiądziesz za tomem 8" i 10",

i floorem 14", to będziesz mocno zakłopotany,

bedziesz miał obawy, czy trafisz w tomy :biggrin: !

Pozdrawiam!

:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarów boje się najbardziej, bo takiego potwora jeszcze pod rękami nie miałem. Ale jak to mówią "darowanemu koniowi...." Trzymajcie kciuki żeby mi się udało sprzedać auto :D

 

A tak na marginesie to wiecie jak mogę poznać czy to na 100% Recording Custom ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem wiem, Wy wszyscy tutaj kupujecie cały sprzęt na allegro i każdy sprzęt z półki 'pro' jest okazyjny. Co najmniej raz w tygodniu czytam że 'gdyby nie (wstaw dowolny powód) to ten sprzęt byłby mój.

 

A sarkazm nie jest potrzebny - za 4-5 tys można mieć świetny kompletny zestaw - oczywiście nie będzie rozreklamowany jako 'pro'.

 

To jest podobnie jak z samochodami. Za 35 tysięcy możesz kupić jakiegoś tam nowego Opla Astrę albo używanego i trochę odrapanego Porsche. Nikt nie mówi że Astra to zły wóz. Ale nie zrobisz nim wrażenia na nikim, a Porschakiem - owszem. A w grze na perkusji często chodzi właśnie nie o to, żeby coś było nowe i nieskazitelne, tylko żeby zrobić na innych wrażenie. Cała filozofia.

 

Oczywiście wiem o co Ci chodzi. Z mojego punktu widzenia wygląda to tak:

 

1. (tu do Bębniarka) nie zgodzę się że taki Ludwig Epic, albo Yamaha Stage Custom, to tylko namiastki instrumentó - moim zdaniem bardzo fajnie brzmią..

2. Po drugie - wrażenie takim zestawem zrobisz na osobach po fachu które się na tym znają (i to dopiero po wejsciu na scenę - bo czasem dźwiękowcy ze słabego sprzętu cuda czarują..). Wrażenie na postronnych zrobisz ładnym wyglądem i świecidełkami - to w kwestiach wrażenia :)

3. Wiem że niektórzy z Was zarabiają na bębnach albo/i są kolekcjonerami - więc nie chodzi mi o to że kupno takich bębnów to z marszu głupota -----> pkt ten prowadzi do mojej konkluzji-

4. Wbrew pozorom aby trzymać porshaka albo strego mustanga trzeba mieć specjalne warunki i wiedzieć na co się pisze - dla większości 3letni opel astra to nadal świetny wybór - w miarę młody, nieźle wyglądający samochód i rozsądny.

 

Pzdr

 

Na świecie jest nadal miejsce na każdą filozofię życia :)

Tak samo jak na bębny kiepskie, średnie, dobre i profesjonalne.

Każde są dopasowane do portfela, wiedzy i umiejętności.

I jak ktoś się świadomie na takowe a nie inne decyduje to już jego sprawa.

Finalna decyzja o zakupie jest w zakresie odpowiedzialności kupującego.

Zawsze można komuś doradzić ale to nie oznacza że taka rada tworzy rzeczywistość ;)

 

Co do wyciągania nie wiedzieć czego z bębnów i to na scenie...w polce... no way.

Nie słyszałem w naszym kraju ŻADNEGO świetnie nagłośnionego koncertu.

Kiepsko i średnio nagłośnione głównie i tylko z rzadka dobrze nagłośnione.

 

Porównywanie bębnów do starych samochodów nie ma sensu, przy wiekowym instrumencie nie ma aż tyle pracy jak przy starych autach gdzie jest więcej części mechanicznych. Dlatego też ubieranie Twojej konkluzji w takie ciuszki moim zdaniem mąci jej sens.

 

Kiedyś bębny miały grać, długo i szczęśliwie. Miały być wiekowe.

Teraz zaryzykowałbym twierdzenie że tak jak każdy sprzęt użytkowy jest produkowany aby się rozpaść po gwarancji :)

Bo gospodarka ma mieć stały wzrost.

 

 

Proszę, przy postach dotyczących autoreklamy i/lub własnej sprzedaży zakładamy topic w dziale Sprzedam a nie w Allegro.

Chyba że odpowiadamy na pytania dot. przedmiotu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że spór może zostać zakończony. Bębny będą u mnie jutro lub we wtorek.

Serdecznie dziękuje ludziom którzy chcąc kupić "Bębny do 3.000 zł" wybierają chińskie/tajwańskie nówki ze sklepów. To pozwala ludziom takim jak ja cieszyć się najwyższej klasy instrumentami za śmieszną cenę.

 

P.S Bębny są sprzedawane przez człowieka z Katowic, więc nie było w tej dyskusji żadnej autoreklamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...