Skocz do zawartości
behemociarz

Stopy AXIS

Rekomendowane odpowiedzi

Axis'y to faktycznie jedne z najszybszych stopek. Mala waga, direct drive do tego e-kity dzieki ktorym moznaby grac bez bijakow :), to ideale patenty dla ludzi grajacych mega szybkie partie. Maja niesety wade ktora potwierdza chyba wszyscy ludzi ktorzy mieli z nimi kontakt. Mala zywotnosc! Jezeli nie masz stalego dostepu do zapasowej stopki lub deal'a na tanie czesci to naprawde sprawiaja duzo problemow (szczegolnie w warunkach live). Na bank nie sa przeznaczone dla 'fizycznych' :).

 

Ostatnimi czasy jest moda na Tricky jako alternatywa dla Axis.

Idealna (tansze i bardziej dostepne) alternatywa: Yamaha 9410 Direct Drive

 

[ Dodano: 04-02-2008, 13:54 ]

Może mi ktoś powiedzieć, dlaczego Derek Roddy gra na twinie Axisa mając 2 centrale? Ciekawe.

To w ramach offtopicu.

 

Wielu bebniarzy grajacych kliniki (np. Terrana, Roddy) uzywa takiego myku zeby uniknac sytuacji gdzie organizator 'zapomina' o zalatwieniu zestawu z 2 centralami i trzeba grac z jedna centrala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trick Tańszy? hmm...

 

Nie Trick tylko Yamaha. Uwazniej czytac = wiecej wiedziec. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maja niesety wade ktora potwierdza chyba wszyscy ludzi ktorzy mieli z nimi kontakt. Mala zywotnosc! Jezeli nie masz stalego dostepu do zapasowej stopki lub deal'a na tanie czesci to naprawde sprawiaja duzo problemow (szczegolnie w warunkach live). Na bank nie sa przeznaczone dla 'fizycznych' :).

 

wiesz to z doswiadczenia czy ze slyszenia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna słabość Axisa o jakiej słyszałam to sprężyny. Posiadanie zapasowych sprężyn nie stanowi żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz to z doswiadczenia czy ze slyszenia ??

 

z wlasnego doswiadczenia. jezdze jako drum tech. z przeroznymi zespolami i jakas tam wiedze posiadam na ten temat. np. na ostatnim koncercie Vadera, w W-skiej Stodole, wine za przerwe techniczna ponosi tylko i wylacznie 'kosmicznie' wytrzymaly Axis :).

 

nie chodzi tu bron boze o sprezyny. chodzi glownie o lozyska na dole footboard'u, e-kity, itd. jak na ten perzedzial cenowy to bardzo duza wada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się konkretnie stało? Bo w sumie wyglądało to dość dziwnie, jakby Darkowi poszła nie tylko stopa, ale i noga i centrala...

 

BTW. Jakie było nasze zdziwienie, gdy Peter orzekł, że "Darkowi zabrakło skrzydeł i spadł był..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś powiedzieć, dlaczego Derek Roddy gra na twinie Axisa mając 2 centrale? Ciekawe.

To w ramach offtopicu.

 

z tego co widziałem chodzi tu o to, że drugą centrale ma inaczej nastrojoną, dlatego ma twina Axisa do jednej centrali, i pojedynczą stopę do tej drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie mam dwa pojedyncze Axisy serii x od półtorej roku i jestem meeeega zadowolony. Nie miałem ani jednej awarii, stopki chodza po prostu jak marzenie. Zarówno wolne jak i szybkie i te bardzo szybkie partie gra sie bardzo wygodnie i przede wszystkim nie męczą one nóg. Dodam jescze ze za bardzo o nie nie dbam stoja cały czas przymocowane do central w ponieszczeniu gdzie jest sporo kuzu i czasem wilgoć a jednak dalej się dobrze trzymają. Miałem okazje grać na Eliminatorach, Iron Cobrach i którymś z wyższych Mapexów i napewno nie zamieniłbym Axisów na żadne z wyżej wymienionych. Myśle że realną konkurencją jest tylko DW 9000. Polecam Axisa każdemu bez względu na rodzaj muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

A ja (tu sie pochwale)mam najnowszą wersję Tricka, i nie chcę już żadnych axisów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja (tu sie pochwale)mam najnowszą wersję Tricka

 

a jak wygląda najnowsza wersja ( to są jakieś starsze wersje ? ) ? pokaż jakieś zdjęcie czy video

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

Witaj,

Tak, Został przekonstruowany przegub i wałek zmieniony na sześciokątny,

jest masa "prezentacyjnych" amatorskich video na youtube,

aczkolwiek z tym przegubem jest sprzedawany stosunkowo od niedawna,

Jak znajdę trochę czasu, to zrobię jakieś fot na dniach do porównania,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sonic Hammery można, ale myślę że w polsce będzie trudno je dostać.

 

Po ostatnim graniu na axisach doszedłem do wniosku, że wszyscy Ci, którzy posiadają Sonic Hammery powinni je wymienić na jakieś lepsze bijaki. Bo te firmówki Axisów to zwykły szit..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo bijaków...

Pure Sound w wersji z gumą to jedne z najfajniejszych bijaków do szybkiego grania.

https://muzyczny.pl/towary/26563.jpg

Pure sound robi tylko dwie rzeczy: bijaki i sprężyny pod werbel i na obydwu się zna :D

 

A co do axis'ów to niekturzy mówią że są paskudne - to ma działać a nie wyglądać...

Jak ktoś szuka ładnych stopek to niedługo w polsce się pojawią Pearl Eliminator Deamon Drive. Mają być konkurencją dla Axis'ów... I wyglądają cywilizowanie ale czy będą lepsze od "pedałów lotniczych" to się zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Axis'a AL-2 twin i zagrałem na nim tylko 3-4 godzinną próbę - shit jakich mało!!!!!!!!!. Wróciłem z powrotem do eliminatora. Mam na zbyciu takiego AXIS'a za naprawdę mało. Piszcie

 

P.S. Nówka z faktycznym przebiegiem 3-4 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol jak widze takich złamasów co krytykują a nie potrafią nawet stopki ustawić to mnie szlag trafia... Axis to bezapelacyjnie najlepsza stopka do grania brudów!!! Pozwala wycisnąc z nóg 120%, grać długo bez zmęczenia i przedewszystkim ta stopka jest niemal niezniszczalna! Chodzi coprawda bardzo dziwnie i trza sie przywyczaic ale jak juz ja kupiles to nie sprzedawaj tylko ustaw ja dobrze i potrenuj troche. Jej charakter pracy wymusza 100% gry kostką, wnioskujac z Twojej wypowiedzi nie grasz kostka i dlatego biedzisz... Jak ogarniesz technike to nie bedziesz chcial innej stopki. Btw. Naiwazujac do Eliminatora... wyciagam na nim max 220 podczas gdy z takim samym powerem na axisie cisnalem 250... bez porownania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł by mi ktoś wytłumaczyć czym różnią się Wersja A od wersji X , oraz wersja regular od longboards (wiem ze jest dłuższa). Ciekawi mnie również statyw hi hat Axisa, miał ktoś może jakieś doświadczenie z nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym różnią się Wersja A od wersji X
Wersja A ma więcej możliwości ustawień niż X, patrz foto:

 

336523311.jpg

xl2.jpg

 

to jest takie coś, co działa trochę jak wymienne krzywki, możesz ustawiać dźwignię pedału, druga różnica to bijaki. Poza tym nie znalazłem jeszcze innych różnic, nie interesowałem się tym za bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja (tu sie pochwale)mam najnowszą wersję Tricka, i nie chcę już żadnych axisów...

 

orionn1, jak sie tricki sprawują? mysle nad zakupem i wiele dylematów w związku z tym, a zauwazyłem ze kiepsko z dystrybucją w polsce, najbliżej Czechy i Niemcy, no chyba że sie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, gram na axisie al od jakiegoś roku. pierwsze wrażenie po zapięciu sprzętu było takie, że stopy "wyprzedzają" górę. sprzęt chodzi niezmiernie lekko i precyzyjnie, ale na początku trudno się przyzwyczaić. to bardzo dziwne odczucie, kiedy prawie nie czuć pedału pod stopami.nie jestem jakimś wielkim technikiem, ale doświadczenie w sprzęcie mam [grałem na dw, ic, eliminatotrze, sonorze]. pierwsza sprawa: sonnic hammery to shit, tylko bijaki od ic! poprawiają czucie mechanizmu i dają lepszy punkt. z sonnic hammerami to centralka dobrze brzmi tylko z triggerami, a na próbach wychodzi klaskanie dalekie od ideału. stopa daje niezmierne możliwości ustawień i niezwykłe możliwości dla pałkerów, którzy już trochę grają, to nie tak, że siadasz i na axisie jesteś Inferno. ta stopa jest niezwykle wymagająca. dobry bębniarz wyciśnie z niej o wiele więcej n iż z np. ic.ja sam ze względów czasowych [praca, dzieci, rodzina itd.] nie mam czasu ćwiczyć poza próbami i nadal szukam tego "swojego" ustawienia, ale sprzęt oceniam baardzo pozytywnie. to nie jest stopa dla tych, którzy nie wiedzą czego chcą od sprzętu i nie znają swoich możliwości. ps: a może ktoś napisze jakie ma ustawienie axisów? gram death/doom czy coś w tym stylu, są i szybkie partie i wolne, prawie jak na weselu hehe pozdr 4 all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sprezyne u siebie na maksa i dzwignia sluzy mi do dostosowania pedalu do naciagu. Jesli gram na secie u siebie, nastrojonym wysoko i majacym duzo odbicia, to dzwignia idzie na kompletny luz. Jesli gram na nieodpowiadajacym flaku, to dzwignia idzie powoli do gory az znajde dobre wyposrodkowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...