Skocz do zawartości
maksLG1

bębny akrylowe

akryl czy drewno  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. akryl czy drewno

    • akryl
      8
    • drewno
      30


Rekomendowane odpowiedzi

co sądzicie o bębnach akrylowych, bo jak włączę "tak o leciało" lub "jaka to meliodia" albo choćby posłucham thomasa langa na you tube to spotykam się z bębnami akrylowymi.

słyszałem że to jeden z najgorszych wynalazków jeśli chodzi o bębny.

pytanie głównie do tych co mieli okazję na tym grać czy to jest warte swojej ceny, czy są lepsze od drewnianych, czy wobule to sie nie nadaje.nie mam zamiaru kupować tych bębnów tylko stwierdziłem że warto założyć post o akrylowych bębnach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie, akryl jest zupełnie inny niż drewno, ja osobiście chętnie bym sobie miał jeden osobny set akrylowy, bo fajnie brzmią akryle, ale na ankietę odpowiedzieć nie mogę, bo nie ma tam mojej opcji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy są lepsze od drewnianych,

 

Ani drewno nie jest lepsze od akrylu, ani akryl od drewna; to 2 zupełnie inne budulce i tyle... po prostu bębny akrylowe brzmią inaczej, nie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś równie dobrze zrobić ankietę w stylu

 

"Które bębny lepsze , czarne czy czerwone"

 

słyszałem że to jeden z najgorszych wynalazków jeśli chodzi o bębny.

p

 

powiedz mi gdzie słyszałeś taką bzdurę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne z "Perkusisty" kiedyś w jakimś wywiadzie John Good mówił, że nie robi bębnów akrylowych, bo "akryl nie brzmi", z tego co pamiętam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż kocham Johna Gooda, to nie zgadzam się z nim do końca.

Oczywiście jakbym robił i sprzedawał bębny z drewna, to też bym tak mówił, ale....

 

Jedni lubią ogórki, a inni, księdza córki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie nie zabrzmi jak Good lubi. Przecież i po nim i pod całym DW widać pewną preferencję brzmieniową. Akryl po prostu w to nie trafia.

 

Brzmienie akrylu można streścić w jednym słowie...

 

 

 

 

BUM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo jak włączę "tak o leciało" lub "jaka to meliodia"

Dobre... koleś z "jaka to melodia" mógłby mieć i bębny z kartonu, i tak by ładnie linia perkusji brzmiała, bo gra z playbacku....

 

słyszałem że to jeden z najgorszych wynalazków jeśli chodzi o bębny.

Czy perkusja w Led Zeppelin brzmi źle??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy perkusja w Led Zeppelin brzmi źle??

 

Z tego co wiem (mogę się mylić), to Bonham używał akryli tylko na żywo. Trzeba to wziąć pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu bębniarzy używa akryli , można by wymieniać i wymieniać , grają live i nagrywają , po prostu żaden drewniany bęben nie zabrzmi tak jak akryl i odwrotnie , dlatego najlepiej mieć i jedne i drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapewne z "Perkusisty" kiedyś w jakimś wywiadzie John Good mówił, że nie robi bębnów akrylowych, bo "akryl nie brzmi", z tego co pamiętam. :)

 

 

No jasne ale John Good to tez człowiek, ma swoje preferencje/gust i do tego dość oczywiste powody aby dyskredytować bębny a akrylu. Pamiętajmy , że Jojo Mayer twierdzi iż ''die-cast SUCKS''... Tu się akurat zgadzam!

 

A z Goodem nie. Bzdura! Jak mu akryl nie brzmi to niech przyjedzie do mnie i posłucha Ludwiga Vistalite'a z r.79, na pewno zmieni zdanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy , że Jojo Mayer twierdzi iż ''die-cast SUCKS''... Tu się akurat zgadzam!

 

Ja też podpisuję się pod tym obiema rękami , zresztą Panowie Chris Brady i Rick Ayotte też są tego samego zdania :)

 

A z Goodem nie. Bzdura! Jak mu akryl nie brzmi to niech przyjedzie do mnie i posłucha Ludwiga Vistalite'a z r.79, na pewno zmieni zdanie :D

 

Też go mogę do siebie zaprosić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętajmy , że Jojo Mayer twierdzi iż ''die-cast SUCKS''... Tu się akurat zgadzam!

Ja też podpisuję się pod tym obiema rękami , zresztą Panowie Chris Brady i Rick Ayotte też są tego samego zdania :)

 

No to jest nas już sześciu. :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pamietajmy,ze jeszcze bebny metalowe brzmia inaczej;-)

Zatem nalezy miec drewniane, akrylowe i ... Stainless steela Ludwiga.

Oczywiscie nie mam, bo... gosc z Lodzi sprzedac nie chcial, gdyz kocha je zaraz po psie i zonie najbardziej.

A co do obreczy, kompletnie sie nie znam,ale ufam Niemcom od Sonora. Szef Pan Horst powiedzial,ze odlewance latwiej sie stroi i trzymaja stroj chyba nawet juz 4-6 srub, a giete mozna precyzyjniej nastroic i wydobyc rozne subtelnosci brzmieniowe.Dlatego do werbli wyzszych serii mozna bylo sobie wybrac obrecze badz np. pomieszac. Ja akurat mam na jednym werblu na dole odlewanca,zeby solidnie trzymal rezo, a na gorze "gietka", ale nie mam pojecia czy to jest jakas roznica.Oczywiscie mowie o werblach.Co do tomow Herr Horst w ogole sie nie wypowiadal, bo Sonor nie robil odlewanych na tomy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle że jakby John Good przyjechał do Avantu na ślepe testy sprzętu, to po ostukaniu akryla przez Karpia, zapytałby: "....hmmm, DiDablju, prawda ?" :)

 

Przypomnijcie sobie co zdaniem większości wypadło wtedy najlepiej pod względem waszych uszu - Everplay :!:

 

Chciałbym aby kiedys mnie było stac na taki zestaw Akrylowy jak ma Karp, albo na ten co wisi na Allegro za 7500,- Posłuchajcie akryli na żywo, to sami zobaczycie jak to gada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie Gregor, że albo nie masz pojęcia o czym temat, albo chcesz przemycić nam swoją fascynację (słuszną z resztą) Karpiem, i jego bębnami.

 

Przecież wszyscy doszliśmy do wniosku, że akryle, nie są ani lepsze, ani gorsze.

 

Jakby tak tylko jedne bębny były najlepsze na świecie, to wszyscy kupowaliby tylko te bębny.

I byłoby bardzo nudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod pewnym wzgledem wymagają mniejszego dbania o sprzet :) akryl nie pracuje drewno od wilgotnosci powietrza- niestety pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pod pewnym wzgledem wymagają mniejszego dbania o sprzet :) akryl nie pracuje drewno od wilgotnosci powietrza- niestety pracuje

 

Ręce opadają, jak słyszę takie pieprzoty.

Wiesz co to jest liniowość materiału ?

 

Jak się dowiesz, to możesz mnie zripostować. :doubt:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie ciężko powiedzić co lepsze ale ja pytam co wam się podoba :smile: .

pomyślcie macie dwa sety jeden np. tama starclasic a drugi rci starlite, który bierzecie na koncert :oops: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem wyglądu, bezapelacyjnie RCI. (nie ma to jak światła sceny i akryl)

Pod względem bezpieczeństwa transportu - drewniana Tama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wożę na koncerty Ludwiga akrylowego , ale zakutego porządnie w bezkonkurencyjne SKB , mimo że mam paręnaście setów , to mimo wszystko Vistalite prezentuje się najwspanialej na scenie i oczywiście świetnie brzmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki oto set akrylowy i nie mam więcej pytań... :biggrin:

 

A odnośnie Dw i akrylu: chyb gdzieś na YT widziałem jak pan John Good opowiadał że zrobili kiedyś kilka zestawów (w tym jeden dla Tommyego Lee) no ale niestety po jakimś czasie się rozleciały :biggrin:

Może dlatego mu jakoś akryl nie przypasował :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...