Skocz do zawartości
behemociarz

Stopy AXIS

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś powiedzieć, dlaczego Derek Roddy gra na twinie Axisa mając 2 centrale? Ciekawe.

 

no mnie też to zastanowiło, ale myślę że, gdyby go o to zapytać, to odpowiedział by coś w stylu - "bo jest mi wszystko jedno" albo "używałem twina dzień wcześniej i potem nie chciało mi się go przestawiać"

 

Poza tym na takie stopy to tylko Trigger'y.

 

no to posłuchaj tego co Pan Roddy mówi tutaj:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=DaMAHphUTnk&feature=related

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O/T

 

 

 

A ja sądze że gimnazja to bardzo dobry pomysł.

 

Nie rozśmieszaj mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie offtopować. O szkolnictwie załóżcie sobie oddzielny temat :!:

 

Francuz, ok, zwracam honor, ale wydaje mi się że moja propozycja z triggerami nie byłaby tez zła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maateq- dostępność stopy w Polsce jest zerowa(lub na minusie). Co do różnicy z grze to gwarantuje że jest, nie wiem skąd te sceptyczne głosy, że to tylko bajer i marka, ciekawe ilu z tych sceptyków miało możliwość porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś powiedzieć, dlaczego Derek Roddy gra na twinie Axisa mając 2 centrale? Ciekawe.

 

no mnie też to zastanowiło, ale myślę że, gdyby go o to zapytać, to odpowiedział by coś w stylu - "bo jest mi wszystko jedno" albo "używałem twina dzień wcześniej i potem nie chciało mi się go przestawiać"

 

 

no chyba nie do końca ;) obejrzyjcie ten filmik:

http://pl.youtube.com/watch?v=at-eGdtthww

lewa centralka brzmi tu inaczej niż prawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coi do dostępności, to musze zgodzić się z Engram... strasznie ciężko w polszy o axisy...

Mój nauczyciel sprowadzał swego czasu swoim uczniom te stopki ze stanó, ale tez było sporo zachodu.

Fakt, faktem , że on od nich ma endorsment :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat ze sprowadzeniem ze stanów nie miałam żadnego zachodu(poza tym, że z zaczodu przyleciała :razz: )więc jak ktoś jest zainteresowany to mogę skierować na właściwe tory. A dolar wciąż leci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A ja sądze że gimnazja to bardzo dobry pomysł.

 

Nie rozśmieszaj mnie...

 

Nie każdy ma takie zdanie jak Ty, niektórzy uważają że gimnazja to dobry pomysł... to osobiste zdanie każdego, a mam pytanie do Enram: Czy mogłabyś podać jakieś namiary na AXIS'y, byłbym wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O_O No niezłą okazja tlyko problem w tym że jest cena minimalna :). Może koleś chcieć np. 2000, chociaż to i tak sie opłaca. :P. Pierwszy raz widze na allegro Axis'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś powiedzieć, dlaczego Derek Roddy gra na twinie Axisa mając 2 centrale? Ciekawe.

 

no mnie też to zastanowiło, ale myślę że, gdyby go o to zapytać, to odpowiedział by coś w stylu - "bo jest mi wszystko jedno" albo "używałem twina dzień wcześniej i potem nie chciało mi się go przestawiać"

 

 

lewa centralka brzmi tu inaczej niż prawa

 

zgadza się na prawej centralce ma twina, a na lewej pojedynczą stopę, obie centrale brzmią inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedawna posiadam twin Axis A róznica jest bardzo duża używałem wczesniej DW 7000 jak siadłem pierwszy raz za axisem to miałem wrażenie ze nogi mi ważą tonę ale to kwestia wyćwiczenia i ustawienie stopy pod siebie pracuje bardzo lekko pewnie stad wrażenie cieżkich stop :smile:

 

[ Komentarz dodany przez: rosolak: 23-12-2007, 14:50 ]

Czytaj swoje posty kolego. Błędy w stylu "z tad" są niedopuszczalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale nieprawda że tylko najszybsi grają na tych stopkach.... są tacy u ktorych tylko wydaje sie być nieuzasadnione posiadanie takich stopek... np. pałker Dagoba gra na axisach... również wielu jazzowych pałkerów stosuje te stopki.... chociażby Tomas Haake (chyba nikt tu nie ma watpliwosci)... no ale na takiej stopie z maksymalna lekkoscia zrobi sobie jakies przednutki a podstawą jest minimalizowanie oporów... wiec axis jak znalazl :)

ja mialem przyjemności kilka razy grać na axisach Cloud'a ze Sceptica.... akurat on ma dwie centrale.... przy pierwszym kontakcie strasznie ciezko mi sie grało, bo on gra heel up, a ja heel down i miał strasznie mocno naciagniete sprezyny (ja obecnie na swoim dw5002 tez mam,ale to juz przyzwyczailem sie) ... ale pozniej jak troszke pozna się ją to gra napewno musi być przyjemniejsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia to że nawet Steve DiStanislao (tak to się piszę?), perkusista na ostatniej trasie D. Gilmoura też gra na Axisie :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no prawda raczej jest taka że na koncertach perkusista grajacy na axisach rzadko pokazuje co na prawde można z nimi robić, bo poprostu on tam sobie cos w domku cwiczy o czym prawie nikt nie wie (moze jest szybszy od inferno ;p), a gra co innego....

wyjątkami są własnie roddy, inferno itp...

taka jest moja wizja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Was to zastanawia i tak rozprawiacie bez sensu "kto ma prawo uzywac tej stopki" zamiast siedziec przed padem albo za zestawem i cwiczyc. Pedał to pedał- kawal blachy sprezyna i bijak. A to, ze sie bardzo lekko na nim gra i jest wygodny to tylko chwala mu za to. Rozumiem, ze jak ktos gra jazz to musi zawijac na starych power beatach, bo gra tam co najwyzej osemki? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Was to zastanawia i tak rozprawiacie bez sensu "kto ma prawo uzywac tej stopki" zamiast siedziec przed padem albo za zestawem i cwiczyc. Pedał to pedał- kawal blachy sprezyna i bijak. A to, ze sie bardzo lekko na nim gra i jest wygodny to tylko chwala mu za to. Rozumiem, ze jak ktos gra jazz to musi zawijac na starych power beatach, bo gra tam co najwyzej osemki? :/

 

ekhm pane pane...spokojnie, jest forum to sobie rozmawiamy.... po co taki agresor od razu. Są tacy co rozprawiają i ćwiczą.... taka opcja tez istnieje :) A po drugie nikt tutaj nie napisał ze ktos kto gra jazz ma zawijac na powerbeatach.... to twoj bardzo daleko idacy domysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

witam, Takie pytanko - może jest ktoś kto dość długo używał 9002 (nie 5002), a także grał jakiś dłuższy czas na axisie (np.XL2) Jakie Wrażenia? Jakieś pozytywny/negatywne nie koniecznie obiektywne odczute różnice..?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari
witam, Takie pytanko - może jest ktoś kto dość długo używał 9002 (nie 5002), a także grał jakiś dłuższy czas na axisie (np.XL2) Jakie Wrażenia? Jakieś pozytywny/negatywne nie koniecznie obiektywne odczute różnice..?

Pozdrawiam.

 

Trudno Ci będzie kogoś takiego znaleźć.

Od siebie mogę powiedzieć tylko że perkusista Chris Adler który używał Axis, przerzucił się na DW 9002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie jestem posiadaczem Axisow od kilku miesiecy, i jestem bardzo zadowolony. Ale bedac obiektywnym musze powiedziec ze wiele zalezy od techniki no i od ilosci godzin jakie sie spedza na cwiczeniu. Rozumowanie, ze jak kupie sobie axisy to bede szybko grac jest wg mnie bledne.

Szybko biegac mozna zarowno w trampkach z bazaru jak i w najnowszym modelu Nike, wszystko zalezy od treningu i techniki. Z drugiej strony w Nike biega sie latwiej i wygodniej niz w trampkach. I do tego sa stworzone axisy aby sie gralo latwiej i wygodniej (same jednak nie zagraja!!)

 

A tu kilka fotek mojego AXIS A2 LONGBOARDS DOUBLE PEDALS (BLACK)

 

http://img211.imageshack.us/my.php?image=p1010164vo9.jpg

http://img206.imageshack.us/my.php?image=p1010167oo4.jpg

http://img170.imageshack.us/my.php?image=p1010166ya6.jpg

 

PS.

Axisy maja juz powazna konkurencje w postaci:

Trick Pro 1-V Detonator Double-Bass Drum Pedal

http://www.musiciansfriend.com/product/Trick-Pro-1v-Double-Bass-Drum-Pedal?sku=445506

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

To oczywiste.

Jak Ci się na nim gra? Też względem tego co miałeś poprzednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem na ebay'u po ile chodzi ta stopka, i szczerze mowiac cena milo mnie zaskoczyla:) Nowy longboard kosztuje 720 dolcoof co daje okolo 1800zl, ale widzialem tez nowego shortboarda za 470! To mniej niz dw 5002 ad3, na ktory sie czailem, i to duzo mniej:)

Uzywane longboardy w calkiem dobrym stanie chodza po ok. 450$ Czy te 2 cm blachy wiecej pod stopą dla "nieheel-toeowca"daje az tyle, ze warto darzucac 700zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

Fajnie by było, prawda? :) + wysyłka,local taxi, cło itp., = 2500zł

zastanawiam się nad kupnem tego trick'a. ale za to będę miał axis'a + case i pare akcesoriów,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wujka w USA wiec przesylke mam z glowy:) A clo z tego co wiem placi sie tylko przy zakupie jakis duzych... rzeczy:P , no np: Caly zestaw perkusyjny albo fura;) Nie wydaje mi sie, zeby to wyszlo az tak drogo.

Aha i ponawiam pytanie odnosnie longboardow: "Czy te 2 cm blachy wiecej pod stopą dla "nieheel-toeowca"daje az tyle, ze warto darzucac 700zl?" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...