Skocz do zawartości
behemociarz

Stopy AXIS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukałem forum i okazało się, że jeszcze nie ma takiego tematu, a rozmowy na ich temat już trwają. Dlatego też zwracam się z pytaniem do wszystkich tych którzy mieli jakikolwiek kontakt z tymi stopami, bądź są ich posiadaczami. Jakie odnieśliście wrażenia,. czy rzeczywiście są to najszybsze stopy świata? Na te i na wiele innych pytań mam nadzieje, że będziecie w stanie odpowiedzieć. Z góry dzięki :) ;)

 

axdp.jpg [/hide]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy rzeczywiście są to najszybsze stopy świata?

 

Nie miałem z nimi najmniejszego kontaktu, niemniej jednak pozwolę sobie nieco poteoretyzować... :)

 

Może mi sie zdaje, ale to brzmi jak coś w stylu "na jakim werblu najszybciej gra się jedynki ?" Fakt, Axis - topowa półeczka, ale chyba wszystko od człowieka zależy, nie ? No a przynajmniej to 85 % :) Jeśli, generalnie rzecz biorąc, ktoś niszczy na twinie, to chyba nie zrobi mu większej różnicy czy to Basix, Eliminator, DW 9002, czy toto... ( dobra, ten Basix to dla żartu :) ) Nie sądzę by Axis w jakiś tajemniczy i cudowny sposób przyspieszył czyjąś grę o xxx BPM... No, chyba, że nie ma w tym żadnej tajemnicy, a jest tylko czysta inżynieria. Więc ? Panie i Panowie, co ma Axis czego nie mają inne stopki ?

 

... poza tym w pełni zgadzam się z Ollim, wygląda wstrętnie.

 

 

Pozdr.

 

Na konkurencyjnym forum :evil: znalazłem temat o Axis AL-2. Ktoś sobie kupił i opisywał wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli, generalnie rzecz biorąc, ktoś niszczy na twinie, to chyba nie zrobi mu większej różnicy czy to Basix, Eliminator, DW 9002, czy toto... ( dobra, ten Basix to dla żartu :) ) Nie sądzę by Axis w jakiś tajemniczy i cudowny sposób przyspieszył czyjąś grę o xxx BPM... No, chyba, że nie ma w tym żadnej tajemnicy, a jest tylko czysta inżynieria. Więc ? Panie i Panowie, co ma Axis czego nie mają inne stopki?

 

Nom właśnie i to pytanie mnie ciekawi. Chociaż patrząc kto gra na tych stopach to nie mogę się zgodzić z tobą, ponieważ muszą coś jednak wnosić do gry, skoro grają na nich najszybsi perkusiści świata (Inferno, Derek Roddy itd.)

 

Na konkurencyjnym forum :evil: znalazłem temat o Axis AL-2. Ktoś sobie kupił i opisywał wrażenia.

 

Mnie interesuje to forum:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie i Panowie, co ma Axis czego nie mają inne stopki ?

 

Gdzies to juz pisalem i napisze jeszcze raz.

 

Po pierwsze Axis ma sztywne przelozenie napędu. Jest ono jedyny wlasciwym do pedalu, bo kto by np chcial palki z gumowa czescia w srodku, ktora powoduje zginanie palki w trakcie gry? Dokladnie to samo dzieje sie przy pedale. Lancuch czy pasek zgina się ( pasek mniej niz lancuch) i nastepuje olbrzymia utrata energii. Sztywne przelozenie daje PEŁNĄ kontrolę nad bijakiem.

 

Juz sama ta opcja niedostepna w wiekszosci innych pedalow jest warta swej ceny.

 

Poza tym to nie chodzi o to, ze pedal jest szybki, tylko w maksymalnym stopniu nie przeszkadza w grze. Basix czy power beat to traktory na ktorych sie grac nie da. Profesjonalne stopki chodza lekko, noga sie nie meczy i masz przelozenie z cwiczen na sucho potem przy grze na stopach. Axis jest zrobiony z aluminium uzywanego przy produkcji samolotow ( lekki i cholernie wytrzymaly). Po prostu sie go nie czuje pod nogami. Zresza sam dopisze wiecej, bo wlasnie kupuje singla :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maateq... nie zgodzę się z Tobą... Axisem poprostu się dużo łatwiej gra, dlatego mówi się, że jest najszybszy. Grałem na Eliminatorze, na Iron Cobrze, na DW 9002- są to stopy, które chodzą niesamowicie dobrze... ale jak się dosiadłem do Axis, to poprostu nie wiedziałęm co się dzieje :P Tej stopy wogole nie czuć. Trzeba się przyzwyczaić. Zresztą fkt, że grają na axisach bębniarze którym zależy szczególnie na szybkości o czymś świadczy ( Mirek Muzykant, Perkusistra Behemota, perkman Kredek... )

Co do wyglądu, t są to faktycznie najbrzydsze stopy świata :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do wyglądu, t są to faktycznie najbrzydsze stopy świata :P

a widział ty Duallista, to dopiero brzydka stopa :)

 

mi się osobiście axis podoba. zwłaszcza ten czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie i Panowie, co ma Axis czego nie mają inne stopki ?

Prestiż , cenę, wybajerzenie i parę innych cech. 90 % perkusistów na świecie go nie używa więc nie sądzę aby różnice w działaniu były aż tak istotne w porównaniu do innych mechanizmów. Jestem też zdania, ze jeśli pracuje tak lekko, że nie czuć go pod nogą to też nie musi być pozytywną cechą dla wszystkich. Używałem przez jakiś czas stopki Ludwig Speed King, której też nie czułem pod nogą i mam raczej negatywne odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie i Panowie, co ma Axis czego nie mają inne stopki ?

 

Gdzies to juz pisalem i napisze jeszcze raz.

 

Po pierwsze Axis ma sztywne przelozenie napędu. Jest ono jedyny wlasciwym do pedalu, bo kto by np chcial palki z gumowa czescia w srodku, ktora powoduje zginanie palki w trakcie gry? Dokladnie to samo dzieje sie przy pedale. Lancuch czy pasek zgina się ( pasek mniej niz lancuch) i nastepuje olbrzymia utrata energii. Sztywne przelozenie daje PEŁNĄ kontrolę nad bijakiem.

 

Juz sama ta opcja niedostepna w wiekszosci innych pedalow jest warta swej ceny.

 

 

Mam wrażenie, że ten napad mądrości wywołany został perspektywicznym zakupem. Bzdury i jeszcze raz bzdury. Kolego shalaq, przeczytaj proszę definicję cięgła i potem praw na temat definitywnej i ostatecznej wyższości tzw. direct drive. Gdyby tak było, większość mechanizmów na świecie miałoby takie przełożenie ze względu choćby na daleko niższe koszta produkcji. Wracając do cięgła - przeanalizuj jakie siły działają na nie podczas gry, konkretnie jak zwrócone.

Dalej - gdzie jest "olbrzymia utrata energii" ? Gdzie owa energia się podziewa? Zasady fizyki obowiązują - w szczególności tutaj zachowania energii i pędu.

 

A pełną kontrolę nad bijakiem daje tylko wzięcie go w garść czy co kto tam ma bardziej chwytniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za tym łańcuch czy pasek plus krzywka to przekładnia bloczkowa a direct drive to poprostu rodzaj dźwigni. Z lekcji fizyki w podstawówce wiadomo co jest skuteczniejszym przeniesieniem siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po za tym łańcuch czy pasek plus krzywka to przekładnia bloczkowa a direct drive to poprostu rodzaj dźwigni. Z lekcji fizyki w podstawówce wiadomo co jest skuteczniejszym przeniesieniem siły.

 

Przełożenie łańcuchowe czy paskowe jest tym samym co direct drive z pukntu widzenia fizyki. Blok służy do zmiany kierunku siły. Dźwignia (w danym kontekście) - do zamiany siły na moment skupiony. I direct drive i łańcuchy/paski są cięgłami, w tych zastosowaniach, napędzającymi dźwignie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że ten napad mądrości wywołany został perspektywicznym zakupem. Bzdury i jeszcze raz bzdury. Kolego shalaq, przeczytaj proszę definicję cięgła i potem praw na temat definitywnej i ostatecznej wyższości tzw. direct drive. Gdyby tak było, większość mechanizmów na świecie miałoby takie przełożenie ze względu choćby na daleko niższe koszta produkcji. Wracając do cięgła - przeanalizuj jakie siły działają na nie podczas gry, konkretnie jak zwrócone.

Dalej - gdzie jest "olbrzymia utrata energii" ? Gdzie owa energia się podziewa? Zasady fizyki obowiązują - w szczególności tutaj zachowania energii i pędu.

 

Super, tylko ze nie przeskoczysz tego, ze lancuch mi sie podczas gry zgina i plytka nie wyrabia za noga, a przy sztywnym przelozeniu idzie rowno z nogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super, tylko ze nie przeskoczysz tego, ze lancuch mi sie podczas gry zgina i plytka nie wyrabia za noga

 

Proszę o jakieś dobitniejsze wytłumaczenie tego, bo jakoś nie mogę się z tym stwierdzeniem zgodzić...

 

 

Tak na "chłopski rozum", jeśli podczas ruchu powrotnego, po uderzeniu w bęben, łańcuch/pasek stopy by sie zginał, to co najwyżej platforma próbowała by "wyprzedzić" stopę o ten kawałek zgięcia, ale przecież sama stopa nogi by ją powstrzymywała, prawda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopa idzie szybciej niz plytka. Plytka powinna isc rowno za stopa, ale lancuch sie ugina i zwalnia. Stopa drugi raz uderza, napina lancuch plytka idzie w dol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego zwalniania, to jak na mnie to skoro bijak duzó mocniej odbija od naciągu to zarazem i cały foatboard szybciej ponosi się i dlatego da się szybciej grać. Ale z opinii które słyszałem od 2 znajomych, którzy na nich grali, to stwierdzili że to stopy głównie do death itd metalu. Ponieważ już wolniejsze partie trudno na nich zagrać, a wynika to właśnie z tego mocnego i bardzo szybkiego wracania bijaka wraz z foatboardem.:) Dlatego Normalne twiny są produkowane z łańcuchem czy paskiem, alby w pewnym stopniu zneutralizować mocne odbicie od centrali. Myślę, że na tym filmiku ładnie widać jak stopka wraca:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=pnSmJyWL53E zobaczcie cały filmik.

 

 

Aa, i co do tych platform, płytek itd. to określa się to mianem "foatboard";]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aa, i co do tych platform, płytek itd. to określa się to mianem "foatboard";]

 

jak już bawimy sie w poprawianie innych to jest footboard nie foatboard :neutral:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z lekcji fizyki w podstawówce wiadomo co jest skuteczniejszym przeniesieniem siły.
w podstawówce nie ma fizyki :biggrin: :biggrin: :biggrin: taki O/T

dal mnie ta stopka to całkowita abstrakcja!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć, dlaczego Derek Roddy gra na twinie Axisa mając 2 centrale? Ciekawe.

To w ramach offtopicu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś powiedzieć, dlaczego Derek Roddy gra na twinie Axisa mając 2 centrale? Ciekawe.

To w ramach offtopicu.

Moze ma inaczej nastrojone? 2 centrale dwa brzmienia. W HE czasem gral jedna centralka blasta z werblem a druga gral zwykle bity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w podstawówce nie ma fizyki taki O/T

Efekt głupoty któregoś ministra edukacji i stworzenia gimnazjów. Sorry stary już jestem. Za moich czasów była

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w podstawówce nie ma fizyki taki O/T

Efekt głupoty któregoś ministra edukacji i stworzenia gimnazjów. Sorry stary już jestem. Za moich czasów była

 

A ja sądze że gimnazja to bardzo dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...