Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

miłosnicy amatek

a powiedzcie mi czemu te perki zawdzięczaja to dobre brzmienie? z jakiego to jest drewna? ile warstw? i jaki ma wpływ okleina i lakier na brzmienie bo tak o tym piszecie a ja nie moge tego pojąć...?

 

z góry dzieki za wypowiedzi pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi czemu te perki zawdzięczaja to dobre brzmienie?

 

Doborowi naturalnemu - przetrwały najlepsze egzemplarze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! Gram od 2.5 roku i gram na tych samych bębnach, czyli jak w temacie - Amati ! Gralem na wielu innych zestawach ale najlepiej gra mi się właśnie na Amati. Co do brzmienia naprawdę przypadlo mi do mojego dość wybrednego gustu muzycznego i dlatego nie zamierzam zmienić zestawu...chociaż zobaczymy co będzie jutro ;) . Zgadzam się z opinią ze hardware nie jest najlepsze, dlatego wymieniłem je kompletnie... :biggrin: Tak na marginesie to rozmiary seta : bd22"x14" tt(jeden)13"x(chyba)8"(tzw. racktom) i ft 16"x16", werbelek standardowo 14"x5,5". Naciągi wymieniłem bo były okropne bleeee :razz: na tomie i floortomie - Remo emparor, rez. Remo diplomat. Werbelek Remo ambasador, rez. Remo diplomat.... Caly zestaw brzmi fantastycznie, tylko nie rozumiem jednego i mam nadzieję ze mi to wyltumaczycie :biggrin: . Co daje ściągnięcie tej okropnej okleiny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to idę na to :) !!!! Ale potem polakierować czy nałożyć nowa cieńszą warstwę okleiny :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz juz noworoczne postanowienie. Chcialbym tak tylko ze ja juz mam pomalowana Amati bez okleiny :) o juz wiem jakie mam noworoczne postanowienie. Kupie sobie rozbudowany set Paiste PST 5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedlem do sklepu w ktorym sie zaopatruje i spytalem: http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=2818 (Sprzedawca pozdro dla Filipa) odpowiedzial zebym bral PST 5 bo Alchemy Pro ART szybko pekaja. Potwierdzil to przkladem perkusisty ktory ma podpisana umowe z Alchemy ktory czesto zmienia blachy owego producenta. Zapraszam do wypowiedzi na offtopic na powyzszy link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja gram na Amati ,błony Ewans Genera II (olejówki). Jak dla mnie brzmienie rewelacja i nie do zakatowania. Polecam! Blaszki mam różne , Paist i Maindl . Ogólnie całoćś jakoś da się słuchać. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O remoncie amati jest już na forum napisane, wystarczy poszukać. Ja zabieram się za remoncik w przerwie świątecznej. Jak już tego dokonam to podzielę się spostrzeżeniami. Zestaw tzw. jazzowy (głębokie bębny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem w którymś z poprzednich postów o zestawach fusion Amati... Ja obecnie owy posiadam chociaż nie mam całkowitej pewności co do tego, czy oryginalnie takim był (i mam co do tego male watpliwości) Konfiguracja 10',12', 13', 14' w tym 13 i 14 na wspolnym statywie

Bebny brzmią ciekawie, ale musze jeszcze powymieniac naciagi, bo juz spory czas sie do tego zbieram, a nie moge jakos zebrac odpowiedniego budzetu ;) Mysle, ze po wymianie beda brzmiały jak trzeba... Szkoda tylko, że brak tego dołu :( ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałem w którymś z poprzednich postów o zestawach fusion Amati...

 

To już wtedy produkowano zestawy fusion?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla tych co maja Amati z okleiną to polecam renowację i usunięcie jej. Zyskuje się sporo na brzmieniu po zastosowaniu lakeiru zamiast okleiny.

Mnie zawsze podobały się bongosy które produkowała Amati.

 

mam właśnie lakierowaną Amati (pozdrawiam poprzedniego właściciela) z bongosami i jestem bardzo zadowolony, muszę tylko wymienić naciągi

 

podczas jednego z koncertów złamał mi sie statyw własnie amati, to przesądziło o tym ze hardware amati wg mnie jest kiepski

... mnie się wykręciła nakrętka (ze zbyt krótkiego gwintu) od crasha (co jest opisane w temacie "wpadki") podpisuje się więc pod Twoją opinią, że hardware mógłby byc troszkę solidniejszy

 

Ale ogólnie sprzęt na + :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hadrware moglby byc calkiem inny, bo to lipa jak malo gdzie:))), no ale z drugiej strony sprzet ma po 20lat i lepiej wiec co sie dziwic jakosci...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam stary zestaw amati, nawet nie wiem dokladnie jaki, bo pozyczony...i nie narzekam...zestaw daje rady...i tylko jeden tom jest...taki bardziej jazzowy zestawik, ale przyzwyczailem sie juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupilem dosc niedawno amati... Stare bebny (kasy nie mialem za wiele...) dostalem z tym hi-hat Pearla i najpierw go sprobowalem... I sie zalamalem, tragiczny byl (talerze maja dziwny ksztalt... Ale zrobilem z nich cos na ksztalt crasha- zarabiste i ciekawe brzmienie... MI sie podoba)... Ale jak juz ustawilem bebny- jest super... Stopa daje czadu, przejscia tez:P Mimo, ze nie maja dolnych naciagow poki co... Kociol ma swietny dol... Wiec- perka gitarowa:P Tylko wkurza mnie jedna rzecz- sroby na bebnach maja glowki w ksztalcie szescianow:P Nie pasuja klucze do strojenia i musialem sobie swoj wlasny robic:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na ile Amati może starczyć - na próby, na jakiś osiedlowy koncercik. A dalej Co??? Z góry dzięki za wszelakie info :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...