Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

może ta Amati ma tylko lugi i obręcze od Amati :biggrin: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie moje Amati jest z brzozy i tylko zewnetrzna i wewnetrzna warstwa korpusu jest z Klonu ktorys z was musial zle przeczytac

Zwracam honor. Ale nie zmenia to faktu ze twoja Amati "ma w sobie" klon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienia. ale to nie zmienia faktu ze w twoich bebnach jest klon i brzoza. moze faktycznie korpusy nie sa amati tylko same lugi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde tak się przyglądam tej dyskusji i zaczynam nabierać ochoty na kupno Amati do odpicowania. Heh...taki sentyment mam do niej bo naprawdę fajnie gadały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam uczyłem się na amati... a potem odkupiłem ten sprzęt i teraz są moje. Skutecznie wymieniam hardwere. Został już tylko statyw pod werbel. I mam piękny plan założenia rezonansów ale trudniej o realizacje bo nigdzie nie mogę dostać lugów i śrub. Jedyna szansa to trafić tom na allegro w agonalnym stanie za bezcen i sobie wykręcić... a na chwilę obecną w moich planach inwestycyjnych górę wziął nowy hihat... Gdyby ktoś miał lugi i/lub śrubki na zbyciu (po 14 szt potrzebuję), piszcie na priv. I.. co ważniejsze jest? hi hat czy rezonanse?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej własnie kupilem zestaw Amati tomy 10,12,13,14,16 werbel 14, centrala 22, crash 21 ride 21 naciagi remo ambasador za 830zl i zastanawialem sie czy sie oplacalo, ale po przeczytanie wypowiedzi na tym forum to chyba TAK!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile ma dolne obręcze i ją odrestaurujesz zakładając wszystkie nowe metalowe elementy i wymienisz cały hardware i uzbierasz na dobre blaszki to się opłacało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EE no wlasnie nie mam dolnych obreczy.

Też nie miałem i założyłem[na razie tylko na tomy]. Koszt wyniósł 100 zł (z tym że 8 lugów odkręciłem od spodu kotła 18). I Gorąco polecam taki zabieg:) a co do wypowiedzi DfA, hardwere fakt jest kiepski. Ale tzw metalowych elementów czyli lugów nóg obręczy etc. czepiać się raczej nie można. A przy koszcie jednej lugi - 10 zł ich wymiana to samobójstwo finansowe. Wystarczy porządnie wypolerować...

 

ps - jak sie kurcze odmienia "Luga" ? :?: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zibi_j1, jeżeli masz problem z odmianą tego słowa, proponuję użyć polskiego słowa "łódka", z którego odmianą nie powinieneś mieć problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś poskładałem wszystko do kupy. Bite naciągi mam remo ambassador szorstkie, rezonanse remo diplomat clear. Stroiłem nisko i czegoś mi do pełni szczęścia brakuje. Brzęczą jakoś te naciągi... w wyższym stroju bez rezonansów było źle (brzmiały jak kartony, nie wybrzmiewały) .. ale teraz trzeba będzie spróbować to podstroić wyżej .. ale i tak bębny dużo fajniej głębiej brzmią;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może załóż magiczne krążki Evansa? :)

Albo zmień naciągi na dwuwarstwowe np. Emperory.

 

Być może nawet mam takowe na sprzedaż ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie czasem co zrobić z takim uszkodzeniem jak moja Amatka załapała. A mianowicie wysunęła się tulejka od śruby od tomholdera :???: . czy da się tego uszkodzenia jakos pozbyć, czy tylko zbierać kasę na klamry i zakołkować centralę... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zakołkował tak czy siak... Centrala wtedy nabiera pełni brzmienia i "oddycha". Przynajmniej w moim przypadku w Szpaderskim się to sprawdziło :) Poza tym, wtedy wygląda bardziej "customowo" :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sie zastanowię. nie lubię grać na jednego toma, więc ta sytuacja jest trochę uciążliwa. na razie mógłbym sobie wmontować toma 12'' w statyw, ale nie mam na czym powiesić blachy. na razie spróbuję cos zrobic z tym tomholderem i mam nadzieję że nie będzie mnie zawodzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam perkusje POLMUZA ale cały hardwhere AMATI i jestem bardzo zadowolony oprocz jednego minusa ...

a jest nim ... spadajaca sprezyna ze stopy.. ogolnie polecam dla poczatkujacych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno odpicowałem swoją amtkę. Sprawiłem jej ebona remo powerstroke 3 na przód centrali, stope Mapexa i preznetuje sie naprawde ladnie. Jedyny mankament stojak, czasem nie wytrzymuje ciężaru ride'a. Ale po za tym jestem zadowolny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam mały modern przy swojej tomy przerzuciłem na statywy łącznie z blaszkami i nawet miło się teraz ciora:D zamiast profesjonalnych clamp'ów zastosowałem podtrzymania do rurek jak przy kanalizacji czy instalacji wodnej w domu. Jak do tej pory to się sprawdza:D jak tylko będę miał czym to zrobie foty i wrzucę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ Po koncertach ludzie przychodzą i pytają ,,co to za bębny?" Świetne brzmienie,ale dopiero po odpicowaniu. Ja zdjąłem okleinę,co często robi się z perkami AMATI, założyłem REMO Pinstripe Weatherking no i oczywiście dolne obręcze i naciągi,które kniecznie rzeba dorobić,bo bez tego jest do bani.

+ Wytrzymałe i stabilne holdery

+ Rewelacyjny werbel drewniany.Posiada aż 10 śrub na jedną stronę :biggrin:

 

- Bardzo nie podoba mi się dźwięk centralki. jest to pewnie spowodowane tym,że jest ona bardzo płytka(14')

- Beznadziejne śrubki mocujące-prostokątne.Niegdzie nie znajdziesz takich kluczyków.

- Beznadziejne statywy.

 

 

Podsumowując jak zrobisz mały remoncik (naciągi górne i dolne,wywalenie okleiny) to bęziesz zadowolony :)

 

[ Dodano: 04-07-2007, 20:28 ]

z jakiego to jest drewna? ile warstw? i jaki ma wpływ okleina i lakier na brzmienie bo tak o tym piszecie a ja nie moge tego pojąć...?

 

Sprzęt zrobiony jest z buku 6mm .Zdjemij okleinę,nałóż lakier i się przekonasz :)

 

[ Dodano: 04-07-2007, 20:30 ]

z jakiego to jest drewna? ile warstw? i jaki ma wpływ okleina i lakier na brzmienie bo tak o tym piszecie a ja nie moge tego pojąć...?

 

Zrobiona jest z buku 6mm. Zdejmij ikleinę,nałóż lakier i się przkonasz :)

 

[ Dodano: 04-07-2007, 20:49 ]

Hej własnie kupilem zestaw Amati tomy 10,12,13,14,16 werbel 14, centrala 22, crash 21 ride 21 naciagi remo ambasador za 830zl i zastanawialem sie czy sie oplacalo, ale po przeczytanie wypowiedzi na tym forum to chyba TAK!!!

 

Opłacało się!!! Stałeś się szczęśliwym posiadaczem tej perki i nie rezygnuj z niej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: dzieńdobrywieczór (z racji tego, że to mój pierwszy post ;) ).

 

Po drugie: też mam perkusję Amati i jestem... w miarę zadowolony ;) W miarę, bo, po pierwsze, miałem przyjemność grania na lepiej brzmiących zestawach, a po drugie, bo wkurzają mnie śrubki, które trzeba stroić jakimiś, eee, szczypcami czy cholera wie czym :/ Chwalić się swoim zestawem nie będę, bo nie jest tak odpicowany jak niektórych tutaj i w ogóle wstyd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem posiadaczem bebnów AMATI ale przyszedł czas na zmaine - nadal mam do tej firmy duż sentyment. byly to bebny z lat 70-tych w konfiguracji 20x14, 12x8, 16x16. Amati przeszły metamorfoze-zerwana okleina i nałożone 6 warstw lakieru z wysokim połyskiem, wymieniłem naciąg i bebny zupełnie inaczej gaday a wygląd-hmmm...:) (jak znajde zdjecia to wrzuce) Pozdro dla załozyciela postu-Maćka tzn Myszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amati to super gary! Właśnie z bólem serca sprzedaję moją odpicowaną na maxa (patrz dział "sprzedam"). Przy dobrych naciągach przebija zabawki za 1500zł, bo w przeciwieństwie do nich, te zestawy były robione jako INSTRUMENTY, a nie jako coś do nauki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...