Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mysle ze jesli chodzi o sam wyglad zewnetrzny to amati (szczegolnie te z dolnymi naciagami na tomach) moga spokojnie stanac na jakiejs "wiekszej" scenie, nie wiem jak z brzmieniem na takiej scenie bo nieslyszalem, takie moje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na ile Amati może starczyć - na próby, na jakiś osiedlowy koncercik.

 

Na próby napewno wystarczy. Jeśli Amati ma dolne naciągi (a z kolei te NIE są tanim badziewiem, a porządnym wyposażeniem) to z powodzeniem można na dobrej Amati zagrać koncert. Niektórzy forumowicze są na to żywym przykładem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadbane amati z dobrymi naciągami potrafi brzmieniem powalić na kolana. Nie dość, że można spokojnie pokoncertować to bez wątpienia świetnie zabrzmi w studiu przy dobrym wystrojeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcą:P amatka, którą posiadam, też ma za sobą kilka większych koncertów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frytkowa Amatka wystąpiła kiedyś przed Perfectem, i sorki, ale parę osób było pod wrażeniem. Szczególnie właściciel wielkiej tamy.....

 

I to na najgorszych naciągach (dowhań, power beat, pearl) i wcale nie najlepiej odpicowana.

Amati ma potencjał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jak to się mówi, złej baletnicy to i rąbek u spódnicy przeszkadza, jak ktoś umie grac, to i na amatce odwali takie show, że kopara opadnie! prawda Loszmi?:D A jak ktoś myśli, że skoro będzie mieć jakiś najnowszy model tamy, to jest równoznaczne z tym ,że umie grać, to chyba trochę złe myślenie.,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoje do studia wziąłem... poprzedni właściciel mi opowiadał, jak zaraz po remoncie tej Amati przyjechał na próbę do niego jakiś znajomy i w pierwszej chwili pomyślał, że to jakiś wysokiej klasy Sonor :D . Dopiero, po dłuższym graniu, gdy zerknął na stopę i resztę żelastwa uświadomił sobie, że to Amati.

 

jak się dobrze Amati odpicuje to naprawdę może ładnie wyglądać (np. moje :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak wypadło?

ogólnie w amatkach nie widzę problemów brzmieniowych, bardziej irytują mnie rozwiązania hardware'u. zawieszenie tomów, holder, statywy to moim zdaniem tragedia - same korpusy to naprawdę rzadka jakość w takiej cenie w jakiej je można dostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Stopa pierwszą płytę BK ponoć na Poldku grał :)

a Dezerter? nawet na blachach Polmuza pogrywał na pierwszych 5-6 płytach.

Amatka to naprawdę dobre gary. dzisiaj, nie wiem czemu, jest straszna pogoń za "ideałem" jakim jest brzmienie Portnoya czy np. jakiejś Metalliki z BA, niewielu ludzi pamięta (i chce grać) jak Hendrix czy nawet pierwsze Black Sabbath - przecież to brzmienie było genialnie unikalne.

Dzisiaj Amati uważane jest za "coś na początek" a są ludzie, którzy na o wiele gorszych zestawach grali rzeczy uważane dzisiaj za klasyki, a niektórzy pocinali na tym całe życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amati na dobrych naciągach potrafi powalić brzmieniem. Mnie ogólnie podoba się brzmienie centrali, mimo, iż ma tylko 14 cali. To pewnie zasługa Powerstroke'a 3 ;)

 

[ Dodano: 17-03-2007, 21:14 ]

moja perkusja przeżyła nawet wypadek samochodowy z poprzednim właścicielem. Całe szczęście korpusy uszły. Półka nad bagażnikiem złamała się i wbiła w naciąg od FT (nawet nie pękł :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie moje Amati(http://perkusja.org/viewtopic.php?t=494&start=250&sid=61cf690708684b27959935538ffc2ec3)

to poprostu poezja, zrobilem niezalezne zawieszenie tomow zalozlem dobre naciagi i gada... i wlasnie moze mnie za to zlinczujecie,ale z czystym sumieniem moge powiedziec, ze moje amati brzmi lepiej od Yamahy SC i Tamy Superstar(oprocz stopy bo moja plytsza) mialem okazje porowanac w swojej sali bo przewijaly sie rozne kapele i jesli mialbym wywalic dzis 4kola na Tame Superstar(marzy mi sie starclassic) to wolalbym kupic amati za 1000zł wyrematowac i kupic za reszte set zawodowych blach i harwdwar... Takie jest moje zdanie, na swojej Amatce zagralem duzo koncertow i kazdy bebniaz czy to z bardziej znanej czy mniej znanej kapeli byl pod wielkim wrazeniem brzmienia i wygladu :) Pozdrawiam posiadaczy AMATI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gary Amati i powiem że jak je troszke podrasowałem i odpicowałem, to biją one jakieś nówki ze sklepu za 2500zł typu everplay. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam gary Amati i powiem że jak je troszke podrasowałem i odpicowałem, to biją one jakieś nówki ze sklepu za 2500zł typu everplay.

 

Z calym szacunkiem ale chyba nie slyszales dobrze nastrojonego EP na G2. poza tym Amati to lipa a Ep to brzoza i klon. Jesli amatki brzmia lepiej od bebnow za 2500zl to po co kupowac exporta, premiera APK albo Mbirch ? :???: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i buk. Nie watpie w potencjal Amatek ale... Wyjatkiem jest amati chudzkia ( DEJF ŁEKL) ktorego amati jest ponoc klonowe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej oceniaj brzmienie po materiale, tylko sie nie zdziw, jak sie okaze, ze klon nie zawsze jest najlepszy. a klonowe amati - nie uwierze, poki nie zobacze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie oceniam po materiale tylko stwierdzenie ze bija na glowe nowki za 2500 to.. przeciez wystarczy zobaczyc jaki jest nowy, dobry sprzet za ta cene... wejdz na "moj zestaw perkusyjny" wlasciciel(DEJF ŁEKL) cos wspominal ze stolarz powiedzial mu z jakiego sa drewna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to..
dobry sprzet za ta cene...

jakies konkrety?

cos wspominal

a gdyby wspominal, ze wlozyl penisa do gniazdka i nic mu sie nie stalo, to tez bys tak zrobil? nie uwierze, poki nie zobacze.

 

sorry chudzik, ze na twoim przykladzie, ale byles pod reka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np Pearl Export, Premier Apk, DDrum Ditrabe (oscyluja kolo 2500zl) Odnosnie chudzika: nie miej pretensji do niego tylko do stolarza ktory mu to powiedzial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moje Amati jest z brzozy i tylko zewnetrzna i wewnetrzna warstwa korpusu jest z Klonu :) ktorys z was musial zle przeczytac :) Co do brzmienia to nie bede nic mowil bo zaraz bedzie lawina postow ze to nie mozliwe... Panowie Amati moze zabic brzmieniem tak jak mnie zabila po remoncie i zrobieniu NSZT(NieingerujacySystemZawieszeniaTomow)

I na koniec jeszcze raz powiem moje Amati jest z BRZOZY :) a z klonu sa tylko dwie warstwy ()wewnatrz i na )(zewnatrz Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam się nie wtajemniczałem, z czego jest zrobione moje Amati, ponieważ muszę wymienić naciągi, ale jak dobrze wystroję (rezonanse mi się rozkręcają) to gada. mam trochę problem z floorem, bo nie mogę go dopasować do tomów, ale czasem wychodzi i brzmienie jest bardzo przyjemne. tylko ja nie mam NSZT :-( (i tak nie płaczę z tego powodu)

mam fajny patent na strojenie, mianowicie góra jest nisko a dół wysoko. Ot i cała historyja :biggrin:

 

jak ktoś po zdjęciach w moim temacie rozpozna z czego jest zrobiona moja perkusja ( czyli pewnie beech custom :D , aczkolwiek... ) to będę dźwięczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dejf, a skąd masz swoje informacje?

 

Tak jakiś mi nie pasuje aby robili z czegoś innego niż z buku. Jak to sprawdziłeś?

 

W końcu to komunizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...