Skocz do zawartości
matekkk

Pałki z nylonowymi główkami...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam znów pytanie i chcę się poradzić a propo pewnych pałek:) Wyglądają fajnie, ale wiem że wygląd to nie wszystko a raczej mniejsza część która wpływa na to że pałka jest dobra (jeśli w ogóle wpływa :lol: )

 

Proszę o wyrażenie swojej opinii na temat tych pałek :) http://www.allegro.pl/item159199927_czarne_paleczki_perkusyjne_dimavery_5a_nylon.html#photo

i co to w ogóle jest za materiał z którego są zrobione? Czy opłaca się je kupować?:) proszę o szybką odp i oczywiście dziękuję z góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to ta firma nie produkje niczego nadzwyczajnego... To są zwykłe drewniane pałki z nylonową główką (oceniając po cenie, to zapewne badziewne). Jedyną różnicą jaką zauważyłem między zwykłymi pałkami to bardziej połyskujący lakier, co wcale nie jest zaletą, bo pałki mogą się ślizgać w ręce.

 

Jeśli nie weźmiesz tej pałki do ręki i nie stwierdzisz, czy dobrze Ci się nią gra, to nie ma sensu kupować tego sprzętu. No chyba, że masz za dużo kasy i 20 zł (wliczając przesyłkę) nie jest dla Ciebie wielką stratą to możesz spróbować. Ogólnie nie polecam kupowania pałek w ciemno. Każdy zestaw trzeba najpierw sprawdzić zanim go weźmiesz... Ja osobiście każdy zestaw sprawdzam, czy pałki pasują idealnie do siebie dźwiękiem, czy nie są krzywe, czy nie mają źle ułożonych słojów, co mogłoby spowodować rychłe pęknięcie (ale to taki mały off top :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari
Dobre robia tez Vatery. Ale o zgrozo, Vater z niewiadomych powodow w wiekszosci przypadkow jest Polsce bananem :/

Nie zdradze Wam szczegolow, ale w sprawie nylonowych palek ruszylo sie w firmie OSCA :) byc moze w przeciagu pol roku, roku bedziemy mieli dobre polskie nylonowe palki jakoscia nie odbiegajace od najlepszych producentow zagranicznych :)

 

taki jesteś tajemniczy, że to chyba będą: SHALAQ SIGNATURE ;)

 

jeśli chodzi o pałki z nylonowymi główkami to polecam Zildjiany, też są świetne.

 

 

Ja mam Zildjiany i juz raz mi glowka nylonowa odpadla :/. Ale skleilem na Kropelke i trzyma juz sie jak nalezy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy chwalą Bomby. Przyłączam się do nich. Używam stale Bomb-3 nylon i nie narzekam. Gdyby nie zdzierały się jeszcze tak mocno przy crashowaniu. Za te pieniądze nie można jednak oczekiwać cudu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bombami mi się nawet dobrze grało ale czarne były jakieś za małe a co sądzicie o Gładkach P-K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem że u mnie w sklepie czyli w Grudziadzu w sklepie Krys... za 12 zetełów można było kupić jakąś najtańszą nylonową opcję VF! Bez napisów itd. Pały zabijały, niezniszczalne! Gralem nimi na samym początku nauki gdzie naaaapierniczałeeeem hoo hoo a one nic. Szukajcie a znajdziecie. U mnie już się kończą i więcej nie będzie. Chyba wyrusze w Polskę jak tylko dacie znać ehehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakąś najtańszą nylonową opcję VF! Bez napisów itd.

Myślałem, że najtańsza opcja VF to pałki NOVA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi ludzi widac ze spora czesc forumowiczow gra palkami z nylonowymi glowkami.

Martwi mnie to ze jest tak malo ofert tych palek. Ogromna wiekszosc to drewniane koncowki. Jak bylem ostatnio w riffie to jedyne palki z nylonami jakie byly dostapne to gladki i jeden model zildjiana :doubt:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Ci poradze...nie chodz do riffa bo tam nigdy nie maja tego czego wlasnie potrzebujesz ;)

 

a wracajac do tematu? ktos z was uzywa moze plaek OSCA (O4D) z nylonami? jak one sie sprawuja, bo kiedys niektorzy mowili zeglowki odlatuja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainwestowałem w lepsze pałki niedawno- vic firth i w sumie byłem nich zadowolony. Słabiej się zdzierały, anizeli głakdi, ale był jeden mankamnet który przeszkodził w grze- część główki się zdarła i praktycznie ciężko dobrze i szybko grac takim bajzlem, więc w końcu zainwestowałem w zildjiany z nylonem za 34 zeta(ksoztoway 39 normalnie:D).Zobaczymy co z tego wyniknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z wypowiedzi ludzi widac ze spora czesc forumowiczow gra palkami z nylonowymi glowkami.

Martwi mnie to ze jest tak malo ofert tych palek. Ogromna wiekszosc to drewniane koncowki. Jak bylem ostatnio w riffie to jedyne palki z nylonami jakie byly dostapne to gladki i jeden model zildjiana :doubt:

 

Oj nie zgodze się, u nas zawsze bez problemu dostaniesz choćby Vic Firthy z nylonami - sygnatury Buddy Rich, Jack DeJohnette, Omar Hakim, Pro Mark Mike Portnoy, Dave Lombardo - to wszystko są pałki z plastikami na końcach. Polecam Lombardo i Hakima, ciekawe pały choć dość drogie.. Z tańszych klasyczne już NOVA - wszystkie modele w wersji z plastkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecał tanie dość pałki z nylonem- L.A. Special 5a, by Pro-mark. 15 zł. Zdzierają się dużo szybciej niż VF, ale też dużo wolniej niż gładki. nie są bananami, brzmia fajnie... klarują dźwięk blaszek ( jak to zwykle nylonki ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys pomyslalem 'o, kupie sobie dobre palki'. rzucilem sie na Zildjian Signature Adrian Young. pekly mi wzdluz gdzies po tygodniu. pomyslalem 'hm, pewnie ten wadliwy 1 na 10000000 egzemplarz - kupilem drugie takie same. glowka odpadla po dwoch tygodniach. wniosek: nie polecam Zildjanow.

 

od dluzszego czasu gram na Vater Hickory 2B Nylon - para starcza mi na ~rok. wg mnie sa tansze, lepsze i wszystko w czym mozna porownywac palki. wniosek: polecam Vater'y ;)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nabyłem Pro Mark z sygnaturą Mike Portnoy. Powiem szczerze, że nigdy nie byłem fanem kupowania pałek z sygnaturą i zawsze oscylowałem w zakresie standardowych rozmiarów różnych producentów. Powiem jednak szczerze, że tak dobrze leżących pałek w rączkach jak sygnatura Mike'a dawno nie miałem.

Końcówka jest nylonowa, pałki są dość długie i smukłe. Wagowo odpowiadają mi idealnie. Wyważone rewelacyjnie. Czas pokaże jak z wytrzymałością, aczkolwiek z doświadczenia wiem, że Promarki posiadają długą żywotność. Jedyna rzecz która odstrasza jest cena, ponad 40 złotych, no ale coś za coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadałem zildian 3a nylon... słuzyły mi 6-7 miesiecy az pekły wzdłuż .... teraz kupiłem nowe takie same... ciekawe ile pociagną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czym sie rozni palka z nylonowa glowka od drewnianej lepiej wyciagia dziweki czy co?

 

Zaprawdę powiadam Wam... już mi było wszystko jedno i mało pisałem na forum.

I nerwy na wodzy trzymałem.

 

Gdy nadejdzie jednak taki niedouczony i myślący w poprzek czasu niedorosły to się flaki wywracają.

 

A może po prostu niewyspany, żeby nie było że kogoś obrażam.

 

Nylon jest selektywniejszy niż drewno, ma ostrzejszy atak i jest wytrzymalszy. Nie wszystkim pasuje brzmieniowo, ale na próby gdzie brzmienie nie jest priorytetem są idealne, bo de facto kosztują mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys wpadły mi w ręce pałki Liverpool 7A z nylonem, były po prostu idealne, szybkie i dodrze leżące w dłoni a do tego dość wytrzymałe, ale podobno dystrybutor Liverpoola się wycofał ze sprzedaży a szkoda.... Jeśli ktoś ma namiar do proszę o kontakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie amateus gra normalnie np. 5A i cieńszymi pałkami zaczął szybciej wywijać.

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~

właśnie poszła mi główka w nowiutkim, granym parę godzin zildijanie :-(

 

 

DLACZEGOO!!! :razz: :???:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo zildjiany są do pupy moim zdaniem, raz miałem swoje, a nie raz je połamałem znajomym i broń boże drugi raz. aktualnie gram Vic Firth American Classic 5ANylon i zagrałem na 3 zestawach kilkadziesiąt prób, kilka koncertów i narazie jedna pękła (ale się nie złamała), trzy się starły a dwie są prawie nówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...