Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Aż łezka w oku mi się zakręciła. Niektóre zestawy były naprawdę fajnie zrobione. W szczególności ta Amatka z logo Pearl na rezonansie BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektore Amati na tej stronie wyglądają super.

 

To moja, obręcze na BD jeszcze nie wyremontowane. Jak skoncze wszystko wrzuce do działu o "naszych perkusjach" razem z opisem... :cool:

 

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajny pomysł z okleiną. Musi to na żywo bardzo ciekawie wyglądać

 

na żywo wygląda duzo lepiej... kiepski ze mnie fotograf bo nie potrafię oddać piękna za pośrednictwem zdjęcia :lol: :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspominam swoje pierwsze uderzenia na widok niebieskiej Amati. Jak da rade to przesle zdjecia starej pozyczonej i mojej prywtanej przed i po renowacji. Mam nadzieje zdjecia odzwierciedla wyglad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją Amati za 100 zł kupiłem, była dość wyeksploatowana. Trochę pracy o brzmi bardzo miło nawet ze starymi i tanimi naciągami. Werbel mam takie http://sweb.cz/j.ol/amati/Amati_099.JPG tylko, że żołty. Te werble są standartowych wymiarów, znaczy głębokość?

No i mają świetne lugi te bębny, znaczy ja mam takie, ozdobne jakby:).

Jeden z minusów to okleina przyklejona do korpusu całą swoją powierzchnią, chociaż to pokazuje, że firma Amati nie oszczędzała nawet na kleju;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jakie masz gary, masz fusion czy rock? zapewne rock, daj zdjecie to sprobujemy Ci pomóc.

prawdopodobnie:

Bass Drum 22" x 14" | Tom Tom 12" x 10" | Tom Tom 13" x 11"

Floor Tom 16" x 16" | Metal Snare Drum 14" x 5,5"

 

bo to klasyczne rozmiary.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie czy Amati robiło centralki o wielkości 18" ? Szukam jakiegoś drugiego zestawu z małą centralką i zastanawiam się czy jest szansa kupienia gdzieś tego typu bębna tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centrali nie znajdziesz, chyba że przerobioną z toma.

 

Dobrym pomysłem jest kupienie tanio floor toma (na allegro jest kilka amatek z takimi, może właściciele będą chcieli spylić oddzielnie?) dokupić obręcze (Bertrand robi), wyginasz nóżki na centralkową modłę i już masz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ale ja bym wywalił z tego wyginanie nóżek, można basixowe nóżki do centrali w necie kupić za 100zł.

znam kolesia który dostał od kumpla gitarzysty !!floortoma!! 20", który okazał się być floortomem od yamahy stage custom chyba, zrobił se z tego centralę, w sposób który opisał cień..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens pakować 100 zł w nóżki ? Tyle ile w sam bęben? Jeszcze wiercić otwory, skoro masz już uchwyty do nóżek gotowe?

 

Zobacz jak się to robi "zawodowo" - jest taki zestaw Pearl'a do "przerabiania" floortomów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem, ale jak dla mnie to brzydko wygląda i lepiej zainwestować w obręcze i nózki, efekt wizualny też się liczy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie, ze trzeba tez wymienic srubki i lodki, bo prawdopodobnie te od centralek sa masywniejsze od tych od tomow(coby wieksze srubki trzymac). Chociaz moge sie mylic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
shalaq, Mylisz się

Jest to prawdopodobne. Czytalem o malych stopkach pare tematow na pearldrumie i tam miejscami byly takie problemy wzmiankowane. Chcialem tylko wzbudzic czujnosc jesli o to chodzi, bo przeciez naciagi do stopy jak i obrecze maja troszke inne specyfikacje niz normalne naciagi/obrecze do kotłow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Amati to super gary. najlepiej je zcustumowac...nieżle trzeba sie natrudzić...Czesi sporo kleju dali pod okleinę...na początek tylko wyszlifowałem i zabejcowałem...miały byc w macie.....ale elegancko wygladają jednak z lakierem...no i łatwiej je utrzymać. Mogę dodać, że przy dobrym wystrojeniu brzmią super. Na pewno lepiej niż niskie serie renomowanych firm. Więc jesli ktoś nie ma gotówki, a ależy mu na graniu...to tylko Amati. Pozdrawiam

sorry...zdjęcia sa z koncertów, więc za duzo bębnów nie widać

post-892-15035149809155_thumb.jpg

post-892-15035149809229_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie sie Twoja Amati prezentuje. Gratuluje cierpliwości przy ściaganiu okleiny, przechodziłem przez to kilka raz :smile: . Nie myślałeś zeby zrobić centralę bez tom holdera a tomy na clampach powiesić na statywach? Ja tak mam i duzo lepiej bd brzmi.

 

ps. masz moze sruby naciągowe do centrali od amatki na zbyciu? :biggrin: pytam bo mi strasznie szybko trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje stare Amati jakoś widać na www.onoff.of.pl

Centralka 20"x14" i tom 16" to stara seria Amati, z tymi klasycznymi lugami. Bębny były nie używane!!! W perłowej okleinie - kupiłem za 20 zł. Podobno gdzieś był werbel, ale nie dali mi...

Tom 12" i 13" to już z tej noweej czerwonej serii. Te były bardzo zniszczone przez wodę, porozklejane. Ogólnie poszło zrywanie oklein i szlifowanie - środki mósiałem zabejcować (sic!!) bo były nie do wyczyszczenia, pełne zacieków, rdzy itp. Resztą zajął sie mój basista i ...... zrąbali mi bębny, bo pomalowali jakims gównianym lakierem smochodowym. Jednakże bębny bardzo przyzwoite. Dobry naciąg to i dobry dźwięk. Nie polecam jednak pinstripe 20" na centralę... beznadziejne brzmienie.

Tomy 12 i 13" powiesiłem bezpośrednio na statywach, bez wieszania na centrali. Zagrałem na tym z 60 imprez (rockowych, chałtur, studniówkę i dwa wesela...)

Polecam do tuningu. W końcu to buk jak Yamaha Beech Custom...

Acha z dodatkowego 16" zrobiłem ze 4 lata temu, mikro centralkę (jak Bertrand). Nóżki wg. przepisu Cienia, do tego jakiś taki trzymak jak Pearl wymyślił, żeby było wyżej i stopkę dało się przykręcić. Na tym pyknałem tez z 30 imprez po knajpach. Ale miałem wtedy wielkie problemy z kasą i naciągi były takie jakie były (dowhań i power beat). Ale dało radę.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Jestem szczęśliwym posiadaczem perkusji Amati. Gram na niej od początku mojej kariery i darzę ten instrument ogromnym sentymentem . Ostatnio przeprowadziłem kapitalny remont bebnów. Pozbyłem się czarnej okleiny, w którą były ''ubrane'' bębenki i polakierowałem je bezbarwnym matowym lakierem. Poprawił sie nie tylko design ale również brzmienie, teraz jest bardziej selektywne i soczyste. Po wyremontowaniu perkusji moje przywiązanie do niej wzrosło ponieważ włożyłem w nią wiele wysiłku, cierpliwości i tylko i wyłącznie ręcznej pracy. Za nic w świecie nie zamieniłbym jej na inną perkusję

( Szczegółowy opis remontu w dziale '' Jak pożądnie pomalować bebny '' ) Czy ładne ocenicie sami !!!

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 29-09-2006, 00:35 ]

fotki

 

[ Dodano: 29-09-2006, 00:40 ]

Fotki

post-306-15035149838646_thumb.jpg

post-306-15035149838862_thumb.jpg

post-306-15035149839089_thumb.jpg

post-306-1503514983933_thumb.jpg

post-306-15035149839498_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bomba.... bardzo ładne sam bym swoją tak użądził.... :))

 

To śmiało polecam Ci zabranie sie za taki remont ... Fakt że musisz włożyć w to troche pracy ale potem jest taki efekt jak widziałeś na fotkach... Jesli chcesz jakies porady czy wskazówki to służe pomocą. Odezwij sie na maila lub gadu gadu...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...